Konténerek használata még egyszerűbben
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE CaaS (Container as a Service) Platform, a konténeralapú alkalmazásokhoz és szolgáltatásokhoz szánt fejlesztési és hosztingplatform.
A megoldás segítségével az IT-üzemeltetők és a fejlesztők egyszerűbben oszthatják ki, felügyelhetik és skálázhatják a konténeralapú alkalmazásokat és szolgáltatásokat. A platform egyszerűsíti a menedzsmentfeladatokra alkalmas Kubernetes technológia használatát és telepítését, továbbá magában foglalja a mikroszolgáltatásokhoz és konténerekhez készült SUSE MicroOS operációs rendszert és a konfiguráláshoz szükséges eszközöket is. Segítségével a szervezetek lerövidíthetik a piacra jutási időt, hatékonyabb működést érhetnek el, és eredményesen támogathatják a DevOps folyamatokat.
„A konténertechnológia révén a szervezetek hatékonyabban fejleszthetik és működtethetik alkalmazásaikat, ugyanakkor ők maguk nem szívesen vállalkoznak a nagyfokú biztonságot igénylő, komplex konténeres környezet önálló bevezetésére és karbantartására. Inkább a közvetlen hasznot hozó alkalmazások fejlesztésére összpontosítanak. Ezért hozott létre a SUSE egy könnyen kezelhető konténerinfrastruktúra-megoldást, amely támogatást nyújt a vállalatoknak a legújabb, a felhőben is egyszerűen használható, konténeralapú alkalmazások bevezetéséhez, hogy fokozatosan állhassanak át hagyományos, meglévő alkalmazásaikkal az új architektúrára” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
A SUSE CaaS Platformot bemutató videó:
A SUSE CaaS Platform egyszerűsíti a menedzsmentért felelős Kubernetes technológia üzembe helyezését és használatát. Ezenfelül konfigurációs eszközöket is tartalmaz, és magában foglal egy kifejezetten mikroszolgáltatásokhoz és konténerekhez készült operációs rendszert. A SUSE MicroOS rendkívül könnyen telepíthető, felügyelhető és frissíthető, ezért mindig naprakész. A minimális erőforrásigényű operációs rendszer gyorsan indítható, és nagy mennyiségű szolgáltatás kezeléséhez is ideális.
A SUSE CaaS platform az alábbi előnyöket kínálja az ügyfelek és a partnerek számára:
- Alkalmazások gyorsabb piaci bevezetése azonnal használatba vehető eszközöknek köszönhetően. Az ügyfelek így a nagy volumenű felhasználásra tervezett Kubernetes technológiával felügyelhetik a működést, hibatűrő konténerszolgáltatásokat vezethetnek be, maximális hordozhatóságot valósíthatnak meg, és megbízható számítástechnikai környezetben végezhetik a fejlesztést.
- Hatékonyabb működés olyan beépített konténereszközök révén, amelyek automatizálják a telepítési folyamatokat, és teljes alkalmazás-életciklusra kiterjedő támogatást kínálnak a konténerekben. A megoldás lehetővé teszi a helyszíni könyvtárkezelést, a konténeres szoftverképek létrehozását és biztonságos patchelését, a biztonságos együttműködést, valamint a SUSE Registry megbízható szoftverképeinek használatát.
- DevOps támogatás az alkalmazás-életciklus kezelésének továbbfejlesztéséhez. A megoldás ugyanazon az egységes konténerplatformon kapcsolja össze a fejlesztőket és az üzemeltetőket, így mind a fejlesztés, mind pedig az üzemeltetés terén segíti az időmegtakarítást. Emellett megkönnyíti a mikroszolgáltatások bevezetését, és támogatja a konfiguráció és a kód együttes kezelését.
Kapcsolódó cikkek
- Ne hagyja, hogy túszul essenek az adatai!
- Tanúsított szoftverek már a SUSE felhő- és tárolási megoldására is
- Nyom(tat)ós segítség a mobil felhasználók számára
- Kezesbárány-felhő: OpenStack megoldások bevezetése egyszerűbben
- A vállalatok 70 százaléka aggódik a tárolási kihívások miatt
- WannaCry: sírás helyett tartsuk frissen a rendszereket!
- Készülj fel a jövőre, csomagolj konténerbe!
- 2017 a nyílt forráskód éve – hódít a felhő és a tárolás
- SUSECon: fókuszban a jövő
- Új OES 2015: továbbfejlesztett hálózati, nyomtatási és fájlszolgáltatások
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.