20. alkalommal adják át a Magyar Termék Nagydíjakat a parlamentben
2017-ben már 46 témakörben lehetett pályázni a Magyar Termék Nagydíj Pályázaton
Huszadik alkalommal adják át a Magyar Termék Nagydíj Pályázat kitüntetéseit, a tanúsított minőség „útlevelét” a Magyar Gazdaság Ünnepén, az Országház Felsőházi termében, szeptember 5-én.
Az idén 20 éves jubileumát ünneplő Magyar Termék Nagydíj zsűrijének várakozását is felülmúlta a most beérkezett pályázatok magas színvonala, sokszínűsége. 2017-ben 46 főkategóriában hirdették meg hazánk legrangosabb minősítő rendszerévé vált pályázatát, amelyben továbbra is az innovatív szemlélet, a kreatív, integrált megoldások és a minőség áll a fókuszban. A pályázati főcsoportok között szerepelt többek között az építő- és élelmiszeripar, szabadidős tevékenységek, az orvostechnikai- és kozmetikai szegmens, valamint a ruházati termékek gyártása. Az új pályázók között megjelentek a szellemi szabad foglalkozásúak; művészek, szolgáltatók.
A Magyar Termék Nagydíj Pályázatot 2017-ben huszadik alkalommal írta ki és valósította meg az INDUSTORG-VÉDJEGYIRODA Minőségügyi Kft., a Legrand Magyarország Villamos Rendszerek Zrt., a Nádudvari Élelmiszer Kft., a Poli-Farbe Vegyipari Kft., a ProfessionCert Kft., valamint kiemelt támogatóként a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, továbbá szakmai támogatóként a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
A Pályázat ünnepélyes eredményhirdetésére 2017. szeptember 5-én kerül sor az Országház Felsőházi termében. Az ünnepségen beszédet mond és a kitüntetéseket átadja: Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke és Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
A Magyar Termék Nagydíj Pályázat hazánk legrangosabb minősítő rendszere. 1998-as indulása óta évről évre bővült a pályázati lehetőségek száma. Ebben az évben már 46 főcsoportban nevezhettek a vállalkozások különböző termékeket és szolgáltatásokat, hogy a magas színvonalat, a biztonságot jelentő védjegyet elnyerjék. A Pályázat a kezdetektől nagy hangsúlyt helyez arra, hogy olyan vállalkozások kapják meg a díjat, amelyek innovatív, magas szellemi hozzáadott értékeket képviselnek, minőségi, környezetbarát és a fogyasztók életminőségét javító, integrált megoldásokat kínálnak. Fontosnak tartják azon természetes személyek és külhoni vállalkozások elismerését, akik tevékenységük során többszörösen bebizonyították elkötelezettségüket az anyaország és a határainkon túli területek gazdasági, kulturális tevékenységégének segítése és erősítése érdekében.
Kiss Károlyné, a Magyar Termék Nagydíj Pályázati iroda ügyvezető igazgatója a Kiírók Tanácsa nevében elmondta: „Az eltelt 20 esztendő bizonyította a Magyar Termék Nagydíj Pályázat létjogosultságát, a kezdetekben megfogalmazott alapelvek időtállónak bizonyultak, mindemellett a folyamatos fejlődés igényét követve a gazdaság szinte teljes palettáját sikerült napjainkra lefedni. A jubileum évében a pályázatok ismeretében büszkén mondhatjuk el, hogy a Magyar Termék Nagydíj és a hozzá kapcsolódó pályázat olyan hazai és Kárpát-medencei vállalkozásokat ismer el, amelyek munkájuk során kiváló minőséget állítottak elő, kiemelt figyelmet fordítottak hazánk gazdaságának erősödésére, a környezettudatosságra, a fenntarthatóságra és a termékbiztonságra is. Az elmúlt két évtized alatt körülbelül hatszorosára bővült a pályázati lehetőségek száma és elmondható, hogy az idén díjazott pályázók kivétel nélkül olyan alapelvek mentén működnek, melyek nem csak a hosszú távú sikeres működés előfeltételei, hanem annak állandó minőségéről és fenntarthatóságáról is gondoskodnak. Valamennyi győztes példa értékű modellt jelenít meg, követendő mintaként állhatnak a gazdaság minden szereplője előtt, így a szeptemberi parlamenti díjátadót méltán nevezhetjük a Gazdaság Ünnepének.”
2017-től olyan új főcsoportokban is indulhattak a cégek, ahol kiemelt fontossággal bír az energiahatékonyság. Továbbá lehetőségük nyílt a lokális értékeket, hagyományokat, kultúrát bemutató pályázóknak, vagy a múzeumi szolgáltatásokat nyújtó vállalkozásoknak is megmérettetni magukat. A Magyar Termék Nagydíj Pályázatra jelentkezhetett minden természetes és jogi személy, jogi személyiség, egyéni vállalkozó vagy alkotóközösség, a pályázati főcsoportok szerinti, a pályázat céljainak megfelelő, Magyarországon, illetve a Kárpát-medencében gyártott, forgalmazott áruval, árucsoporttal, szolgáltatással. Egy pályázó több pályázattal is szerepelhetett, illetve arra is volt lehetőség, hogy több pályázó közös pályázattal induljon a megmérettetésen.
A kitüntetést magyar és angol nyelvű díszoklevél, valamint a Hollóházi Porcelángyár Kft.– amely 2017-ben ünnepli 240 éves iparalapítását – alkotógárdája által készített egyedi iparművészeti trófea tanúsítja. Az esemény során, a Kiírók Tanácsának tagjai által külön elismerésekben is részesülnek a legkiemelkedőbb pályázatok. Ilyen kitüntetés a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Életmű Díja, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kárpát-medencéért Nívódíja, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kárpát-medencéért Életmű Díja, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Sajtókövete Nívódíja és a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Emlékdíja. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Hűség Díját a Magyar Termék Nagydíj Pályázat 20. évfordulója alkalmából alapították a Védjegyoltalom jogosultjai.
Kapcsolódó cikkek
- Óriási az érdeklődés a támogatott hűtő- illetve mosógépcserére
- Társadalmi célú startupok számára hirdet versenyt és képzést az SAP
- Több mint 5000 pályázó jelentkezett már első nap az Otthon Melege Program háztartási nagygépcsere alprogramjára
- Világszerte egyedülálló beszédfelismerő rendszer fejlesztésére kerül sor a Nextent Informatika Zrt. vezetésével
- Digitális Esély 2017
- Bridge Budapest Ösztöndíj
- Az év CIO-ja pályázat
- Felelős vállalkozásokat díjaz Újbuda
- Ismét angyalokat keres a Vodafone
- A legjobb magyar startupokat várja a Telenor Accelerate program
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.