Együttműködés a biztonságos jövőért
Partnerségi megállapodást kötött a Fujitsuval a hazai BioSec Group Kft., amely biometrikus technológiára fejleszt megoldásokat. Az együttműködés célja a biztonságtechnikai megoldások új generációjának bevezetése az EMEIA térségben. A megállapodás középpontjában a BioSec tenyérvéna-mintázat alapú biztonsági megoldásai állnak, többek között a BioSec beléptetési-, IT biztonsági- és stadionbiztonsági megoldásai, melyek a Fujitsu termékportfóliójában is elérhetőek lesznek hamarosan.
A megállapodás egy részeként, a Fujitsu a BioSec megoldásokat az EMEIA térségben fogja értékesíteni, ahol jelentős az érdeklődés az innovatív, magas biztonságú technológiák iránt, mint például a biometrikus megoldások, melyek kényelmes alternatívát jelentenek jelszavak-, PIN kódok-, kulcsok-, kártyák- és tokenek helyett. A biometrikus megoldások titka nem más, mint hogy az azonosítás alapját maga a felhasználó jelenti, így nem kell többé bonyolult jelszavakat észben tartanunk, vagy kulcsok- és belépőkártyák után kutatnunk.
A BioSec hisz abban, hogy a jövő biztonsága a kezünkben van, egészen pontosan a vénáinkban. Mivel a vénastruktúra egy teljesen egyedi fizikai jellemvonás, amely minden embernél más és más, tökéletes alapot nyújt a biztonságos személyazonosításhoz. „Ahogy az emberek egyre jobban megismerik a biometrikus megoldásokat, azt tapasztalhatják, hogy igen nagy különbség van az egyes technológiák között. Bár jelenleg az ujjlenyomat alapú azonosítás az egyik legelterjedtebb technológia, ez nem jelenti azt, hogy ez egyben a legbiztonságosabb is. Természetesen 100%-os biztonsági megoldás nem létezik, de a tenyérvéna-mintázat alapú azonosítás igencsak közel áll hozzá.”
A BioSec közel egy évtizede fejleszt biometrikus megoldásokat a Fujitsu PalmSecure technológiára, a magas biztonságot kényelemmel kombinálva. Mindezt számos neves referencia is alátámasztja, köztük a hazai Groupama Aréna beléptető rendszere, ahol a BioSec stadionbiztonsági koncepciója a biometria Forma-1-évé vált az évek során. A nagy szurkolói létszám és a széleskörű felhasználói réteg ellenére, a BioSec rendszer bebizonyította, hogy a magas biztonság nem kell, hogy a szurkolói élmény rovására menjen. A BioSec technológia egy biztonságos-, gyors- és egyszerűen használható beléptetési megoldást nyújt több mint 100 000 szurkoló számára. Legyen szó magas biztonságú helyiségekről, bank automatákról, számítóképekről, kórházakról vagy egyéb létesítményekről, egy vagy éppen egy milliós felhasználói létszámmal, a BioSec készen áll, hogy biztonságosabbá és egyszerűbbé tegye a felhasználók életét, mindezt egy szempillantás alatt.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu vizsgálata szerint nagyobb mértékben kell automatizálni az az IT-működést
- A Fujitsu válasza a mainframe-mérnök hiányra
- Biztonságos biometrikus technológiával gyorsul az ügyintézés a Telenornál
- Magyar szívekben is működhet a visszahívott pacemaker
- A Kaspersky Lab kutatói felfedezték a NeutrinoPOS bankvírus új változatát
- Logisztikai cégek százai menekültek meg
- Álom az alkalmazottnak, rémálom a munkáltatónak?
- Mondd, mennyit ér a biztonság?
- Új backdoor programot fedezett fel az ESET
- A Fujitsu mainframe-innovációval erősíti a digitális világ gerincét
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.