A Fujitsu válasza a mainframe-mérnök hiányra
A Fujitsu most bevezetett új szolgáltatásai gondoskodnak róla, hogy a szervezetek hosszú távon is üzemben tudják tartani mainframe-gépeiket. A Fujitsu mainframe-rendszerekhez szánt menedzselt szolgáltatási portfóliója (Mainframe Managed Services Portfolio) a szolgáltatások, a módszertanok, a szakértelem és a megoldások moduláris kínálatával, valamint többek között a Fujitsu BS2000 és VME, valamint az IBM z rendszereket támogató szakértelemmel és megoldásokkal juttatják nagyobb döntési szabadsághoz és rugalmassághoz az ügyfeleket.
A Fujitsu létrehozta Enterprise Platform Services (EPS) Akadémiáját is, amely az adatközponti- és mainframe-technológiák piacán kínál szakértelmet és karrierlehetőségeket a jelentkezőknek. Támogatja a legfontosabb készségek karbantartását, továbbfejlesztését és a szakértelem átadását annak az új szakértői generációnak, amelynek feladata a mainframe-rendszerek hosszú távú üzemeltetése lesz.
Számos szervezet mainframe-gépeken futtatja kritikus alkalmazásait, például kormányzati, pénzügyi és biztosítási alkalmazásokat. A különféle virtuális és osztott alkalmazásokat támogató, megbízható mainframe-ek képezik a hibrid IT gerincét.
Az ügyfelek körében erősödik az aggodalom, hogy a jövőben hiány lesz a mainframe-ek (pl. IBM z rendszerek) üzemben tartásához szükséges végzettséggel és tudással rendelkező műszaki szakemberekből. A Fujitsu erre reagálva kidolgozott, kifejezetten mainframe-rendszerekhez szánt menedzselt szolgáltatási portfóliója segítséget kíván nyújtani az ügyfeleknek a mainframe-szoftverek és -hardverek állandó üzemeltetési költségeinek mérséklésében.
„A mainframe-rendszerek hosszú távú üzemben tartása ma sok vállalatnál komoly aggodalom forrása. Ezt kívánjuk orvosolni mainframe-rendszerekhez szánt, új menedzselt szolgáltatásainkkal. Elsősorban a mainframe-szoftverek optimalizálására törekszünk, hiszen ezek teszik ki a teljes üzemeltetési költség 60 százalékát. Szeretnénk ügyfeleink partnereként, velük közösen megtalálni az optimális módszert mainframe-rendszereik karbantartásához” – nyilatkozta Richard Carnstone, a Fujitsu EMEIA-régióbeli szervezetének külső mainframe-rendszerekért felelős vezetője.
A Fujitsu mainframe-rendszerekhez szánt menedzselt szolgáltatásainak tartalma:
- Alapszolgáltatások – az ügyfeleknek stabil üzemeltetést biztosító szolgáltatások, amelyek mérséklik a kockázatokat és kezelik a szakemberhiányt. A Fujitsu globális szolgáltatásközpontjainak – Global Delivery Centers (GDC) – hálózata a „follow-the-sun” elv szerint, mindenhol és mindenkor folyamatos hozzáférést kínál a szakértő támogatáshoz.
- Választható szolgáltatások – a mainframe rendszer hatékonyságát javítják. A Fujitsu a TCO általános felmérésével segít azonosítani a legmegfelelőbb választható szolgáltatásokat.
A Fujitsu által kínált szerződéskötési opciókkal az ügyfeleknek nem kell rugalmatlan árképzésű szerződést kötniük a CPU MIPS-értékre. Törekszünk a CPU-használat, és az ebből eredő magas szoftver- és hardverköltségek mérséklésére. Ügyfeleink többféle alkalmazásmodernizációs és -átalakítási szolgáltatás közül választhatnak. A szolgáltatások első szakaszában végzett környezetelemzés során azonosítjuk a modernizálást igénylő alkalmazásokat, és meghatározzuk, mely alkalmazásokat a legérdemesebb mainframe-en futtatni, és melyeknél érdemes fontolóra venni a platformváltás lehetőségét.
Ár és piaci bevezetés
A mainframe-alapú menedzselt szolgáltatások már jelenleg is elérhetőek közvetlenül a Fujitsutól, a nyújtott szolgáltatásoktól függő áron.
Kapcsolódó cikkek
- Együttműködés a biztonságos jövőért
- A Fujitsu mainframe-innovációval erősíti a digitális világ gerincét
- A mesterséges intelligencia feltartóztathatatlanul terjed
- Bemutatkozott az IBM Z
- Fujitsu ESPRIMO K557: minimál stílus, maximális teljesítmény
- A Fujitsu új Ipar 4.0 kompetenciaközpontja gyorsítja a gyártóipar digitális átalakulását
- A Fujitsu három új, innovatív munkaállomással bővítette CELSIUS portfólióját
- Biztonságosan a felhőbe
- A Fujitsu szerint az éberség a kiberbűnözés legnagyobb ellensége
- Az elavult technológia a digitális átalakulás legfőbb akadálya
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.