Október 15-ig ismét versenybe lehet szállni az Energy Globe Magyarország díjakért
Az immáron második alkalommal megvalósuló Energy Globe Magyarország díj a fenntarthatóság és az energiahatékonyság egyik legrangosabb nemzetközi eseményének hazai fordulója.
Az E.ON által támogatott díj célja, hogy a leginnovatívabb hazai fenntarthatósági kezdeményezéseknek nyilvánosságot és elismerést biztosítson, és hozzájáruljon a környezet- és energiatudatos szemlélet népszerűsítéséhez. Elindult a nevezés, idén már építészek, startupok és magánszemélyek is megmutathatják, ők mit tesznek az élhetőbb jövőért.
Tavaly vállalati, önkormányzati és a fiatalok szemléletváltásáért dolgozó projektekkel lehetett nevezni, idén azonban további 3 kategóriával bővül a pályázat, így még színesebb lesz a paletta. Mostantól energiahatékony, környezetkímélő épületekkel is lehet versenyezni, és olyan magánszemélyek pályázatát is várják, akik a háztartásukban, tágabb közösségükben környezet- vagy energiatudatos változást hozó kezdeményezést indítottak el. Sőt, olyan csapatok is jelentkezhetnek, akiknek az energiához, fenntarthatósághoz kapcsolódó innovatív ötletéből már létezik egy bemutatható prototípus, mintapéldány, de a piacra lépéshez szeretnének szakmai és anyagi támogatást kapni.
Pályázni 2017. október 15-ig lehet a díj weboldalán, egy egyszerű nevezési űrlap kitöltésével. A beküldött nevezéseket először az energetika, klímaváltozás és innováció terén elismert szakértőkből, valamint közéleti személyiségekből álló zsűri értékeli, azt azonban, hogy a bíráló bizottság által kiválasztott döntős pályázatok közül ki legyen a győztes az egyes kategóriákban, a közönség döntheti el online szavazással.
A kategórianyertesek a fenntarthatósághoz, energiahatékonysághoz, az okos otthonokhoz és az innovációhoz vagy a projektekhez kapcsolódó díjakat vehetnek át. A verseny fődíját, egy 100% elektromos Nissan LEAF-et a zsűri által kiválasztott legjobb pályázó viheti haza.
A startupokat, fiatal vállalkozókat, egyetemi csapatokat célzó Ötlet kategóriában kizárólag a szakmai zsűri döntése alapján hirdetnek nyertest, ők részt vehetnek a düsseldorfi székhelyű a:gile accelerator launchpad tréningjén. Ha itt jól szerepel a csapat, továbbjuthat az akcelerációs szakaszba is, amely egy 22.000 eurós támogatással járó, 3 hónapos, düsseldorfi üzletfejlesztési program. Így a győztes nemcsak szakmai mentorok irányításával fejlesztheti tovább vállalkozását, hanem belépőt nyerhet a nyugat-európai piacra is.
A nyerteseket 2018 tavaszán, ünnepélyes díjátadó keretében hirdetik ki. A Bíráló Bizottság elnöke idén is Ürge-Vorsatz Diána, Nobel-díjas klímakutató, egyben a Közép-Európai Egyetem éghajlati és fenntartható energiapolitikai kutatóközpontjának vezetője. „Nagy öröm számomra, hogy idén még több, a jövő és a fenntarthatóság iránt lelkesedő szakembert tudunk megszólítani az új kategóriák elindításával. Ez a díj kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy ráirányítsuk a figyelmet a jövőbe mutató kezdeményezésekre az új megoldásokra fogékony nagyközönség vagy akár a befektetők körében.” – hangsúlyozta a zsűri elnöke.
Ebben az évben csatlakozott új zsűritagként D. Tóth Kriszta, a WMN főszerkesztője és az UNICEF nagykövete; Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar Budapest megalapítója és a Design Terminál vezetője, valamint Patrick Nanniga, a düsseldorfi székhelyű a:gile accelerator társalapítója és ügyvezető igazgatója is. Mellettük, ahogy tavaly is, olyan szakértők erősítik a bizottságot, mint ifj. Chikán Attila, a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért elnöke; Salgó István, a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) tiszteletbeli elnöke; dr. Grabner Péter, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal energetikáért felelős elnökhelyettese; valamint Matthias Schmuderer, a nemzetközi Energy Globe Award által delegált energetikai szakértő.
„Azokat szeretnénk díjazni az Energy Globe programban, akik a jövőt építik. Az energetika és a fenntarthatóság most az egyik legizgalmasabb területe az innovációnak. Az új kategóriákkal szeretnénk nyilvánosságot adni a legjobb hazai kezdeményezéseknek, és megmutatni a szélesebb közönségnek, hogyan lehet tenni az energia- és környezettudatos jövőért már ma.” – mondta Jamniczky Zsolt, a zsűri tagja, az E.ON Hungária igazgatósági tagja.
A verseny újonnan érkezett zsűritagja, D. Tóth Kriszta és Jamniczky Zsolt egy „Fordított Elviszlek magammal” kiadásban beszélgetett az energiatudatos életről, a fenntartható jövőről és az Energy Globe Magyarország díjról:
Kapcsolódó cikkek
- Még egy hétig várják a „Digitális Esély 2017” pályázatokat
- FLOW vagy FOLLOW – Neked merre van előre?
- NMHH Médiatanács: október 2-án lehet beadni a Budapest 98,6 MHz rádiós frekvenciára vonatkozó pályázati ajánlatokat
- 33 ezer fő fölött van a háztartási nagygépek cseréjéhez támogatást igénylők száma
- Óriási az érdeklődés a támogatott hűtő- illetve mosógépcserére
- Társadalmi célú startupok számára hirdet versenyt és képzést az SAP
- 20. alkalommal adják át a Magyar Termék Nagydíjakat a parlamentben
- Több mint 5000 pályázó jelentkezett már első nap az Otthon Melege Program háztartási nagygépcsere alprogramjára
- Világszerte egyedülálló beszédfelismerő rendszer fejlesztésére kerül sor a Nextent Informatika Zrt. vezetésével
- Digitális Esély 2017
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.