A digitális érettség mérhető és fejleszthető

forrás: Prím Online, 2017. november 10. 08:31

Segítenek elhelyezni a digitalizáció térképén a gazdaság és társadalom fontosabb szereplőit a Microsoft digitális érettséget vizsgáló mutatói. Az indexcsaládot a vállalat ügyfeleinek és partnereinek rendezett Future Decoded konferencián jelentették be.

A digitális transzformációhoz nyújtott szakmai támogatás bevett gyakorlatnak számít a Microsoftnál, a gazdaság és társadalom szereplőinek digitális érettségét felmérő mutató azonban újdonság: a Microsoft Digitális Fejlettségi Index (MDFI) például a kis- és középvállalkozásoknak (kkv-knak) nyújt majd segítséget abban, hogy elhelyezzék magukat a digitalizáció térképén. Ehhez a hazai információbiztonsági szektor meghatározó szereplőjével, a kancellár.hu-val közösen alakított ki egy online kérdőívet a Microsoft, amelynek kitöltői cégük digitális érettségéről kaphatnak képet.

 

A gyors látlelet leginkább azoknak nyújthat hasznos segítséget, akiknek sem idejük, sem erőforrásuk nincs egy átfogó, speciális tanácsadócég által levezényelt digitális auditra. A november 15-étől elérhető kérdőív kitöltésével nem csupán aktuális állapotukról jutnak információhoz: tanácsokat, iránymutatást is kapnak cégük digitalizációjának lehetséges irányait illetően.

 

„A felméréssel abban szeretnénk segíteni a hazai gazdaság motorját adó kkv-kat, hogyan lehet és érdemes továbblépni, sok esetben egyszerűen csak elindulni a digitalizáció irányába” – fogalmazott a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója a vállalat ügyfeleinek és partnereinek rendezett Future Decoded konferencián. Az eseményen Szentkuti Gabriella elmondta, a kezdeményezés segítségével a kkv-k döntéshozói gyorsan és egyszerűen kaphatnak képet arról, milyen teendőik, kötelezettségeik és lehetőségeik vannak digitalizációs téren, amely érintheti az ügyfélkapcsolatok ápolását, a belső kommunikációt, a tervszerű működést, az adatbiztonságot vagy a közösségi média üzleti célú, hatékony használatát.

 

A Microsoft digitális fejlettségi eszközrendszerének két további eleme az iskolák érettségére fókuszál. Az intézményi szintű, az iskolák digitális érettséget vizsgáló kérdőív mellett egyéni digitális kompetenciamérő eszközt is fejlesztenek, a TanárBloggal közösen, a pedagógusoknak és az intézményvezetőknek. Utóbbi konkrét feladatokon keresztül képes feltérképezni a tanulók digitális készségeit, amelyek összegzéséből állapítható meg az adott iskola egyedi digitális mutatója.

 

Szentkuti Gabriella említést tett arról is, hogy a Microsoft Magyarország tervei között szerepel a mutató kiterjesztése további területekre, például az adatbiztonságra. Utóbbinak különös aktualitást ad a 2018 májusában életbe lépő uniós adatvédelmi rendelet (General Data Protection Regulation, GDPR), amelynek következtében szigorúbb előírások vonatkoznak majd a személyes adatok védelmére. Nem véletlen, hogy a Microsoft – szintén a kancellár.hu-val együttműködve – egy kifejezetten az információbiztonságra kihegyezett kérdőívet is kifejlesztett, amely a vállalkozások adatvédelmi és -biztonsági felkészültségét hivatott felmérni.

 

 

 

Az informatikai biztonság fontosságát jól mutatja, hogy a Future Decoded idei második budapesti rendezvényén ez volt a leginkább reflektorfényben: ennek gyakorlati aspektusaira helyezték a hangsúlyt a konferencia előadói. Egyebek mellett szó esett egy kórház digitális transzformációjáról, valamint arról, hogy lehetett felvenni a kesztyűt a közelmúltban komoly riadalmat és fejtörést okozó zsarolóvírusokkal szemben, arról, milyen út vezetett a GDPR-megfeleléshez egy közműcég esetében. Elhangzott előadás a kognitív szolgáltatások bevezetéséről egy médiaadatbázist felügyelő cégnél, és hivatalosan is bemutatkozott a Magyarországon novembertől kapható HoloLens. Természetesen nem egyszerű termékbemutató formájában, hanem egy forradalmi, a kevert valóságra (mixed reality) épülő repülésirányító rendszer alkotóelemeként.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon

Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is. 

2024. november 21. 13:12

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01