Díjazták a Continental intelligens ablakvezérlését és a 3D megjelenítési felületét
A Continental is elismerésben részesült a 2018-as Német Design Díjátadón, mint ahogy az tavaly és tavalyelőtt is történt. A Német Formatervezési Tanács a „Közlekedés” kategória nyertesének választotta a vállalatcsoport intelligens ablakvezérlését és a háromdimenziós kijelző felületét. Ezzel a nemzetközi zsűri is elismerte a technológiai vállalat minőségi munkáját és innovatív leleményességét. A díjat 2018. február 9-én adják át Frankfurtban.
Intelligens ablakvezérlés
Az intelligens ablaküveg automatikusan vagy gombnyomásra sötétedik be a beállított szintekre. A technológia üvegbe épített speciális fóliát használ, amelyeknek megváltozik az áttetszősége az elektromos vezérléstől érkező jel hatására. Ezzel a megoldással akár négy grammal is csökkenthető a CO2 kibocsátás kilométerenként. Emellett fokozza a kényelmet és a biztonságot, mivel a sofőrt nem vakítja el a napfény, és a figyelme nem terelődik el például a napellenző lehajtásakor. Az ablakok automatikus besötétítése egyúttal a kocsiban hagyott értékek védelmét is szolgálhatja. „Megtiszteltetés számunkra, hogy a Német Formatervezési Tanács is elismerte az intelligens ablakvezérlés által nyújtott lehetőségeket, ez pedig megerősített minket abban a törekvésünkben, hogy rugalmas rendszermegoldásként fejlesszük ezt tovább” – mondta Andreas Wolf, a Continental Váz és Biztonság üzletágának vezetője. „Az, hogy fokozatosan állíthatjuk az ablakon keresztül beáramló fény mennyiségét, növeli a vezetés kényelmét és biztonságát” – így kommentálta a döntését a Német Design Díjátadó zsűrije.
3D kijelzőfelület
Amellett, hogy egyre nagyobbá válnak az autók kijelzői, egyre több funkciót és digitális tartalmat képesek kezelni. Kiváló példa erre a digitális műszercsoport, amely rugalmasan jeleníti meg a digitális tartalmat, ugyanakkor ebben az esetben korlátozott a testreszabhatóság. Itt lép színre a Continental 3D kijelzője. A hagyományos kijelző felületet optikailag kötött és topográfiai elemekkel bővíti ki, és utat nyit a kreativitás szabadságának. „A kijelzőnk személyre szabható, mind az egyes márkák, mind a sofőrök tekintetében. Büszkék vagyunk arra, hogy a Német Formatervezési Tanács ezzel a díjjal elismerte azt az erőfeszítésünket, amellyel a személyre szabott vezetés élményét kívánjuk jobbá tenni” – tette hozzá Dr. Frank Rabe, a Continental Műszerek és Sofőr Felhasználói Felületek üzletágának vezetője.
„Az innovatív kijelző háromdimenziós jellegének köszönhetően számos információ jelenik meg a legkülönbözőbb helyeken új, modern formában, és ezzel teljesen új megjelenést és érzést kelt a belső térben” – a zsűri így érvelt a 3D kijelző felület győzelme mellett.
A 2018-as Német Design Díjátadó
A Német Design Díjátadó a Német Formatervezési Tanács prémium nemzetközi megmérettetése. Az a célja, hogy felfedezze, bemutassa és jutalmazza az egyedi design trendeket. Ennek érdekében évről évre díjazza a termékek és a kommunikáció területén született, magas minőségű pályázatokat, amelyek önmagukban mind forradalmi design újdonságok. A Német Design Díjat 2012-ben adták át először, és ma már a világ egyik legrangosabb megmérettetése e témában, amelyet szakmai körökben is nagyra becsülnek.
Kapcsolódó cikkek
- Lezárult a BOSCH indítómotorok és generátorok üzletágának eladása
- Az utasoknak nagyon bejött az e-vonatjegy!
- A Continental kulcsfontosságú digitális szolgáltatásokat nyújt az Avis-nek
- Az LG és a HERE együtt fejleszti a legmodernebb telematikai megoldásokat
- Az okos közlekedés legnagyobb innovációs fórumát rendezik meg Budapesten
- Újabb mozgóképes kérdések a járművezetők elméleti vizsgáin
- A szoftveripar lesz a nyertese a hálózatba kapcsolt autók időszakának
- A szuperkamion információs sztrádává változtatja az utakat
- Globális gyártási rendszereket támogató szoftverfejlesztő központot nyit a Continental
- Virtuális valóság headset segíti a UPS sofőrök képzését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.