Díjazták a Continental intelligens ablakvezérlését és a 3D megjelenítési felületét
A Continental is elismerésben részesült a 2018-as Német Design Díjátadón, mint ahogy az tavaly és tavalyelőtt is történt. A Német Formatervezési Tanács a „Közlekedés” kategória nyertesének választotta a vállalatcsoport intelligens ablakvezérlését és a háromdimenziós kijelző felületét. Ezzel a nemzetközi zsűri is elismerte a technológiai vállalat minőségi munkáját és innovatív leleményességét. A díjat 2018. február 9-én adják át Frankfurtban.
Intelligens ablakvezérlés
Az intelligens ablaküveg automatikusan vagy gombnyomásra sötétedik be a beállított szintekre. A technológia üvegbe épített speciális fóliát használ, amelyeknek megváltozik az áttetszősége az elektromos vezérléstől érkező jel hatására. Ezzel a megoldással akár négy grammal is csökkenthető a CO2 kibocsátás kilométerenként. Emellett fokozza a kényelmet és a biztonságot, mivel a sofőrt nem vakítja el a napfény, és a figyelme nem terelődik el például a napellenző lehajtásakor. Az ablakok automatikus besötétítése egyúttal a kocsiban hagyott értékek védelmét is szolgálhatja. „Megtiszteltetés számunkra, hogy a Német Formatervezési Tanács is elismerte az intelligens ablakvezérlés által nyújtott lehetőségeket, ez pedig megerősített minket abban a törekvésünkben, hogy rugalmas rendszermegoldásként fejlesszük ezt tovább” – mondta Andreas Wolf, a Continental Váz és Biztonság üzletágának vezetője. „Az, hogy fokozatosan állíthatjuk az ablakon keresztül beáramló fény mennyiségét, növeli a vezetés kényelmét és biztonságát” – így kommentálta a döntését a Német Design Díjátadó zsűrije.
3D kijelzőfelület
Amellett, hogy egyre nagyobbá válnak az autók kijelzői, egyre több funkciót és digitális tartalmat képesek kezelni. Kiváló példa erre a digitális műszercsoport, amely rugalmasan jeleníti meg a digitális tartalmat, ugyanakkor ebben az esetben korlátozott a testreszabhatóság. Itt lép színre a Continental 3D kijelzője. A hagyományos kijelző felületet optikailag kötött és topográfiai elemekkel bővíti ki, és utat nyit a kreativitás szabadságának. „A kijelzőnk személyre szabható, mind az egyes márkák, mind a sofőrök tekintetében. Büszkék vagyunk arra, hogy a Német Formatervezési Tanács ezzel a díjjal elismerte azt az erőfeszítésünket, amellyel a személyre szabott vezetés élményét kívánjuk jobbá tenni” – tette hozzá Dr. Frank Rabe, a Continental Műszerek és Sofőr Felhasználói Felületek üzletágának vezetője.
„Az innovatív kijelző háromdimenziós jellegének köszönhetően számos információ jelenik meg a legkülönbözőbb helyeken új, modern formában, és ezzel teljesen új megjelenést és érzést kelt a belső térben” – a zsűri így érvelt a 3D kijelző felület győzelme mellett.
A 2018-as Német Design Díjátadó
A Német Design Díjátadó a Német Formatervezési Tanács prémium nemzetközi megmérettetése. Az a célja, hogy felfedezze, bemutassa és jutalmazza az egyedi design trendeket. Ennek érdekében évről évre díjazza a termékek és a kommunikáció területén született, magas minőségű pályázatokat, amelyek önmagukban mind forradalmi design újdonságok. A Német Design Díjat 2012-ben adták át először, és ma már a világ egyik legrangosabb megmérettetése e témában, amelyet szakmai körökben is nagyra becsülnek.
Kapcsolódó cikkek
- Lezárult a BOSCH indítómotorok és generátorok üzletágának eladása
- Az utasoknak nagyon bejött az e-vonatjegy!
- A Continental kulcsfontosságú digitális szolgáltatásokat nyújt az Avis-nek
- Az LG és a HERE együtt fejleszti a legmodernebb telematikai megoldásokat
- Az okos közlekedés legnagyobb innovációs fórumát rendezik meg Budapesten
- Újabb mozgóképes kérdések a járművezetők elméleti vizsgáin
- A szoftveripar lesz a nyertese a hálózatba kapcsolt autók időszakának
- A szuperkamion információs sztrádává változtatja az utakat
- Globális gyártási rendszereket támogató szoftverfejlesztő központot nyit a Continental
- Virtuális valóság headset segíti a UPS sofőrök képzését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.