Újabb jelentős napelemgyártó lép a magyar és lengyel piacra
A világ egyik legnagyobb szilíciumcella és napelem gyártója, a JA Solar és Magyarország egyik vezető napelemes rendszereket szállító cége, a Manitu Solar hosszú távú megállapodást kötött a magyar és lengyel piacra vonatkozóan. Első lépésként a Manitu Solar megkezdi a JA Solar legújabb és legjobb minőségű moduljainak értékesítését Lengyelországban és Magyarországon.
Jelenleg a magyar és a lengyel napelem-piac az egyik legkisebb az Európai Unióban, mind a kiépített kapacitások, mind az egy főre jutó teljesítmény vonatkozásában, mindazonáltal az elmúlt években mindkét országban jelentős növekedést regisztráltak. Míg az olyan érett piacok, mint Németország, az Egyesült Királyság vagy Olaszország eladásai csökkentek az elmúlt években, a JA Solar - Manitu Solar partnerségének célja, hogy támogassák a kelet-európai piacok növekedését.
„Elégedettek vagyunk, hogy a jövőben a Manitu Solar képviseli termékeinket a régióban” – nyilatkozta Andres Doebel, a JA Solar ügyfélkapcsolati igazgatója. „A Manitu Solar az elmúlt években bebizonyította, hogy sikeresen szolgálja ki ügyfeleit, akik az olyan helyi piacokon működnek, ahol mi növelni tudjuk részesedésünket, és a Manitu Solar helyi kivitelező vállalkozásokkal való kapcsolata ebben minden bizonnyal támogatni fog minket rövid és hosszú távon egyaránt.”
„A megbízható és elismert gyártók minőségi termékei iránt támasztott kereslet egyértelműen bővül Magyarországon és Lengyelországban egyaránt. A JA Solar világszínvonalú, napenergiát hasznosító termékeket gyárt és együtt nő a napenergia iparral. Örülünk, hogy a JA Solar napelemeit és más termékeit eljuttathatjuk ügyfeleinkhez és partnereinkhez.” – nyilatkozta Nagy Norbert, a Manitu Solar ügyvezetője.
Mindkét vállalat elkötelezett abban, hogy hozzáadott-értéket és ezáltal hosszú távú hasznot biztosítson ügyfeleiknek.
Kapcsolódó cikkek
- A Nokia és a Vodafone segítség katasztrófahelyzetben
- Partnerségre lép az LG és a Meridian Audio
- A Cellum és a TransferTo együttműködésében új funkciókkal bővülhetnek a mobiltárcák
- Az ABB és a Kawasaki együttműködik a kollaboratív robotokra épülő automatizálás területén
- Az ABB és a HPE közös megoldásaival intelligens ipari üzemek jönnek létre
- MANAP a termékdíj-csökkentésről: „Bízunk abban, hogy ez csak a kezdet”
- Milyen napelemet finanszíroznak szívesen a bankok?
- A Google és a HTC 1,1 milliárd dolláros együttműködési megállapodást jelentett be
- Együttműködési megállapodást kötött az EFISZ és a Hiventures
- Három cég összefogott, hogy a legtökéletesebb képélményt alkossák meg a HDR10+ technológiával
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.