Beszámoló a Safer Internet Program 2017. II. félévi oktatási eredményeiről
Az Európai Unió Safer Internet Programjának (SIP) hazai konzorciuma összesítette a 2017. II. félévi oktatási tevékenységét. Hasonlóan a korábbi évekhez, a Program keretében tavaly is kötetlen, játékos, interaktív formában hívták fel a szülők, pedagógusok, gyermekek figyelmét az internethasználatból fakadó esetleges veszélyekre és azok kivédésének lehetőségeire.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a SIP hazai koordinátora és tudatosságnövelő központja, oktatóinak feladata és célja az internet biztonságos használatának tudatosítása. 2017. II. félévében 146 alkalommal 489 tanórát tartottak, összesen 9683 felhasználónak. A nagy létszámú gyerekcsoportok – teljes gyereklétszám 8097 – mellett a szakembereknek 1586 szülőt és tanárt is sikerült elérniük, akiknek szintén tudtak hasznos és új információval szolgálni.
2017. II. félévében a SIP oktatói 85 budapesti és 61 vidéki helyszínre jutottak el. A gyerekek, szülők és pedagógusok minden településen nagy lelkesedéssel fogadták az oktatókat. Az előadások számos esetben kötetlen beszélgetésekké alakultak át, ahol a résztvevők saját tapasztalataikat osztották meg egymással.
A szakemberek Preszl Éva, a SIP oktatója által kifejlesztett „Lájkvadász” nevű társasjátékot is szívesen vitték magukkal a rendezvényekre, amellyel még könnyebben és közvetlenebbül tudták megszólítani a fiatal hallgatóságot. A társasjáték továbbra is nagyon népszerű a pedagógusok körében, hisz játékosan, kötetlen formában sok hasznos információt tudnak vele átadni a gyerekek részére.
2017. II. féléve során közel 100 társast ajándékoztak térítésmentesen az ország különböző intézményeinek.
A játék továbbfejlesztett verziója is közkedvelt volt a nagyobb rendezvényeken, melyet már nem csak az asztal mellett, hanem szabad téren, élőbábus megoldással is lehet használni.
A Safer Internet Program oktatói 2017. második felében több rendezvényen is részt vettek, így a nyár folyamán programozói táborokban, médiatáborokban, napközis táborokban, ahol több száz gyermekkel találkozhattak, de számos meghívást kaptak szabadtéri rendezvényekre is, mint például a Kőbányai Rendvédelmi Napokra, a Pozsonyi Piknikre, Egészség Napra vagy a Mobilitási Hétre. A Nyitott Bírósági Napok keretében jártak már Szolnokon, Karcagon és Martfűn, ezen kívül a Vodafone Magyarországgal együttműködve több alkalommal is tartottak nyereményfoglalkozást szülőknek és gyerekeknek a Back to School program keretében. Decemberben pedig a II. Adventi Jótékonysági Vásáron is részt vettek. Ezzel együtt 2017 II. félévében összesen több mint 4 000 fő vett részt a SIP nyári kitelepülésein.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával tavaly szeptember 27-29. között rendezte meg Balatonalmádiban három napos, nemzetközi médiakonferenciáját („A média hatása a gyermekekre és fiatalokra”), melyen többek között a Safer Internet Program hazai és külföldi szakemberei tartottak előadást.
Fotók: Gordon Eszter
Kapcsolódó cikkek
- Biztonságos Internet Nap 2018
- A Telenor évi 40 óra tanulásra ösztönzi a munkavállalóit
- A Safer Internet Program felhívása 13-19 éves fiatalok részére
- Feleslegessé teszi az egyetemeket a technológia?
- Melyik programozóiskola való neked?
- Újabb mozgóképes kérdések a járművezetők elméleti vizsgáin
- Új informatikai eszközökkel kezdik az iskolák az újévet
- Csaknem félmillióan vettek részt a Microsoft 48 órás Skype-maratonján
- A jobb internet veled kezdődik
- Januárban indul az ABB női mentor-, és egy új gyakornoki programja a jövő mérnökeinek képzéséhez
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.