Régi vírus, komoly gondok
A legtöbb felhasználó, ha úgy gondolja, hogy megfertőzte számítógépét egy rosszindulatú program, akkor azonnal ellátogat a legközelebbi olyan kikötőre, ahol bajára orvosságot találhat. Az MTX vírus írója tudta ezt
"Nagyon ijesztő. A vírus megakadályozza, hogy az emberek segíthessenek önmagukon. A program írója arra játszott, hogy összezavarja a felhasználókat." - nyilatkozta Vincent Weafer, a Symantec igazgatója.
Az MTX a "szokott" módon érkezik a számítógépre: e-mailben, csatolásként. A vírus eztán, akárcsak a Melissa, szétküldi magát minden egyes címre, amit a Microsoft Outlook címjegyzékében talál. A vírus, terjedését tekintve is sokkal intelligensebb az átlagnál, hiszen mind az e-mail tartalma, mind a csatolt fájl neve, sőt, típusa is véletlenszerűen változik. (Például lehet: I_am_sorry_doc.pif vagy zipped_files.exe)
Mivel a pusztító program lassan mozgott, nem söpört végig a világon, mint elődei, a vírusirtók alábecsülték. Az első intő jelekre szeptemberben figyeltek fel a cégek.
Az About.com anti-vírus szakértője, Mary Landesman elmondta, hogy a program nem lép működésbe, ha a fertőzött számítógépen nem található valamilyen vírusirtó. A hölgy azt tanácsolja a megfertőződötteknek, hogy használják Command Software Systems kikötőjét, mert ezt nem blokkolja a vírus. A Symantec Norton Utilities tulajdonosai a frissítéseket a Tucows.com címről tölthetik le, mely szintén hozzáférhető a fertőzés ellenére is.
Kapcsolódó cikkek
- Amire 2004 óta nem volt példa: 3-as veszélyeztetettségi fokozat a neten
- Veszélyes hiba a Symantec vírusirtóiban
- Jó tanácsok a kémszoftverek ellen
- Jelentősen nőttek a vírustámadások az elektronikus kereskedelemben
- Olcsóbb Norton Antivirus Thaiföldön
- Felbukkanó veszélyforrások továbbfejlesztett előrejelzése a Symantec-nél
- Még több támadás érheti majd a windowsos rendszereket 2004-ben
- Egyre hamarabb jelennek meg a hibákra épülő vírusok
- Egyelőre nincs MSBlaster II féreg
- Új Windows vírus a láthatáron?