Az ABB 45 millió dollár értékű megrendelést nyert a német villamosenergia-hálózat erősítésére
Az ABB 45 millió dollár értékű megrendelést nyert a német energia-átviteli rendszert irányító vállalattól, a TransnetBW-től. A megrendelés egy alállomás felújítására szól, amely Philippsburgban, Németország délnyugati tartományában, Baden–Württembergben található. A projekt keretében az alállomás meglévő légszigetelésű kapcsolóberendezéseit (AIS) kompakt kialakítású, 380 kV-os gázszigetelésű kapcsolóberendezésekre (GIS) cserélik. A megrendelés 2017 negyedik negyedévében érkezett.
Németországban folyik az energetikai rendszer átalakítását célzó “Energiewende” elnevezésű program végrehajtása, amelynek célkitűzése, hogy a megújuló energiaforrások részaránya 2050-re elérje a 80%-ot. A korábban hagyományos, fosszilis tüzelőanyagra alapozott energiatermelésre épülő német villamosenergia-rendszer a jövőben sokkal nagyobb mértékben támaszkodik majd tiszta energiaforrásokra, így például szél- és fotovoltaikus energiára. Az egyre növekvő mennyiségű megújuló energia országos hálózatba táplálása magasabb szintű rugalmasságot és nagyobb kapacitást tesz szükségessé.
A villamosenergia-hálózat fejlesztési terve keretében Németország észak-dél irányú, nagyfeszültségű, egyenáramú (HVDC) átviteli technológiára épülő összekötő vezetékeket kíván kiépíteni. Az első ilyen távvezeték az észak-rajna-vesztfáliai Osterathot köti össze Philippsburggal. Ez a HVDC távvezeték – amely az Ampion és a TransnetBW közös projektje keretében épült – a megújuló energiaforrásokból származó villamos energiát szállítja az ország déli része felé. Az üzembe lépő 380 kV-os GIS a “zöld energia” átviteli hálózatba történő zökkenőmentes betáplálását fogja biztosítani.
„Az ABB legújabb, kompakt kialakítású, megbízható és kiváló hatékonyságú GIS-technológiájának telepítése hozzájárul a németországi villamosenergia-átviteli rendszer megerősítéséhez” – nyilatkozta Patrick Fragman, az ABB Energetikai Hálózatok divíziójához tartozó Energetikai Hálózatok Integrálása részleg vezetője. „Nagy örömünkre szolgál, hogy az új projektnek köszönhetően továbbra is hozzájárulhatunk a németországi hosszú távú energetikai célok megvalósításához, és támogathatjuk az átállást a megújuló energiaforrások hasznosítására, ami kiemelt területnek számít az ABB Next Level stratégiájában is.”
A projekt keretében a meglévő kültéri kapcsolóberendezéseket kompakt kialakítású, 380kV-os, 3-gyűjtősínes GIS kapcsolóberendezésekre cserélik. Az alállomás szekunder berendezéseit és segédüzemi rendszereit szintén az ABB fogja kiépíteni.
Az ABB kompakt, beltéri kialakítású GIS technológiája a korábban alkalmazott AIS-rendszerrel összevetve akár 70%-os helymegtakarítást is lehetővé tesz. A kapcsolóberendezés épületen belüli telepítése hatékony védelmet nyújt az időjárás és az elszennyeződés ellen is.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB az új string inverterrel bővíti a napelemes invertereinek választékát
- Az ABB villámtöltői látják el energiával a szingapúri önvezető elektromos buszokat
- Kedvező a helyzet a nyereséges növekedés eléréséhez
- Az elektromos autók visszatértek a versenypályára
- Az ABB és Davos városa innovatív e-járművekkel járul hozzá a fenntartható közlekedéshez
- Az ABB az elsőszámú piaci szereplő az osztott intelligenciájú folyamatirányítási rendszerek globális piacán
- Az ABB kulcsrakész inverteres megoldásait építették be Kolumbia legnagyobb fotovoltaikus erőművébe
- Az ABB és a Formula-E összefog, hogy együtt alakítsák az e-mobilitás jövőjét
- A Schneider Electric újévi fogadalma: megújuló energia minden szinten
- Teljesítmény a csúcson: az ABB technológiájával működik a Zugspitze új drótkötélpályás felvonója
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.