Az Ipar 4.0-tól a blockchain-en át a sztratoszférába

forrás: Prím Online, 2018. április 16. 12:38

A legújabb villamosmérnöki és informatikai fejlesztésekkel ismerkedhet meg az, aki ellátogat a XV. Simonyi Konferenciára április 18-án. A mindenki számára könnyen érthető és élvezhető előadásoknak a BME I épülete ad otthont. A rendezvény ingyenes.

Az évente megrendezésre kerülő Simonyi Konferencia rendszeresen ízelítőt ad a világ technológiai fejlesztéseiből. "A rendezvény kiemelt célja, hogy a látogatók a száraz előadások helyett érdekes élményekkel gazdagodjanak és kedvet kapjanak elmélyülni adott szakterületekben." - mondta Tóth Bence főrendező.

 

Idén a 17 előadást párhuzamosan 2 teremben tartják a szervezők. Az érdeklődők olyan előadókat hallhatnak, mint Somlai-Fischer Ádámot, a Prezi társalapítóját, aki a kiterjesztett valóság Prezin belüli alkalmazási lehetőségeit tárja fel, vagy Dobson Leventét, aki a Facebook adatközpontbeli kihívásait részletezi.

 

Ezeken kívül szó lesz még ipar 4.0-ról, IoT-ról, humanoid robotokról, botnet hálózatokról, mesterséges intelligenciáról is. Természetesen nem maradhatnak ki az önvezető autók és a blockchain technológia sem, de bemutatásra kerül a Simple alkalmazás története is.

 

A Simonyi Konferencia Magyarország legnagyobb, kizárólag egyetemi hallgatók által rendezett éves szakmai eseménye, melynek szervezője a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán működő Simonyi Károly Szakkollégium.

 

A konferencián a szakkollégium különböző projektjeit is megismerhetik a látogatók, mint például egy magaslégköri ballonplatform kifejlesztését, illetve a Schönherz Mátrixot, aminek keretében a hallgatók minden évben egy óriási kijelzővé változtatják kollégiumuk oldalát.

 

A konferencia része egy expo, ahol a támogató cégek és a Simonyi Károly Szakkollégium szakmai körei mutatják be munkájukat. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek stúdiótechnikába, dizájnba és arculattervezésbe, informatikai és elektronikai fejlesztésekbe is.

 

Az előadások részletes leírásai és a pontos program elérhető az esemény honlapján, ahol az ingyenes regisztrációra is lehetőség nyílik.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59