A Universal Robots bemutatja mobil plug-and-produce megoldásait

forrás: Prím Online, 2018. április 16. 16:58

Másodpercek alatt integrálható: a Universal Robots a 2018-as Hannover Messe kiállításon mutatja be mobil plug-and-produce megoldásait április 23-27 között.

A 2018-as Hannover Messe kiállításon fogja bemutatni a Universal Robots azt, hogy az ún. „Plug-and-Produce” hogyan könnyíti meg az egyszerű és rugalmas automatizációs megoldások létrehozását (a 17-es csarnokban, a B 32-es standnál várják az érdeklődőket). Az együttműködő robotok piacvezetője gyakorlati példafeladatok bemutatásával demonstrálja majd azt, ahogy sokoldalú és könnyedén integrált alkotóelemek segítségével a vállalatok képesek legyőzni például az egyre növekvő termékválaszték és egyre rugalmasabb tétel mennyiségek által felállított kihívásokat. Az alkalmazások legtöbb kiegészítője a Universal Robots+ virtuális ökoszisztémából származik. A platform a különlegesen gyors és költséghatékony automatizációt hivatott elősegíteni.

 

„A kiállítás látogatói a standunknál élőben is megtapasztalhatják, hogy a „Plug-and-Produce” a valóságban is működik, az UR+ ökoszisztémánk segítségével. Hozzáférést kínál fogók, érzékelők, szoftverek és egyéb kiegészítők egyre növekvő köreihez, amelyek közül mindegyik garantáltan alkalmazható a Plug-and-Play-en keresztül. Ezáltal lecsökken az automatizáció telepítési ideje és ára, aminek köszönhetően ez a megoldás egy valós lehetőséggé válik, kis- és közepes méretű vállalkozások számára is.” – mondta Helmut Schmid, a Universal Robots nyugat-európai vezérigazgatója.

 

 

A könnyű integráció, mint vezérelv:

  • Robot csapatmunka: a Universal Robots három U3 robotot fog bemutatni, amelyek együttműködnek annak érdekében, hogy három zseblámpát összecsavarozzanak, elemet tegyenek mindegyikbe, majd egy lézer segítségével megcímkézzék őket. Ez egy tökéletes példa lesz arra, hogy még bonyolult műveleteket is könnyű automatizálni az UR+ alkatrészek (pl.: Schunk és Dahl fogók, Telesys lézer, OptoForce erő- és nyomatékérzékelők) segítségével.
  • Egy másik alkalmazás egy UR5-öt és egy ATI erő- és nyomatékérzékelőt vonultat majd fel, hogy a látogatók megtekinthessék a robotok „észlelő kapacitását”: a robotkar egy erősen hullámos felületű lemezen lévő vonalon fog végighaladni. A látogatók elmozdíthatják azt, és tanúi lehetnek, hogy a robot azután is képes követni az egyenetlen felszínen megadott útvonalat. Ez egy rendkívül fontos funkció például a ragasztási feladatok vagy a sorjázás esetében.
  • Emellett a Universal Robots kollégái bemutatják majd az UR+-ba újonnan bekerült Sensopart Plug-and-Produce kamerát és egy Dahl elektromos fogót is, amit kifejezetten együttműködő alkalmazásra fejlesztettek ki. Mindkét elem egyszerű integrációt igényel.
  • A vendégek kipróbálhatják az Octopuz offline szoftverét, hogy saját alkalmazásokat programozzanak, majd az eredményeket elküldhetik egy UR robotnak élő demonstráció céljából.
  • Megtekinthető lesz egy raklapozó alkalmazás is, amely különösen érdekes lehet a logisztika és csomagoló szektorok képviselőinek, akik egyre inkább kezdik felfedezni az együttműködő robotok által nyújtott előnyöket.

 

 

 

Az UR partnerek is bemutatják a saját applikációikat

A Universal Robots saját bemutatói mellett a partnerek is készülnek demonstrációkkal, hogy bemutassák, mennyire egyszerű is lehet az automatizáció. Rengeteg további példát láthatnak majd a látogatók az UR+ termékeket használó alkalmazásokra az ArtiMinds Robotics (6-os csarnok, D30 stand), a Blue Danube Robotics (17-es csarnok, D10 stand), az igus (16-os csarnok, A18 stand), a LEONI protec cable systems (17-es csarnok, E42/7 stand), a Schunk (17-es csarnok, B40 stand) vagy a Schmalz (17-es csarnok, E26 stand) standjainál.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59