A Universal Robots bemutatja mobil plug-and-produce megoldásait
Másodpercek alatt integrálható: a Universal Robots a 2018-as Hannover Messe kiállításon mutatja be mobil plug-and-produce megoldásait április 23-27 között.
A 2018-as Hannover Messe kiállításon fogja bemutatni a Universal Robots azt, hogy az ún. „Plug-and-Produce” hogyan könnyíti meg az egyszerű és rugalmas automatizációs megoldások létrehozását (a 17-es csarnokban, a B 32-es standnál várják az érdeklődőket). Az együttműködő robotok piacvezetője gyakorlati példafeladatok bemutatásával demonstrálja majd azt, ahogy sokoldalú és könnyedén integrált alkotóelemek segítségével a vállalatok képesek legyőzni például az egyre növekvő termékválaszték és egyre rugalmasabb tétel mennyiségek által felállított kihívásokat. Az alkalmazások legtöbb kiegészítője a Universal Robots+ virtuális ökoszisztémából származik. A platform a különlegesen gyors és költséghatékony automatizációt hivatott elősegíteni.
„A kiállítás látogatói a standunknál élőben is megtapasztalhatják, hogy a „Plug-and-Produce” a valóságban is működik, az UR+ ökoszisztémánk segítségével. Hozzáférést kínál fogók, érzékelők, szoftverek és egyéb kiegészítők egyre növekvő köreihez, amelyek közül mindegyik garantáltan alkalmazható a Plug-and-Play-en keresztül. Ezáltal lecsökken az automatizáció telepítési ideje és ára, aminek köszönhetően ez a megoldás egy valós lehetőséggé válik, kis- és közepes méretű vállalkozások számára is.” – mondta Helmut Schmid, a Universal Robots nyugat-európai vezérigazgatója.
A könnyű integráció, mint vezérelv:
- Robot csapatmunka: a Universal Robots három U3 robotot fog bemutatni, amelyek együttműködnek annak érdekében, hogy három zseblámpát összecsavarozzanak, elemet tegyenek mindegyikbe, majd egy lézer segítségével megcímkézzék őket. Ez egy tökéletes példa lesz arra, hogy még bonyolult műveleteket is könnyű automatizálni az UR+ alkatrészek (pl.: Schunk és Dahl fogók, Telesys lézer, OptoForce erő- és nyomatékérzékelők) segítségével.
- Egy másik alkalmazás egy UR5-öt és egy ATI erő- és nyomatékérzékelőt vonultat majd fel, hogy a látogatók megtekinthessék a robotok „észlelő kapacitását”: a robotkar egy erősen hullámos felületű lemezen lévő vonalon fog végighaladni. A látogatók elmozdíthatják azt, és tanúi lehetnek, hogy a robot azután is képes követni az egyenetlen felszínen megadott útvonalat. Ez egy rendkívül fontos funkció például a ragasztási feladatok vagy a sorjázás esetében.
- Emellett a Universal Robots kollégái bemutatják majd az UR+-ba újonnan bekerült Sensopart Plug-and-Produce kamerát és egy Dahl elektromos fogót is, amit kifejezetten együttműködő alkalmazásra fejlesztettek ki. Mindkét elem egyszerű integrációt igényel.
- A vendégek kipróbálhatják az Octopuz offline szoftverét, hogy saját alkalmazásokat programozzanak, majd az eredményeket elküldhetik egy UR robotnak élő demonstráció céljából.
- Megtekinthető lesz egy raklapozó alkalmazás is, amely különösen érdekes lehet a logisztika és csomagoló szektorok képviselőinek, akik egyre inkább kezdik felfedezni az együttműködő robotok által nyújtott előnyöket.
Az UR partnerek is bemutatják a saját applikációikat
A Universal Robots saját bemutatói mellett a partnerek is készülnek demonstrációkkal, hogy bemutassák, mennyire egyszerű is lehet az automatizáció. Rengeteg további példát láthatnak majd a látogatók az UR+ termékeket használó alkalmazásokra az ArtiMinds Robotics (6-os csarnok, D30 stand), a Blue Danube Robotics (17-es csarnok, D10 stand), az igus (16-os csarnok, A18 stand), a LEONI protec cable systems (17-es csarnok, E42/7 stand), a Schunk (17-es csarnok, B40 stand) vagy a Schmalz (17-es csarnok, E26 stand) standjainál.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil robotok a csomagolóiparban
- A nagy robot - kobot összecsapás
- Költséghatékony belső szállítmányozás
- Újgenerációs mobil robotok: rohamosan fejlődik az intralogisztika
- Az ABB és a Kawasaki együttműködik a kollaboratív robotokra épülő automatizálás területén
- Az ABB bemutatja a YuMi robotcsalád legújabb tagját
- Hagyjuk a csomagolást (is) a kobotokra!
- A jövő munkahelye: Robotként vagy velük együtt fogunk dolgozni?
- Az együttműködő robotok gyorsítják a robotika elterjedését
- Portrét is rajzol a legmodernebb robot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.