Idén is sláger a konténer

forrás: Prím Online, 2018. április 18. 11:15

A Gartner már az előző évre kiadott jóslataiban is a legfontosabb technológiák közé sorolta a konténereket, jelentőségük azóta pedig csak tovább nőtt. Ezt támasztja alá a SUSE felmérése is, amelyet saját szoftverfejlesztő partnerei körében végzett. A kutatás szerint a konténeres megoldásokat főként a piaci igényekre koncentrálva vezetik be a fejlesztők, és az elsődleges célok között az üzleti infrastruktúra továbbfejlesztése, valamint a DevOps folyamatok támogatása áll.

A konténertechnológia lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy elkülönített konténerekbe csomagolt alkalmazásokat futtassanak, ami több területen is megkönnyíti a szervezetek, illetve alkalmazottaik munkáját. Hatékonyabbá teszi például a működést azt adatközpontokban, felgyorsítja a fejlesztést, és támogatja a DevOps folyamatokat. 

 

A SUSE számára kulcsfontosságú a technológia, ezért aktívan részt vesz a nyílt forráskódú Docker konténermotor fejlesztésében, illetve saját platformján keresztül jelentősen megkönnyíti ügyfelei számára a kontérenek használatát, hogy azok a komplex konténeres környezet bevezetése és karbantartása helyett a saját üzleti céljaikra fókuszálhassanak. 

 

A vállalat kíváncsi volt arra, hogy a szoftverfejlesztő cégeknél hogyan áll a technológia elterjedtsége, milyen területeken és célokra használják, illetve mik a gyakorlati tapasztalatok. Ezért átfogó felmérést végzett szoftverfejlesztő partnerei körében.

 

 

Hangsúly a DevOps-on és a mikroszolgáltatásokon

A válaszok alapján a fejlesztők 30 százaléka már használ konténereket, és további 27 százalékuk tervezi a bevezetésüket a következő évben. A legnagyobb arányban (41%) a DevOps folyamatok támogatásához alkalmazzák, 37 százalék az üzleti infrastruktúra továbbfejlesztéséhez veszi igénybe őket, és 33 százalék a hálózat biztonságát is megjelölte a használat indokaként.

 

A szervezetek legnagyobb arányban (46%) új, mikroszolgáltatás-alapú alkalmazások biztosításához veszik igénybe a konténereket, de 28 százalék a legacy programok futtatásánál is hasznukat látja. A válaszadók nagy része (89%) elsősorban Linux rendszeren futtat Docker-alapú konténereket, emellett 28 százalék Windows-alapokon is alkalmazza ugyanezt a technológiát.

 

Megéri a tanúsítvány

A konténerek számos előnyt biztosítanak, hiszen egyszerű és hatékony módszert kínálnak a szoftverek fejlesztéséhez, kiosztásához és futtatásához, az ellenőrizetlen telepítések azonban problémákat is okozhatnak az üzemeltetés során.

 

A SUSE Container as a Service Platformot bemutató videó:

 

A SUSE és a hozzá hasonló operációs rendszerek fejlesztői olyan tanúsítványokat kínálnak, amelyek igazolják az ügyfelek számára, hogy a konténer megbízható forrásból származik, a lemezképben nem találhatók sebezhetőségek, és a konténerizált termék biztonságosan futtatható a környezetükben. A tanúsítvány megszerzéséhez az alkalmazás fejlesztőjének meg kell felelnie bizonyos teszteken, hogy garantálhassa az adott konténer megfelelő működését az adott platformon. Ilyen lehetőséggel egyelőre a SUSE fejlesztő partnereinek 27 százaléka élt, és további 19 százalék tervezi.

 

Csak az egyszerűsítésen múlik

A válaszadók több mint fele (55%) a piaci igények miatt használ konténertechnológiát, emellett az egyszerű verziófrissítés (37%), a platformok közötti hordozhatóság (35%) és a fejlesztők hatékonyságának növelése (29%) szerepel a főbb indokok között. Ami pedig visszavetheti a fejlesztőket a konténerek alkalmazásában, az a bevezetéssel járó technológiai kihívások (61%), a szakértelem hiánya (48%), valamint az új technológia megtanulásához szükséges idő hiánya (32%).

 

Ezért jelent hatékony segítséget a fejlesztők számára a SUSE Container as a Service platform a legújabb, a felhőben is egyszerűen használható, konténeralapú alkalmazások bevezetéséhez, amellyel fokozatosan állhatnak át hagyományos, meglévő alkalmazásaikkal az új architektúrára.

 

A Platform magában foglalja a SUSE MicroOS-t, amely egy rendkívül könnyen telepíthető, felügyelhető és frissíthető, ezért mindig naprakész operációs rendszer, kifejezetten mikroszolgáltatások és konténerek futtatásához. A megoldás konfigurációs eszközöket is tartalmaz, továbbá egyszerűsíti a konténerek felügyeletéhez használható Kubernetes technológia telepítését és alkalmazását, jelentősen megkönnyítve ezzel a konténerek menedzselését. Ennek köszönhetően a fejlesztő partnerek valóban a saját feladataikra koncentrálhatnak ahelyett, hogy a konténerek kezelésére fordítanák idejüket és energiájukat.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59