A Hannoveri vásáron a Fujitsu bemutatja legújabb innovációit
A Fujitsu bemutatja legújabb forradalmi innovációit, és élő demókat tart az Ipar 4.0, ipari IoT és digitális közlekedési környezetekbe szánt intelligens gyártási megoldások működéséről az április 23. és 27. között megrendezett Hannoveri vásár 7-es csarnokának E16-os standján.
A „Digitális co-creation a digitális átalakulás szolgálatában” (Shaping Digital Transformation with Digital Co-creation) szlogen jegyében a vállalat szemlélteti, hogyan tágíthatják tovább a gyártóvállalatok az Ipar 4.0 alkalmazásának határait annak érdekében, hogy a teljes értékláncot formálni, optimalizálni tudják, és felkészíthessék a jövő kihívásaira a mesterséges intelligenciát, a kiterjesztett valóságot, a következő generációs blokkláncot és az intelligens hálózati működésért hasznosító innovatív technológiákkal.
Az egyik demó részeként a Fujitsu két gyári forgatókönyvet mutat be standján robotokkal és futószalagokkal az Ipar 4.0 koncepció megvalósítási lehetőségeiről a gyártási folyamatokban. A teljes folyamatot lefedő forgatókönyveket a Fujitsu COLMINA platformja támogatja, amely a Fujitsu Intelligent Dashboard megoldását használja központi vizualizációs eszközként a teljes gyári és vállalati működés optimalizálásához. Az intelligens irányítópult különböző mérőszámok (minőség, termelés, energiafelhasználás, eszközök) alapján konszolidálja a kritikus adatok és az intelligens analitikai eredmények nézeteit a jelentéskészítéshez, a riasztások küldéséhez és az események előre jelzéséhez.
Együttműködő szemléletét hangsúlyozva a Fujitsu több, partnereivel közös projekttel is részt vesz a Hannoveri vásáron. A Fujitsu COLMINA platformja működik majd a Deutsche Telekom AG standján (H6/F16), a T-Systems Multimedia Solutions-zel közösen fejlesztett rendszerben. Az SAP standján (H7/A02) a Fujitsu egy nyitott, integrált gyártási környezet co-creation projektjében jelenik meg INTELLIEDGE megoldásával az SAP által kiállított digitális gyártási rendszer részeként.
„A 2018-as Hannoveri vásárra a legteljesebb Ipar 4.0 demókat állítottuk össze, bemutatva, hogyan formálják újra a fejlett technológiák, köztük az AI, az AR és a következő generációs blokklánc a gyártóipart. A közlekedés digitalizált jövőjébe betekintést nyújtó demóinkat érdemes megnézni minden olyan vállalatnak, amely szeretné feltérképezni az Ipar 4.0 digitális átalakulásban nyújtott előnyeit” – mutatott rá Andreas Rohnfelder, a Fujitsu Ipar 4.0 kompetenciaközpontjának vezetője.
Ízelítő a többféle fejlett gyártási képességet bemutató stand újdonságaiból:
- Robotokat és gyártósorokat tartalmazó demók annak érzékeltetésére, miként megvalósítható meg intelligens algoritmusok segítségével a fejlett állapotfigyelés
- Hogyan naplózza a következő generációs blokklánc IOTA-alapú auditnaplója automatikusan és élőben, közvetlenül a gyári környezetből az auditkonform termelési adatokat és tranzakciókat?
- Fejen hordható innovatív kijelzők kipróbálásának lehetősége annak megértéséhez, hogyan használható a kiterjesztett valóság a gyári összeszerelési és a komissiózási folyamat támogatására
- Miként használhatják a gyártóvállalatok az SAP Leonardóhoz és PRIMEFLEX for Hadoop megoldáshoz hasonló platformokat az IoT, az analitika és a Big Data képességeit hasznosító, jövőorientált infrastruktúrák létrehozásához?
- A Fujitsu Ipar 4.0 demója – bemutatkozik az ipari IoT terén a működéstámogató technológia (OT) és az IT közötti szakadékot áthidaló Fujitsu INTELLIEDGE célgép, amely edge-számítástechnika segítségével képes intelligens döntéseket hozni a hálózat peremén működő rendszerek és eszközök által generált óriási adattömeg elemzése alapján
Az idei Hannoveri vásáron a Fujitsu azt is bemutatja, hogyan lehet a digitális közlekedési technológia segítségével kialakítani a jövő intelligens városaiban működő közlekedési rendszereket. A logisztikai lánc egészére jellemző optimális hatékonyság az emberek és az áruk szempontjából is biztonságosabbá teszi a közlekedést/szállítást, és optimalizálja az energiafelhasználást. A Fujitsu standján kiállított konkrét innovációk:
- A hatékony és biztonságos logisztikát valós idejű adatelemzéssel és képfeldolgozással támogató SPATIOWL Big Data-alapú intelligens mobilitási platform
- Valós idejű adatelemzés és képfeldolgozás a hatékony digitális parkolássegítő rendszerek kialakításához
- Mesterséges intelligencia a forgalom áramlásának optimalizálásához és a közlekedés biztonságának javításához
- Demógépjármű, amely OTA (over-the-air) útvonal-újratervezéssel képes igazodni a forgalmi viszonyok valós idejű változásához
- A Fujitsu tömegközlekedési vállalatoknak szánt „1-ticket” megoldása, amely helytől, távolságtól és tömegközlekedési eszköztől függetlenül, automatikusan a legjobb áron kínálja a digitális jegyeket az utasoknak
Kapcsolódó cikkek
- Ipar 4.0 – kapuk előtt az új ipari forradalom
- Ember és robot együtt dolgozik a Fujitsu és a KUKA közös projektjében
- Így lehetnek versenyképesek a vállalatok a digitális gazdaságban
- Vállalati környezet menedzselt IoT keretrendszerének létrehozása
- Múzeumból egyenesen jövő gyárába?
- IoT megoldásokkal mutat zöld utat a Vodafone
- Okosépületek a maximumon
- Digitális gumiabroncs-ellenőrzés
- A Fujitsu IoT-infrastruktúra megoldása az ingatlankezelőknek is jól jön
- Hogyan elemezzük IoT eszközeink biztonságát?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.