A mesterséges intelligencia már a hétköznapokban van
Az intelligens felhőre és az egymással összekapcsolt eszközök világára fókuszál május 7-e és 9-e között Seattle-ben tartott Microsoft Build 2018. A Microsoft platformokon történő fejlesztést ösztönző konferencián – amelyre már közel 130 influencer regisztrált – a leginnovatívabb és legkreatívabb koponyák találkoznak.
A Microsoft Build 2018 két napján előad többek mellett Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója, Scott Guthrie felhőszolgáltatásokért felelős vezérigazgató-helyettes, a Windows 10 egyik atyjának tekintett Joe Belfiore, vagy a fejlesztéseket felügyelő Kevin Gallo.
A mesterséges intelligencia (AI) fejlesztésekben élen járó Microsoft az Azure és a Microsoft 365 segítségével minden fejlesztőt hozzásegít az AI közvetlen használatához. Ebben a felhőmegoldások mellett az ezt remekül kiegészítő intelligens pereminformatikát is beveti. Az edge computing lényege, hogy az információk begyűjtése, feldolgozása, majd célszerű átalakítása a felhasználóhoz közel, tehát a hálózat peremén történik.
Kapcsolódó cikkek
- Az innovációkban testet öltő adat
- Nagyvállalati kockázati tőke és új crowdfunding platform a Venture Capital Summit-on
- Az ember és a szakmai minőség felértékelődése a digitalizáció korában
- Szabad Szoftver Konferencia és Kiállítás
- Második állomásához érkezett a Startup Campus V4 Global Tour
- Az Ipar 4.0-tól a blockchain-en át a sztratoszférába
- A Fujitsu mesterséges intelligenciával segíti a terhességi cukorbetegség kezelését
- A 2018-as Fujitsu World Tour bemutatja, hogyan járul hozzá a „co-creation” a sikerhez
- Húszezer évnyi fejlődést hozhat a mesterséges intelligencia a következő száz évben
- A Lenovo bemutatta mesterséges intelligencia telepítés és fejlesztés eszközeit
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.