A Fujitsu mesterséges intelligencia az EU új bankbiztonsági projektjében
A Fujitsu ma bejelentette, hogy a mesterséges intelligencia terén felhalmozott szakértelmével támogatja az Európai Unió Horizon 2020 programjának együttműködésre épülő, új FinSec projektjét. A GFT Italy által koordinált projekt célja, hogy felkészítse a pénzintézeteket a komplex biztonsági támadások előrejelzésére és elhárítására, valamint a mind komolyabb biztonsági előírásoknak való megfelelésre.
A FinSec projekt egyik alapelve az adatvezérelt mesterséges intelligencia alkalmazása a biztonsági incidensek előrejelzésére és azonosítására az online és a fizikai banki működésben. A projekt hasonlóan nagy hangsúlyt fektet a pénzügyi szolgáltatási értékláncban érintettek közötti együttműködésre a biztonsági fenyegetések hatékonyabb észlelése és enyhítése érdekében.
A FinSec projekthez nyújtott támogatás részeként a Fujitsu mesterséges intelligencia alkalmazásával egyedülálló észlelési képességeket fejleszt a zárt láncú térfigyelő kamerák felvételeinek elemzéséhez. Az elemzéssel azonosítható a védett területekre (pl. bankokba vagy az ATM-ek környezetébe) belépő emberek potenciálisan rendellenes viselkedése. Az uniós projektben végzett munkát a Fujitsu Paris-Saclay-i Ecole Poliytechnique telephelyén működő AI-kiválóságközpontja* irányítja, amely világszínvonalú szakértelemmel rendelkezik a kamerafelvételek AI-alapú elemzése terén. A Fujitsu FinSec-részvételéből születő új AI-algoritmust az egyik projektpartner által fejlesztett ATM-eknél fogják bevezetni, de használni lehet majd más térfigyelőrendszer-alapú alkalmazásoknál is, például a rend- és határvédelemnél a közbiztonságot javító automatikus képelemzésre és privát biztonsági célokra is.
A projektben együttműködő, 11 EU-tagállamból származó 23 partner a pénzügyi szolgáltatószektor legfontosabb szereplőit, valamint a fizikai és IT-biztonság vezető globális vállalatait képviseli. A Fujitsu a pénzügyi szolgáltatószektorban használt technológia fejlesztésében szerzett kiterjedt tapasztalataival, a mesterséges intelligencia térfigyelő alkalmazásokban történő használatával kapcsolatos szakértelmével, valamint az együttműködő „co-creation” programok mélyreható kultúrájával járul hozzá a közös munkához.
A 2018 májusában indult és 2020 decemberéig tartó FinSec projektet az EU Horizon 2020 kutatási innovációs programja finanszírozza, a 786727. számú támogatási megállapodás keretében. A Fujitsu rendszeresen részt vesz a Horizon 2020 európai innovációs keretrendszer tevékenységében, jelenleg egy EU által finanszírozott biztonsági tárgyú IoT innovációs projekt műszaki vezetője**.
_________________
* A Fujitsu 2017 szeptemberében nyitotta meg a AI-kiválóságközpontját az Ecole Polytechnique inkubátorházában, a Párizs mellett (Paris-Saclay) található Drahi X-Novation Centerben.
** A „Prediktív biztonság az intelligens objektumok IoT-platformjaihoz és hálózataihoz (SecureIoT)” címmel indított projekt célja, hogy biztonságosabbá tegye a digitális világot a gépkocsigyártásban, a feldolgozóiparban, az egészségügyben és a kritikus infrastruktúrákban működő IoT-rendszerek kockázatkezelési folyamatainak automatizálásával. A SecureIoT projektet az EU Horizon 2020 kutatási innovációs programja finanszírozza, a 779899. számú támogatási megállapodás keretében.
Kapcsolódó cikkek
- Az Oracle tovább erősít az autonóm Cloud Platform szolgáltatásokban
- Te gondoskodsz idősebb rokonaid online védelméről?
- A stratégiai figyelem hiánya fogja vissza a mesterséges intelligencia terjedését Európában
- A Kaspersky Lab nulladik-napi sérülékenységet azonosított a Microsoft Internet Explorerben
- Nincs többé várakoztató zene az ügyfélszolgálatoknál?
- Okos autók: óriási költségek és hatalmas kockázatok
- A mesterséges intelligencia már a hétköznapokban van
- A Fujitsu bejelentette 7. generációs ETERNUS CS8000 platformját
- Kézikönyv a mesterséges intelligenciához
- Az LG a 2018-as MWC-n mutatta be legújabb, intelligens funkciókkal felszerelt mobilját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.