ABB piacra dobta a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátorát
A 2018. évi Hannoveri Ipari Vásáron bemutatott ABB Ability Power Transformer (teljesítménytranszformátor) a világon az első digitális teljesítménytranszformátorokhoz tervezett integrált megoldás, amely alapvetően megváltoztatja a transzformátorokkal kapcsolatos fogalmainkat.
Az ABB gyáraiból a jövőben kikerülő teljesítménytranszformátorok olyan digitális képességekkel rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik a berendezés legfontosabb paramétereinek valós idejű távellenőrzését és elemzését, aminek köszönhetően javul a megbízhatóság, és nő a hálózati eszközök és a villamosenergia-hálózatok kihasználtsága.
A transzformátor egy digitális hub-bal van felszerelve, amely biztosítja a moduláris platformon elérhető okos eszközök plug-and-play képességeinek teljes körű elérését és maximális kiaknázását. A modularitásának és a skálázhatóságának köszönhetően a rendszer jövőbiztos, segítségével a felhasználók teljes körűen kézben tarthatják rendszereik digitális fejlesztését.
„Az ABB Ability transzformátormegoldás forradalmian új terméknek tekinthető. Amellett, hogy a helyi szinten döntéselőkészítő információkat nyújt, lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy állomás és vállalat szinten a szoftveralkalmazások és a szolgáltatások teljes ökoszisztémájára támaszkodhassanak, köztük például az ABB Ability Ellipse Asset Performance Management System-re (eszközállapot-kezelő-rendszer) is” – nyilatkozta Claudio Facchin, az ABB Energetikai Hálózatok divízió vezetője. „A hatékonyság javítása és a termékélettartam meghosszabbítása mellett, az új digitális képességgel rendelkező megoldás a megelőző funkcióknak köszönhetően fokozza a megbízhatóságot, és csökkenti az üzemzavarok esélyét.”
Az ABB bejelentette továbbá, hogy piacra dobja az ABB Ability TXplore szervizmegoldását is. A megoldás segítségével egy búvárrobot telepíthető, amely a transzformátor hűtőfolyadékába lemerülve hajtja végre a transzformátor ellenőrzését. A vezeték nélküli robot a hűtőfolyadékkal töltött transzformátorok minden szegletét átvizsgálja belülről. A transzformátor robottal végzett belső vizsgálata gyors, biztonságos és költséghatékony. A távkapcsolatnak köszönhetően a vizsgálat eredményei szinte valós időben megoszthatók a globális szakemberekkel. Az innovatív, a világon elsőnek számító módszerrel a személyzetet veszélyeztető kockázat szintjének csökkentésével javítható a biztonság, a korábban napokban mért vizsgálati idő néhány órára történő lecsökkentésével lerövidíthető az állásidő, a vizsgálat költsége pedig 50%-kal vagy még több is mérsékelhető.
Az ABB Hannoverben kiállította a piacra nem rég bevezetett ABB Ability TXpert elosztóhálózati transzformátorát is (ABB Ability TXpert distribution transformer), amely a világon az első digitális elosztó transzformátor. Az ABB Ability platformra, illetve a döntéselőkészítő adatok biztosítása érdekében hálózatra kapcsolódó eszközökre épülő TXpert elemzett adatokat szolgáltat, amelyek segítségével maximalizálni lehet a biztonságot, optimalizálni lehet az üzemelést, és javítani lehet az eszközkezelés hatékonyságát. A termék az elosztó transzformátorok között először integrál érzékelési technológiát közvetlenül a transzformátorba, már a gyártási folyamat során, aminek köszönhetően nagyobb pontosságot képes garantálni.
A transzformátorok a villamosenergia-rendszer egyik legfontosabb elemeként feltranszformálják a generátorok feszültségét az átviteli hálózati szintre, majd a fogadó oldalon az alaphálózati szintről letranszformálják a feszültséget az elosztóhálózati feszültségszintre, mivel a fogyasztók vételezése középfeszültségen és kisfeszültségen történik. Szerepet játszanak az áramminőség fenntartásában és a teljesítményszabályozásban is.
Az ABB már az 1890-es években úttörő szerepet játszott a transzformátortechnológia fejlesztése terén. A vállalat azóta is a technológiafejlesztés élvonalában van, és időről időre jelentős újításokkal jelentkezik a piacon. Külön is említést érdemelnek az ABB nagy teljesítményű, 1,1 millió voltos HVDC és 1,2 millió voltos AC transzformátorai. A világ legnagyobb transzformátorgyártójának és a kapcsolódó szolgáltatások legnagyobb szállítójának számító ABB egyedülálló globális kiépített bázissal rendelkezik, széles termékportfóliója pedig a teljesítmény-, az elosztó- és egyéb speciális alkalmazású transzformátorok gazdag választékát foglalja magába. A globális piaci és technológia szerepet betöltő ABB kiemelt partnerként törekszik a közüzemi, az ipari és a kereskedelmi ügyfelei igényeit kielégíteni, és elősegíteni, hogy a vevői erősebb, intelligensebb és zöldebb villamosenergia-hálózatot építsenek ki.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB új elektromos hajtású vízitaxit mutatott be
- Az ABB és a The Economist Automatizálási Felkészültségi Indexet vezet be
- Az ABB nagy teljesítményű töltőket telepít az Egyesült Államokba
- Az ABB új napenergia-tárolási megoldása 90%-os energetikai önellátást garantál
- Az ABB 2018. első negyedéves pénzügyi eredményei
- Az ABB 100 millió eurót ruház be a globális innovációs és képzési campusba
- Az ABB szoftvermegoldása tovább erősíti Lengyelország nemzeti villamosenergia-piacát
- Az ABB piacra dobja az elektromos járművekhez gyártott leggazdaságosabb töltési megoldását
- Az ABB hozzájárul Norvégia legnagyobb elektromos busz projektjének megvalósításához
- Hogyan őrizzük meg biztonságunkat, és maradjunk nyereségesek a negyedik ipari forradalom (Ipar 4.0) idején
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.