BME-EDSN együttműködési program
, 2000. december 7. 19:38
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara, valamint az EDSN (European Defence and Security Networks, korábban Matra Nortel Communications) a Tetrapol technológia területén való tudományos együttműködési programról írt alá megállapodást.
A Műegyetem és partnere, az EDSN vesz részt azokban az európai projektekben, amelyeket az Európai Bizottság 5. keretprogramjának IST programjában javasolt. Ennek eredményeként az egyetem mikrohullámú tanszéke pályázhat az Európai Unió nagy kutatási programokat támogató programjában való részvételre. Ilyenek az innovatív tervezési programcsomagok vagy rendszertechnikai tanulmányok, az új szabványok alapján kidolgozott programok. A Műegyetem ezzel bekapcsolódik az EDSN korábban kialakított európai egyetemközi együttműködésébe, amelyben párizsi és madridi egyetemek már eredményesen dolgoznak.
Ugyancsak közös munka kezdődik a Műegyetem és az EDSN együttműködésével tudományos projektek kutatási-fejlesztési feladatainak megoldására. Ilyenek például az Internet Protokoll Hálózati Projekt és a Tetrapol technológián alapuló, digitális, trönkölt rádiókommunikációval kapcsolatos harmadik generációs közcélú celluláris programok.
Jelenleg 47 TETRAPOL rádiókommunikációs hálózat működik a világ 25 országában. A folyamatban lévő fejlesztésekkel együtt a felhasználók száma eléri a 750 000-et.
Kapcsolódó cikkek
- Új kurzusokkal bővül a Cisco Hálózati Akadémia képzési portfóliója
- Megalakult az Észak-alföldi Informatikai Klaszter
- Kutatási együttműködés a Ricoh és az MTA SZTAKI között
- Siemens smart card technológia a Műegyetemen
- BME: újabb labor Nokia-támogatással
- BME: koncepció egy vírusvédelmi laboratórium megvalósításához
- Pannon GSM-BME: oktatói ösztöndíjak
- IBM programozói bajnokság: eredményhirdetés
- Egyedülálló laborkomplexum a BME-n
- 65 millió forint értékben támogatja a Sun a Simonyi Károly Szakkollégiumot