A MiR új mércét állít fel az ipari belső szállításban

forrás: Prím Online, 2018. június 19. 13:39

Az együttműködő mobil robotok piacvezetője, a Mobile Industrial Robots (MiR) népszerű robotjainak nagyobb, erősebb és gyorsabb változatával mostantól kielégítik az ipar egyik jelentős igényét, így azok ezentúl még több területen alkalmazhatók. 

Európa vezető, intelligens automatizálási és robotikai kiállításán ma a Mobile Industrial Robots MiR bemutatta legújabb innovációját, a MiR500 robotot. A robot emelőkapacitása 500 kg, és akár 7,2 km/h sebességgel képes raklapokat automatikusan összegyűjteni, szállítani és leadni. Az ipari logisztika mostantól a teljes gyártási láncban, a raktártól az áruk kiszállításáig optimalizálható a rugalmas MiR robotok teljes flottájával, mind a nehéz, mind pedig a könnyű cikkek szállítása esetében. 

 

„A MiR500 segítségével megőrizzük a bevált, hatékony technológiát és biztonságot, amelyek révén az autonóm mobil robotok vezető nemzetközi szállítójává váltunk. A MiR500 fejlesztése meglévő és potenciális ügyfeleink igényei alapján történt, akik tesztelték robotjainkat, most pedig hatalmas lehetőséget látnak a nehéz cikkek és EUR-raklapok belső szállításának automatizálásában. A MiR500 robottal új mércét állítunk fel az autonóm mobil robotok vállalati felhasználási területeit illetően.” – magyarázza Thomas Visti, a Mobile Industrial Robots vezérigazgatója.

 

 

Biztonságosan és hatékonyan mozgatja a raklapokat és a nehéz cikkeket

A többi MiR robothoz hasonlóan a MiR500 biztonságosan mozog az emberek és a tárgyak között. A MiR500 robot a MiR fejlett technológiájával és kifinomult szoftverével minden akadályt 360°-os szögben lát, így önállóan navigál és megtalálja a leghatékonyabb útvonalat a célhoz – akár dinamikus körülmények között is, ahol emberek és járművek vannak mozgásban. 

 

Az együttműködő mobil robot tervezésének köszönhetően a TÜV tanúsítványhoz szükséges összes szigorú biztonsági szabványnak megfelel. A technológia alapvetően a MiR100 és a MiR200 robotokéval azonos, amely világszerte optimalizálja a gyártási folyamatokat a világ néhány legnagyobb nemzetközi vállalatánál. A különbség méretében, emelőkapacitásában és a az alkalmazási területekben rejlik. 

 

„A MiR500 egy rendkívül robusztus robot, amelynek kivitele erősebb többi robotunkénál, ezáltal ipari környezetekhez tökéletes. Ezen kívül a MiR100 és a MiR200 alapelveit is beépítettük, ahol a rugalmasságra és a felhasználóbarát jellegre összpontosítunk. Ez azt jelenti, hogy a MiR500 előzetes tapasztalat nélkül programozható. A top modulok ugyanakkor egyszerűen fejleszthetők és cserélhetők, így a robot különféle szállítási célokra használható. Például raklapemelővel, szállítószalaggal vagy robotkarral szerelhető fel.” – nyilatkozta Thomas Visti.

 

A MiR500 egy normál EUR-raklappal azonos méretű. A MiR várakozásai szerint a legtöbb értékesített MiR500 robotot ipari raklapszállításra és raktárakban fogják használni világszerte. A raklapszállítás különleges tervezésű MiR raklapemelőkkel és vázakkal történik a stabil kezelés és szállítás érdekében. A MiR500 nagy sebessége minden vállalatnál egyszerűsíti a raklapszállítást, felszabadítja az alkalmazottakat, akik ez által értékesebb tevékenységeket végezhetnek. 

 

 

Rohamosan fejlődő piac

A Nemzetközi Robotikai Szövetség szerint a mobil robotok piaca várhatóan robbanásszerűen bővül a közeljövőben.

 

„Az ipar új utakat keres a gyártás optimalizálására és a versenyképesség erősítésére. A belső szállítás az automatizálás utolsó hiányzó láncszeme. Együttműködő mobil robotjainkkal tökéletesen időzítettünk.” – mondja Thomas Visti. 

 

A MiR 2015 és 2016 között ötszörösére növelte a robotok értékesítését. A forgalom megháromszorozódva 77,5 millió dán koronára nőtt 2016 és 2017 között. A vállalat várakozásai szerint a forgalom a tavalyi évhez képest legalább a kétszeresére nő 2018-ban. A MiR 2018-ban várhatóan 65-ről körülbelül 120-ra növeli alkalmazottainak létszámát.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01