Új innovációs stratégia a GEFCO-nál
A GEFCO, a komplex ipari ellátási lánccal kapcsolatos szolgáltatások globális szereplője, az autóipari logisztika vezető európai vállalata bejelentette új Innovation Factory azaz Ötlet Gyár elnevezésű innovációs stratégiáját. Az új stratégia mérföldkövet jelent a vállalat életében. A kezdeményezés elsődleges célja, hogy a GEFCO csapatain belül támogassa az új ötletek megvalósítását és a kreativitás kibontakozását.
Az innováció vállalaton belüli előmozdítása – fizetett alkotói szabadság járhat
Az új intézkedéssel a GEFCO minden munkavállalót találékonyságra, és innovatív ötletek megvalósítására szeretne ösztönözni. Az „Ötlet Gyár” keretein belül megvalósuló fejlesztések később az üzleti bővülést is elősegíthetik. A vállalat célja, hogy ezen belső inkubátorszervezet létrehozásával felkarolja a kreatív, új és ígéretes ötleteket.
Az „Ötlet Gyár” egész éven át várja az innovatív gondolatokat és projekteket a csapatoktól. A kezdeményezéshez a GEFCO bármely üzleti tevékenységével kapcsolatos újítással lehet csatlakozni, de a projektnek igazodnia kell a GEFCO innovációs irányaihoz, azaz konkrét vevői igényt kell kielégítenie, és alkalmasnak kell lennie arra, hogy a vállalat minden szegmensében bevezethessék.
A fenti követelményeknek megfelelő legjobb ötletek közül egy belső szakértőkből álló bizottság választja majd ki a megvalósításra szánt kezdeményezéseket. A kiválasztott öleteket előterjesztő csapatok meghívást kapnak az „Ötlet Gyárba”, ahol az adott projekt sikeres megvalósításához igénybe vehetik a vállalat erőforrásait és a belső szaktudást. A koncepció belső „próbáját” követően az innovátor csapat tagjainak fizetett alkotói szabadság jár, hogy maximálisan a tervek kidolgozására tudjanak koncentrálni.
„Nagy örömmel jelentjük be a GEFCO „Ötlet Gyár” megnyitását, melynek célja, hogy munkavállalóink körében előremozdítsuk a kreativitást és az innovációt.” – mondta Luc Nadal, a GEFCO igazgatótanácsának elnöke. „A GEFCO célja, hogy intelligens és rugalmas megoldásokat biztosítson ügyfeleinek az ellátási lánc minden területén., Meggyőződésem, hogy az „Ötlet Gyár” hozzájárul a korlátok lebontásához és a gyorsabb növekedéshez.”
Közös innováció
A GEFCO jelenleg is sokat tesz a cégen belüli innovációs ökoszisztéma fejlesztéséért. Ennek egyik példája a „My car is there” szolgáltatás. Az okostelefonos alkalmazás lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy kövessék a legyártott gépjármű “háztól-házig” történő szállítását. Ide tartozik továbbá a 360 fokos járműfényképező rendszer, amellyel a vevők még a szállítást megelőzően, interneten tekinthetik meg az új autójukat.
A vállalat folyamatosan figyeli az innovatív fejlesztéseket, úgynevezett „tesztelni és megismerni” hozzáállást képvisel az új technológiák irányában, továbbá startup vállalkozásokkal is együttműködik. A GEFCO „Ötlet Gyár” koncepciója összhangban áll a vállalat évekkel ezelőtt bevezetett innovációs szabályzatával, melyet, több közelmúltbeli együttműködési megállapodás is megerősített. Ilyen a vállalat által 2018 márciusában bejelentett együttműködés a Techstars globális hálózattal, mely világszerte több mint 1000 startup fejlődését karolta fel. Az együttműködés révén a GEFCO a Partech Shaker nemzetközi startup kampusszal is kapcsolatba került, ahol a világ különböző részeiről származó technológiai vállalatok a lehető legjobb környezetben fejlődhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- A Szívünk Napján kipróbálható a WIWE
- Három új projektet indított útjára a Samsung innovációs laborja
- Több ezer köbméter vizet spórolhat meg a Vodafone által díjazott találmány
- A társadalmi innováció az idei Fujitsu Innovation Gathering fő témája
- Május közepéig jelentkezhetnek startupok piacra lépést és Kínát célzó programokra
- Április 27-ig jelentkezhetnek startupok 135000 eurós összdíjazású innovációs versenyekre
- Magyar hallgatók a L’Oréal Brandstorm nemzetközi döntőjén Párizsban
- A megújult GEFCO új ambíciókat tükröz
- Az okos közlekedés legnagyobb innovációs fórumát rendezik meg Budapesten
- Kezdje az új évet innovatív ötlete megvalósításával!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.