Az ABB értékes műszerekkel támogatja a BME szakmai oktatási tevékenységét
A vállalat összesen 2,5 millió forint értékű műszaki eszközt adományoz az egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Villamos Energetika Tanszéke számára a szakmai oktatás támogatására.
A három REF615 kompakt védelmi készüléket és két AFS660 típusú switchet Dr. Kiss István tanszékvezető és Dr. Veszprémi Károly, az egyetem oktatási rektor-helyettese vette át Taira-Julia Lammitól, az ABB Kft. ügyvezetőjétől.
A REF615 a leggyakoribb középfeszültségű védelmi készülék a közmű- és ipari villamoshálózatok vezérlésére, mérésére, védelmére és felügyeletére. Az együttműködésnek köszönhetően a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatói az iparágban használatos, korszerű eszközök használatán keresztül ismerkedhetnek meg a védelmek és technológiai informatikai hálózatuk működésével. Az ABB szakemberei immáron két éve vesznek részt az Egyetem védelmi és irányítástechnikai képzésében, mint vendég előadók. A legújabb védelmi készülékek használatbavételével az elméleti képzés mellett, a gyakorlati tudás elsajátítása is növeli a hallgatók munkaerő piaci versenyképességét, és segít a digitalizációt készség szinten is használni tudó mérnök állomány növelését.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának Villamos Energetikai Tanszékén belül kimagasló szintű - az ABB számára is fontos fókuszterület - a villamos energetika, villamos energia elosztás oktatása, kutatása.
Az életszerű, gyakorlati ismeretek átadása, és a társadalmi szerepvállalás egyaránt kiemelt jelentőséggel bírnak az ABB kultúrájában. A cég az elmúlt években számos alkalommal támogatott különböző oktatási intézményeket, például az Óbudai Egyetem számára műszaki eszközöket, a győri Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola és Kollégium Generátor Alapítványa műszaki oktatásának támogatására 1 millió forintot ajánlott fel, valamint kisfeszültségű termékeket és szerelési anyagokat adományozott a kazincbarcikai Irinyi János Református Szakközépiskolának.
Taira-Julia Lammi, az ABB Kft. ügyvezetője elmondta: „Az Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem cégünk számára kiemelten fontos szakmai képzési intézmény, amellyel évek óta nagyon jó kapcsolatot tartunk fenn. A tárgyi eszközökön és oktatáson felül immáron harmadik éve hirdettük meg női hallgatók számára szóló mentorprogramunkat, amelyben az egyetem hallgatói minden évben sikeresen vesznek részt, és többen vállalatunknál kezdték el a karrierjüket.”
Dr. Veszprémi Károly, a BME oktatási rektor-helyettese kifejtette: „A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek mindig is kiemelten fontos az ipari vállalatokkal való jó kapcsolat, különösen, ha azok területük élvonalába tartoznak. Ez minden kétséget kizáróan igaz az ABB-re, hiszen ez a vállalat az energetikai terület egyik világszintű zászlóshajója. Ehhez jól illeszkedik a BME, amely ugyanezt a szerepet tölti be a magyarországi mérnökképzésben. Oktatásunk, kutatásunk akkor tud magas színvonalon működni, ha figyelembe vesszük a ipar igényeit, ha oktatásunkban a legmodernebb eszközöket használjuk. Ebben jelent nagy segítséget a mostani támogatás.”
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB együttműködésre lépett a Tigoval
- Az ABB a legátfogóbb napenergia-hasznosítási portfólióját mutatja be
- Az ABB szállítja a cseh országos villámtöltő-hálózat berendezéseit
- ABB piacra dobta a világ első digitálisan integrált teljesítménytranszformátorát
- Az ABB új elektromos hajtású vízitaxit mutatott be
- Az ABB és a The Economist Automatizálási Felkészültségi Indexet vezet be
- Az ABB nagy teljesítményű töltőket telepít az Egyesült Államokba
- Az ABB új napenergia-tárolási megoldása 90%-os energetikai önellátást garantál
- Az ABB 2018. első negyedéves pénzügyi eredményei
- Az ABB 100 millió eurót ruház be a globális innovációs és képzési campusba
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.