MKB Bank teljes körű digitalizálást hajtott végre az Oracle segítségével
Az MKB Bank, Magyarország negyedik legnagyobb kereskedelmi bankja bejelentette, hogy elsőként az országban digitális és nyílt banki működésre állt át. Az MKB Bank sikeres és teljes körű digitális átállást hajtott végre az Oracle segítségével. Az átalakítás során teljesen lecserélték a bank központi rendszerét, mintegy 10 másik rendszert megszüntettek és egyesítettek, valamint a bank teljes informatikai architektúráját is korszerűsítették.
Az MKB Bank az Oracle FLEXCUBE központi banki megoldását implementálta, amelyet már több mint 600 pénzintézet használ világszerte. A megoldás bevezetése egy nagyobb átstrukturálási projekt részeként a bank belső és ügyféloldali folyamatainak korszerűsítését célozta, illetve lehetővé teszi, hogy a bank személyre szabottabb, többcsatornás szolgáltatásokat nyújtson ügyfeleinek. Az MKB Bank célja, hogy csökkentse az olyan új szolgáltatások piacra kerülési idejét, mint például a vállalati és lakossági hitelek vagy a digitális szolgáltatások, illetve gyorsabban és könnyebben tudja kezelni a beérkező ügyféligényeket.
„Nem mindennapos, hogy egy történelmileg konzervatív, közepes méretű piaci szereplő a rendszerei modernizálására, kultúrájának megváltoztatására és a digitalizáció felé való elköteleződésre fordítja erőforrásait” – mondta Balog Ádám az MKB Bank vezérigazgatója. „Az olyan megbízható partnerekkel való együttműködés, mint az Oracle, illetve a bank vezetőinek segítsége révén igen rövid idő alatt végre tudtuk hajtani a fejlesztéseket."
“A bankoknak még mindig van hová felzárkózniuk az ügyfélkezelés tekintetében. Eljött az ideje, hogy felhagyjunk a változtatások elodázásával és az ügyfelek igényei szerint alakítsuk banki szolgáltatásainkat” – mondta Hetényi Márk, az MKB Bank digitális, lakossági és stratégiai vezetője. „Mindez a mi esetünkben egy kiterjedt digitális kínálattal veszi kezdetét. Alaprendszerünket lecseréltük az Oracle FLEXCUBE megoldására, amelynek révén a közeljövőben teljes körű digitális élményt tudunk nyújtani ügyfeleinknek.”
Az MKB igyekezett minél gyorsabban megvalósítani a technológiai átalakítási programját. Annak ellenére, hogy a Magyarországon jelen lévő nagyobb globális bankokhoz mérten az MKB-nak kevesebb erőforrás állt rendelkezésre, mégis mindössze két és fél év alatt sikerült megvalósítania a digitális átállást. Viszonyításképp a hasonló projektek átlagos megvalósítási ideje nagyjából 4-5 év közé tehető.
“Az MKB Bank felismerte a digitális szolgáltatások kulcsfontosságú üzleti szerepét. A bank fontosnak tartotta, hogy felkészüljön a jövőbeni ügyfélkiszolgálás által támasztott igényekre, ezért kötelezte el magát az Oracle FLEXCUBE technológiájának gyors bevezetése mellett, amely az MKB Bank számára előnyösebb pozíciót teremthet a magyar piacon” – mondta Sonny Singh az Oracle Financial Services alelnöke és ügyvezető igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- A gépi tanulás lesz a legfontosabb technológia az internet indulása óta
- Az emberek 93%-a elfogadná a robotoktól kapott utasításokat a munkahelyén
- Megtörtént az MKB Bank digitális átállása
- Tervezett, teljes körű informatika leállás az MKB Banknál
- Az Oracle elérhetővé teszi az internet globális állapotát követő térképet
- A gyártók Ipar 4.0 projektjeinek még egy nagy lépéssel kell fejlődniük
- Nemzetközi fintech ünnep Budapesten!
- Az Oracle tovább erősít az autonóm Cloud Platform szolgáltatásokban
- Oracle-KPMG felmérés a kiberfenyegetésekről
- Ember és robot együtt dolgozik a Fujitsu és a KUKA közös projektjében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.