A Fujitsu PRIMEFLEX integrált rendszere három éven belül 57%-os beruházásmegtérülést biztosít
A Fujitsu ma tette közzé a Forrester Consulting kutatócég gazdasági hatástanulmányának eredményeit az SAP-környezetekhez szánt PRIMEFLEX integrált rendszerről. A tanulmány megállapította, hogy a rendszerberuházás mintegy 20 hónapon belül megtérül – 3,3 millió euró nettó jelenérték és 57%-os három éves beruházásmegtérülés (ROI) mellett*.
A piacvezető Forrester tanácsadói a vállalat hatástanulmány-módszertana (Total Economic Impact, TEI)** használatával megvizsgálták, milyen beruházásmegtérülést érthetnek el a Fujitsu PRIMEFLEX for SAP Landscapes rendszert megvásárló vállalati ügyfelek. Az e módszertannal végzett vizsgálatok keretrendszert biztosítanak az ügyfelek számára a kiválasztott technológiák megvásárlásától várható pénzügyi hatás értékeléséhez. A beruházás előnyeinek, költségeinek és kockázatainak jobb megértése érdekében a Forrester két olyan ügyféllel is interjút készített, akik már bevezették a Fujitsu PRIMEFLEX for SAP*** megoldását.
„Napjaink üzleti rendszereinél követelmény az agilitás, és képesnek kell lenniük rugalmasan változni és igazodni az állandóan változó igényekhez. Ezzel párhuzamosan a vállalatok által használt SAP-környezetek jelentős része komplex és nehézkes lett az idő előrehaladtával végrehajtott bővítések és kiegészítések miatt. A Fujitsu PRIMEFLEX for SAP Landscapes rendszerrel az ügyfelek visszaszerezhetik az ellenőrzést SAP-környezetük felett, és olyan infrastruktúrát építhetnek ki, amely támogatja az innovációt és a növekedést. A Forrester hatástanulmánya bemutatja, hogy a PRIMEFLEX for SAP Landscapes rendszert használó ügyfelek nem csupán a modern és hatékony infrastruktúra előnyeit élvezhetik, hanem jelentős költségmegtakarítást is elérhetnek, két éven belüli megtérülés mellett” – mutat rá Michael Keegan, a Fujitsu EMEIA-régióbeli terméküzletágának vezetője, és a Fujitsu Egyesült Királyságért és Írországért felelős elnöke.
„Kizárólag gazdaságilag megalapozott, tényszerű adatok birtokában lehet helyes beruházási döntést hozni” – folytatja Keegan. „Ez különösen így van, ha a szervezet egészséges működése szempontjából létfontosságú, komplex, nagyszabású és globális IT-infrastruktúráról van szó. Ezért annyira fontos ez a hatástanulmány, amely elméleti modell helyett a valós életből vet használati forgatókönyvek alapján mutatja meg az elérhető megtakarítás nagyságát.”
A Forrester tanulmánya mélyrehatóan vizsgálta a pénzügyi hatást
A Forrester feltételezései a tanulmányban egy tipikus ügyfélnél három év alatt felmerülő pénzügyi hatást modellezték. A példaként használt szervezet egy globálisan működő és mintegy 200 SAP-rendszert használó, nagyméretű disztribúciós és gyártóvállalat volt. A vizsgálat mind a működési hatékonyság, mind pedig költségmegtakarítás szempontjából jelentős előnyöket azonosított. A Forrester becslése szerint az ilyen típusú ügyfelek 4,2 millió dollár körüli megtakarítást várhatnak a rendszertől – ami egy jellemző SAP-rendszerbevezetés költségének kb. 30%-a – elsősorban a régi infrastruktúra frissítési igényének megszüntetéséből eredően.
További 2 millió dollár megtakarítás valószínűsíthető az alacsonyabb karbantartási költségeknek köszönhetően, míg a PRIMEFLEX infrastruktúra emelt szintű agilitása 1 és 3 millió dollár közötti megtakarítást eredményez az erőforrások gyorsabb üzembe állításából eredően. A PRIMEFLEX jellegéből adódó egyszerűbb adminisztráció, karbantartás és tesztelés mintegy 50%-kal javítja a működési produktivitást, ami pénzben kifejezve megközelítőleg 988 000 dollárt jelent. A PRIMEFLEX által nyújtott teljes körűen virtualizált szerverkörnyezet és a rövidebb tervezett leállások becsült értéke 556 000 dollár.
A tanulmány részletesen ismerteti, milyen beruházásra van szükség a fenti előnyök eléréséhez. Ennek tartalma a következő: az összes szervert, tárolót, hálózati hardvert és licencet lefedő infrastrukturális költség 5 millió dollár, a beállítási és migrációs költség kb. 644 000 dollár, az oktatási költség pedig mintegy 50 000 dollár. A PRIMFLEX integrációtól három éven belül kb. 9 millió dollár értékű előny várható az összesen 5,7 millió dolláros költséghez képest, ami 3,3 millió dollár nettó jelenértéknek és 57%-os beruházásmegtérülésnek (ROI) felel meg.
A tanulmány teljes szövege letölthető a http://www.fujitsu.com/global/microsite/sap-simplicity címről.
_______________
* A FUJITSU PRIMEFLEX for SAP Landscapes integrált rendszer hatástanulmánya (Total Economic Impact™), 2018. május
** A Forrester Total Economic Impact™ (TEI) keretrendszerének célja a beruházási döntést befolyásoló előnyök, költség- és rugalmasságbeli tényezők azonosítása
*** A Fujitsu PRIMEFLEX for SAP Landscapes a szerverek, tárolók, hálózati csatlakozóelemek és szoftverek elődefiniált, előtesztelt és előintegrált együttesére épülő integrált rendszer. A Fujitsu egy termékként szállítja, szorosan közreműködő partnerek, többek között a SUSE támogatásával. A Fujitsu PRIMEFLEX for SAP Landscapes lehetővé teszi az SAP-alkalmazásokra és -adatbázisokra optimalizált infrastruktúrák egyszerű és biztonságos létrehozását. Integrált FlexFrame Orchestrator szoftvere elősegíti az infrastruktúra, az adatbázisok és az alkalmazások egységes és következetes adminisztrálását.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu megoldásával egy héten belül tesztelhető a blokklánc üzleti modellje
- Gazdaságos és megbízható archiválási megoldás közepes méretű környezetekbe
- SUSE Linux Enterprise 15: felkészülés a szoftveresen vezérelt jövőre
- A Fujitsu hatodik éve „Vezet” a Gartner szerint
- Mi jöhet az IoT és a mesterséges intelligencia után?
- A Fujitsu új Threat 360 szolgáltatása átfogó képet ad a kiberbiztonsági kockázatokról
- A repülőterekre is becsekkolt a digitalizáció
- Új kinevezések az SAP-nál
- Intelligens kulcsot ad a vállalatok kezébe az SAP
- Július 2-ig várják a „Digitális Esély 2018” pályázatokat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.