Az új SUSE CaaS Platformmal még könnyebben kiaknázhatók a konténerek lehetőségei
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy elérhetővé vált a SUSE CaaS (Container as a Service) Platform 3. A komplett, nagyvállalati felhasználásra szánt felügyeleti platform megkönnyíti a legnépszerűbb konténermenedzsment megoldás, a Kubernetes használatát, valamint lehetővé teszi az alkalmazásfejlesztő és a DevOps csapatok számára a konténeralapú alkalmazások és szolgáltatások egyszerűbb bevezetését, üzemeltetését és skálázását.
„Egyre több vállalat fontolgatja konténerek használatát, mivel ez a technológia elősegíti a DevOps megközelítés alkalmazását, emellett a szoftveresen vezérelt infrastruktúra kiépítésének is megfelelő alapköve lehet. Számos szervezet azonban nehézkesnek találja a konténerek, illetve a felügyeletükhöz használható eszközök, így például a Kubernetes bevezetését. Ebben nyújt segítséget a SUSE Container as a Service Platform, amely nagyvállalati szintű támogatást kínál, és megkönnyíti a Kubernetes telepítését és használatát, ezért ideális választás minden olyan cég számára, amely szeretné kihasználni a konténerek nyújtotta lehetőségeket” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési igazgatója.
A SUSE CaaS Platform előnyeit bemutató videó:
A SUSE CaaS Platform vállalati szintű támogatást kínál a Kubernetes konténerfelügyeleti eszköz használatához, valamint a konténerek kiosztáshoz, menedzseléséhez és skálázásához. A megoldás emellett a biztonság fenntartásához is hozzájárul, mivel garantálja többek között, hogy a fejlesztők csak naprakész, biztonsági résektől mentes konténereket alkalmazhassanak.
A SUSE CaaS Platform 3 a következő előnyöket kínálja az ügyfelek számára:
- Adatközponti integrációval és fürt-újrakonfigurálással bővíti a klaszterek optimalizálásának lehetőségeit. Ennek köszönhetően az új fürtök a későbbiekben jól skálázható, rendkívül magas rendelkezésre állási szintű környezetté alakíthatók. A megoldás továbbá egyszerűsíti a Kubernetes környezet kialakítását a nyilvános és privátfelhős tárolók szorosabb integrálásával, illetve a terhelések automatikus elosztásával. Az új SUSE toolchain-modullal pedig az ügyfelek egyedileg is konfigurálhatják a konténerek futtatásához kialakított MicroOS operációs rendszert.
- A helyi konténernyilvántartás (container registry) lehetővé teszi a konténerképek hatékonyabb és biztonságosabb kezelését. Az ügyfeleknek egyszer kell letölteniük a konténerképet a külső nyilvántartásból, majd elmenthetik a másolatát a helyi nyilvántartásba, ahonnan az összes csomóponttal megoszthatják a fürtön belül. Azzal, hogy a külső nyilvántartás helyett egy belső proxyhoz csatlakoznak, és a helyi gyorsítótárból végzik a letöltést a távoli szerver helyett, magasabb szintű biztonságot és teljesítményt élvezhetnek, amikor a fürtön belüli csomópont lehívja a megbízható képet a helyi nyilvántartásból. A SUSE CaaS Platform 3 emellett kifejezetten a Kuberneteshez tervezett, kis erőforrásigényű CRI-O konténer futásidővel dolgozik.
- A Kubernetes Apps Workloads API egyszerűsíti a hosszú ideig futó szolgáltatások telepítését és kezelését. Az API a gyakori folyamatok (önjavítás, skálázás, frissítés, megszüntetés) összehangolását is segíti.
A SUSE CaaS Platform 3 már elérhető. További információért kérjük, látogasson el a következő weboldalra: https://www.suse.com/products/caas-platform/
Kapcsolódó cikkek
- SUSE Linux Enterprise 15: felkészülés a szoftveresen vezérelt jövőre
- Minden eddiginél egyszerűbb válasz az adatrobbanás problémájára
- Már konténerre is lehet bizonyítványt szerezni
- SUSE OpenStack Cloud 8: szoftveresen vezérelt infrastruktúrát mindenkinek!
- Idén is sláger a konténer
- A 4 legnagyobb kihívás a vállalati adattárolásban
- SUSE-felmérés az átalakuló informatikáról
- Tiszta nyíltság, fél egészség
- Építsük ma a holnap adatközpontjait!
- Alkalmazásfejlesztés 2.0: konténerekkel egyszerűbben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.