Partnerprogramot indít a T-Systems a keskenysávú IoT elterjesztéséért

forrás: Prím Online, 2018. augusztus 8. 11:42

Iparági partner- és fejlesztési programot hirdet az IoT területen működő fejlesztőknek és piaci szereplőknek a T-Systems. A program a gépek közötti kommunikáció keskenysávú infrastruktúráját, annak alkalmazási lehetőségeit igyekszik minél szélesebb körben elterjeszteni. A partnerprogram keretében a T-Systems speciális fejlesztői csomagot biztosít a legmodernebb IoT technológia iránt érdeklődő vállalkozásoknak és segíti az akár még öltetfázisban lévő fejlesztések kidolgozását is.

Bár a világ távközlési trendjeit ma még a szélessávú, nagy adatátvitelre képes mobilinternet kínálta lehetőségek határozzák meg, a jövőt éppúgy alakítják majd a gépek közötti kommunikációt támogató, keskenysávú (Narrow Brand IoT, NB-IoT), minimális adatmennyiséget hordozó megoldásai. Az adatokat gyűjtő, megosztó és elemző eszközök: az okos mérőóra, az áru nyomonkövetés valamint az eszköz-felügyelet – például a háztartási eszközök távoli szabályozása - már ma is jó példát adnak az IoT és machine-to-machine (M2M) alkalmazási területeire. Az alacsony adatforgalmú felhasználási területeket azonban csak költségesen lehet kiszolgálni meglévő szélessávú mobilhálózatokon (GPRS, 3G, LTE) keresztül. A különböző berendezések egyszerű és költséghatékony összekapcsolása az üzleti ügyfelek természetes igénye, s erre a keskenysávú infrastruktúra jelenti a műszakilag is hatékony megoldást. Számos alkalmazási területen ugyanis nem a szélessávú adatátvitel a fő kritérium, hanem a kiemelkedő beltéri és kültéri lefedettség, az alacsony költségszint és a magas szintű folyamatos rendelkezésre állás. 

 

Az NB-IoT a dolgok internete számára kifejlesztett új, alacsony költségű és energiafelhasználású hálózati technológia. Lényege, hogy alacsony sávszélességű kommunikációval (600b/s - 250 kB/s) nagyszámú, ám kisméretű és egyszerű berendezés köthető rendszerbe. Az alacsony adatforgalom illetve a keskenysávú kommunikáció hosszú, akár több éves akkumulátor élettartamot biztosít a kapcsolatot használó eszközök számára. A globális 3GPP szabványon alapuló technológia biztonságot jelent a fejlesztés számára illetve nemzetközileg is értékesíthetővé teszi a hálózatra fejlesztett terméket, szolgáltatást.

 

A technológia elsősorban olyan felhasználási területeket és alkalmazásokat céloz meg, melyeket a ma meglévő hálózatokon alkalmazott megoldásokkal nem lehet hatékonyan kiszolgálni. Ilyenek lehetnek a közüzemi szolgáltatások – például a szemétszállítás racionalizálása, vagy az okos mérőórák alkalmazása -, a háztartási gépek hálózatba kapcsolása, vagy a logisztikai területen a különböző eszközök nyomon követése vagy éppen azok állapotának folyamatos figyelése.

 

A felhasználási területek száma rendkívül nagy, ezért a T-Systems Magyarország partnerprogram indítása mellett döntött. A programban egyedi ajánlattal, közösségi felülettel, valamint szakmai találkozók, workshopok szervezésével segíti üzleti vagy fejlesztő partnereit, akik így gyorsabban eljuthatnak a dinamikusan fejlődő internetes piachoz, magasabb minőségben szolgálhatják ki ügyfeleiket és program segítségével kölcsönös együttműködést teremtve új irányba terjeszthetik vállalkozásukat. 

 

A T-Systems ezen szempontokat szem előtt tartva alakította ki partnerei számára a 2018. december 31-ig tesztelési és fejlesztési célra felhasználható ajánlati csomagját. A csomag 500 kB adatforgalmat biztosít a SIM-kártyák igénybevételével, de ezen túl fejlesztői közösséget biztosít és szükség esetén egyéni támogatást is nyújt a dolgok internetéhez. A közösség tagjai tanácsokkal, tapasztalatuk megosztásával segíthetik egymást a fejlesztésben.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59