Pár tipp, hogy milyen domain nevet válasszon weboldalához
Amennyiben saját weboldalt szeretne, szüksége lesz hozzá egy domain névre is. Hogyan induljon el? Milyen nevet válasszon? Adunk néhány tanácsot!
Az internet elterjedésének köszönhetően manapság már szinte minden vállalkozás számára elengedhetetlen az online jelenlét. Legtöbb esetben egy közösségi média profil sem elegendő, saját weboldalra van szükség. Ahhoz viszont, hogy céges honlapot indítsunk, az ötleten és elhatározáson túl nélkülözhetetlen a domain név, majd egy webtárhely, mindezek után kezdhetjük el felépíteni saját weboldalunkat annak érdekében, hogy minél több látogatót, majd vásárlót realizáljunk.
A domain tulajdonképpen egy-egy IP cím szöveges megfelelője, ez azonosítja honlapunkat. Ennek hírét fogjuk terjeszteni online és offline egyaránt, ha látogatókat akarunk szerezni, az érdeklődők pedig ezt fogják beírni a keresőbe, amennyiben ránk akarnak találni. Tehát egyáltalán nem mindegy, milyen neveken gondolkodunk.
Mit vegyünk figyelembe domain név választásnál?
- A domain legyen megjegyezhető!
Talán ez a legfontosabb, hiszen a promóciós alkalmazást is megkönnyíti, valamint a látogatók is kevésbé valószínű, hogy elfelejtik, félreértik, vagy elgépelik. A megjegyezhetőséghez egyrészt hozzájárul, ha a domainünk viszonylag rövid, másrészt jó, ha nem tartalmaz speciális karaktereket (számokat, kötőjelet, stb.).
- Keltse fel a figyelmet!
Ha a választott domain név figyelemfelkeltő, egyszerűbb dolgunk lesz a promóciós alkalmazás során, hiszen nem csupán könnyebben megjegyzik a potenciális ügyfelek, hanem ki is tudunk vele tűnni a versenytársak közül. Nyugodtan legyünk kreatívak!
- A jó domain keresőbarát
Azt sem árt figyelembe venni, hogy melyek azok a kulcsszavak, amelyekre nagy valószínűséggel keresnek az érdeklődőink, és ezeket alkalmazzuk a domain névben is. Nem titkolt célunk a weboldalunkkal, hogy minél előrébb helyezkedjünk el a keresőkben, ezáltal nagyobb forgalom érkezzen a honlapunkra. A kulcsszavas domain keresőbarát, és többek között a már említett megjegyezhetőséget is segíti.
- Válasszunk megfelelő végződést!
A magyar honlaptulajdonosok általában előnyben részesítik a .hu végződést, de célcsoporttól és tevékenységi körtől függően érdemes lehet a domain nevet .com, .net, .eu vagy egyéb végződéssel regisztrálni. Manapság már több száz lehetőség közül választhatunk. Sőt az is megfontolandó, hogy több különböző végződéssel is beregisztráljuk a választott domain nevet.
- Legyen elérhető!
A fenti szempontokat figyelembe véve, valószínűleg megfogalmazódott bennünk pár lehetséges domain név variáció. Itt az ideje választani egy megbízható szolgáltatót, és leellenőrizni, hogy az általunk választott domain név elérhető-e, azaz nincs-e még regisztrálva más által. Ilyenkor többek között arra is fény derülhet, ha a konkurencia a terveinkhez hasonló domaint használ, így még idejében tudunk változtatni, ha szükséges.
Egy hosszabb-rövidebb ötletelési folyamat és pár domain keresés után biztosan megtaláljuk azt a nevet, amelyik még nem foglalt és a céljainknak is tökéletesen megfelel.
Forrás: Rackhost Zrt.
Kapcsolódó cikkek
- Indul Magyarország első nincsnet-felmérése
- Marketing régen és ma
- Megújul a Lila Füge
- Magyarországon is új honlappal jelent meg a Vredestein
- Ki nyeri a mobil gyorsasági versenyt?
- Hogyan legyünk biztonságban a közösségi oldalakon?
- Díjmentesen készíti el kisvállalkozások weboldalát a Telekom
- Digitalizáció a szállodaiparban
- 1-2 évük van a termék összehasonlító oldalaknak rendszerük átvilágítására
- Nem figyelnek eléggé honlapjukra a kisvállalkozások
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.