Az MKB Bank az Európai Kiberbiztonsági Hónap kapcsán is a kibercsalásokra figyelmeztet
Az Európai Hálózatbiztonsági Ügynökség (ENISA) 2012 óta minden év októberében nemzetközi kampányt szervez annak érdekében, hogy felhívja a figyelmet a kibertérben fenyegető veszélyekre.
A kampány célja a kiberbiztonsági tudatosság növelése, valamint a kibertérben megjelenő fenyegetések széles körben történő megismertetése. Az idei kampány fő témája a felhasználók alapvető kiber-higéniai készségének kialakítása. Ennek keretében a felhasználók napi rutinjának formálása, a biztonságuk érdekében szükséges felhasználói magatartás bemutatása. A kampány kiterjed a digitális készségek fejlesztésére, az internetes csalások felismerésére valamint az egyre újabb technológiák és az egyéni viselkedés összefüggéseire.
Az Európai Kiberbiztonsági Hónaphoz is kapcsolódóan a Magyar Nemzeti Bank (MNB) saját felületén is hasznos tanácsokkal segíti a banki ügyfeleket. Az MNB kiemelte, hogy kiberbűnözők folyamatosan keresik a módját annak, hogy pénzt kereshessenek mások megkárosításával, aminek egyik formája a pszichológiai manipulációt alkalmazó kibercsalás. A csalók - kihasználva az emberi figyelmetlenséget - az információkat egy adott személytől csalják ki, és nem a banki rendszereket törik fel. Az ily módon megszerzett információk bizalmas cégtitkok, de akár személyes adatok is lehetnek, amelyek illetéktelen kezekbe kerülve és jogosulatlanul használva felbecsülhetetlen károkat okozhatnak a valódi tulajdonosnak.
Az MKB Bank saját felületein folyamatosan - és az év folyamán több alkalommal kiadott közleményekben is - figyelmeztette ügyfeleit a kibercsalásokkal, adathalászattal kapcsolatos teendőkre és a megelőzés, az éberség követelményeire.
Az MNB ajánlásaival teljes összhangban az MKB Bank ismételten felhívja a figyelmüket és kéri ügyfeleit arra, hogy az interneten történő ügyintézésük során a legnagyobb figyelemmel járjanak el.
Az internetes csalók a bankok ügyfeleitől megtévesztő módon kicsalt adatokat – az ügyfelek tudta nélkül – a banki felületeken történő belépéshez és tranzakciók indításához tudják felhasználni!
Az MKB Bank folyamatosan arra kéri ügyfeleit, hogy a megtévesztő e-maileket ne nyissák meg, ne kattintsanak a csalók által megadott linker, és semmiképpen ne adják meg az adataikat, illetve töröljék ezeket az e-maileket!
Az MKB Bank javasolja ügyfeleinek, hogy a napi ügymenetük során az MKB NetBANKár szolgáltatást minden alkalommal az MKB Bank hivatalos oldaláról (www.mkb.hu) vagy a böngészőben elmentett hivatkozások (kedvencek) között nyissák meg.
Amennyiben bármely ügyfél mégis megadta személyes banki adatait, azonnal vegye fel a kapcsolatot az MKB Bankkal a +36 80 333 660-as telefonszámon.
Kapcsolódó cikkek
- Otthoni okoseszközeink akár a város víz- vagy áramellátását is veszélyeztethetik
- Ne csak védekezzünk, az elhárításra is készüljünk!
- Top 10 kiberveszély, ami fenyegeti a vállalatod
- Mindig van új a nap alatt
- A kiberbűnözők nem vakációznak
- Bemutatkoznak a mobil szörnyek – I. rész
- Az Olympic Destroyer visszatért
- Újabb kémprogramot lepleztek le a Kaspersky Lab kutatói
- Új stratégiával és fegyverkészlettel támadnak a kiberbűnözők
- Kaspersky: jobban kell védeni az internetező gyerekeket az ünnepek alatt
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A magyarok leggyakoribb jelszava az “123456”
Az idei évben Magyarországon az „123456” a leggyakoribb jelszó, ami új trendet jelez. Ugyanakkor a tavalyi győztes, az „admin” idén fel sem került a listára, globálisan pedig csak a 97. helyen áll.