Még lehet jelentkezni az MKB Fintechlab 2019-es, harmadik inkubációs programjába
Az MKB Bank által létrehozott MKB Fintechlab 2016 és 2017 után 2018-ban is nemzetközi inkubációs programjába várja Közép-Kelet-Európa legjobb fintech startupjait.
Az eddigi inkubációs programok, valamint az MKB Bank sikeres digitális átállásának tapasztalataira alapozva immár harmadik inkubációs programját hirdette meg az MKB Fintechlab, amely az elmúlt három év alatt Közép-Kelet-Európa meghatározó fintech központjává vált. Az innovációs labor és startup inkubátor szakmai és pénzügyi partnerként napjainkig a régió hét országának 14 fintech startupját támogatta, melyek közül öt ma már az MKB Bank partnereként is működik.
A sokoldalú digitális tapasztalattal és képességgel rendelkező MKB Bank elkötelezett a fintech világgal való folyamatos és hatékony együttműködésben, hiszen mindez kulcsfontosságú az ügyfelek magasabb szintű kiszolgálása és az innovatív képességek állandó fejlesztése során.
Az MKB Fintechlab célja, hogy megtalálja azokat a vállalkozásokat, amelyeket támogathat a siker útján. Olyan, már prototípussal vagy kész fejlesztéssel rendelkező fintech startupok jelentkezését várják a közép-kelet-európai régióból, akik fejlődésükhöz biztos szakmai partnert és befektetők is keresnek. Az inkubációs programba bekerülő cégek szakmai támogatást; több lépcsőben akár 50 millió Ft befektetést és az MKB Pénzügyi Csoporttal való közös jövőbeni fejlesztés lehetőségét kapják.
A startupok jelentkezését december 1-ig várják, a legígéretesebb húsz jelentkező részt vehet a januári kiválasztási táborban, ahonnan a legjobb nyolc jut be a márciusban kezdődő inkubációs programba.
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető igazgató: „Két fő célkitűzésünk volt, mikor 2016-ban elkezdtük a közös munkát a startupokkal: a gyakorlatban is hasznosítható fintech innovációkat létrehozni és sikeres startupokat fejleszteni. Büszkeséggel tölt el, hogy mindkét területen komoly sikereket értünk el. Alig várjuk, hogy megkezdjük a munkát az idei jelentkezőkkel!”
Bővebben a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókról: http://www.fintechlab.hu/program/
Kapcsolódó cikkek
- Több mint 110 vállalkozás jelentkezett a METU startup programjára
- Jön az MKB Bank és az MKB Fintechlab pénzdíjas fejlesztői versenye!
- Az MKB Ösztöndíjprogramnak köszönhetően már huszonnyolcan szereztek diplomát vagy szakmát
- Indulnak az új Jeremie-alapok: 80 milliárd forint friss forrás érhető el innovációra
- Az MKB Bank alkalmazza elsőként a magyar robottanácsadót
- Megduplázta kapacitását a Start it @K&H inkubátor
- Az MKB Bank az Európai Kiberbiztonsági Hónap kapcsán is a kibercsalásokra figyelmeztet
- Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
- Két magyar startup is esélyes a 25.000 eurós fődíjra
- Magyar startupok is jelentkezhetnek a 360 Lab Accelerator programjára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.