Még lehet jelentkezni az MKB Fintechlab 2019-es, harmadik inkubációs programjába
Az MKB Bank által létrehozott MKB Fintechlab 2016 és 2017 után 2018-ban is nemzetközi inkubációs programjába várja Közép-Kelet-Európa legjobb fintech startupjait.
Az eddigi inkubációs programok, valamint az MKB Bank sikeres digitális átállásának tapasztalataira alapozva immár harmadik inkubációs programját hirdette meg az MKB Fintechlab, amely az elmúlt három év alatt Közép-Kelet-Európa meghatározó fintech központjává vált. Az innovációs labor és startup inkubátor szakmai és pénzügyi partnerként napjainkig a régió hét országának 14 fintech startupját támogatta, melyek közül öt ma már az MKB Bank partnereként is működik.
A sokoldalú digitális tapasztalattal és képességgel rendelkező MKB Bank elkötelezett a fintech világgal való folyamatos és hatékony együttműködésben, hiszen mindez kulcsfontosságú az ügyfelek magasabb szintű kiszolgálása és az innovatív képességek állandó fejlesztése során.
Az MKB Fintechlab célja, hogy megtalálja azokat a vállalkozásokat, amelyeket támogathat a siker útján. Olyan, már prototípussal vagy kész fejlesztéssel rendelkező fintech startupok jelentkezését várják a közép-kelet-európai régióból, akik fejlődésükhöz biztos szakmai partnert és befektetők is keresnek. Az inkubációs programba bekerülő cégek szakmai támogatást; több lépcsőben akár 50 millió Ft befektetést és az MKB Pénzügyi Csoporttal való közös jövőbeni fejlesztés lehetőségét kapják.
A startupok jelentkezését december 1-ig várják, a legígéretesebb húsz jelentkező részt vehet a januári kiválasztási táborban, ahonnan a legjobb nyolc jut be a márciusban kezdődő inkubációs programba.
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető igazgató: „Két fő célkitűzésünk volt, mikor 2016-ban elkezdtük a közös munkát a startupokkal: a gyakorlatban is hasznosítható fintech innovációkat létrehozni és sikeres startupokat fejleszteni. Büszkeséggel tölt el, hogy mindkét területen komoly sikereket értünk el. Alig várjuk, hogy megkezdjük a munkát az idei jelentkezőkkel!”
Bővebben a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókról: http://www.fintechlab.hu/program/
Kapcsolódó cikkek
- Több mint 110 vállalkozás jelentkezett a METU startup programjára
- Jön az MKB Bank és az MKB Fintechlab pénzdíjas fejlesztői versenye!
- Az MKB Ösztöndíjprogramnak köszönhetően már huszonnyolcan szereztek diplomát vagy szakmát
- Indulnak az új Jeremie-alapok: 80 milliárd forint friss forrás érhető el innovációra
- Az MKB Bank alkalmazza elsőként a magyar robottanácsadót
- Megduplázta kapacitását a Start it @K&H inkubátor
- Az MKB Bank az Európai Kiberbiztonsági Hónap kapcsán is a kibercsalásokra figyelmeztet
- Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
- Két magyar startup is esélyes a 25.000 eurós fődíjra
- Magyar startupok is jelentkezhetnek a 360 Lab Accelerator programjára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.