Budapestre érkezik az AWSome Day!
A vállalatok működése minden méretben egyre összetettebb, ennek kiszolgálásához pedig kifinomult és a célnak megfelelő informatikai háttér szükséges. Ma már számos innovatív megoldás érhető el többek között az adatvagyon gazdálkodás, a nagy rendelkezésre állású, hibatűrő rendszerek megvalósítása, valamint az automatizált informatikai működés kialakítása területén.
Legyen szó hibrid felhő alapú informatikáról, vállalatirányítási és pénzügyi rendszerekről vagy éppen mesterséges intelligenciáról, a megfelelő megvalósítás szakértelmet és odafigyelést igényel. A Total Cloud Consulting (TC2) és az Amazon Web Services (AWS) szervezésében megrendezésre kerülő AWSome Day budapesti rendezvényén a világ legnagyobb felhőszolgáltatója révén választ kapunk arra, hogyan segítik és egyszerűsítik a folyamatokat a legújabb fejlesztések, továbbá, hogy melyek a legmagasabb szintű biztonsági megoldások.
Kettős helyzetben vannak ma a vállalkozások: a jelenlegi problémákat meg kell, hogy oldják, de mire reagálnak, addigra a piac újabb igényeket támaszt, ami állandó fejlődési hajlandóságot kíván. Az új helyzetek és a változások kezelése együttesen komoly kihívást jelent, a gazdasági élet támasztotta elvárásoknak a felelősen gondolkodó és működő társaságok pedig szeretnének megfelelni. A megoldáskeresést és a cloud computing erőteljes előtérbe kerülését jól jellemzi az az adat, miszerint az üzleti és informatikai döntéshozók 92%-a állítja, hogy a következő két évben rengeteg informatikai rendszer költözik a felhőbe.
November 13-án, az AWSome Day budapesti rendezvényén a TC2 szakemberei és meghívott szakértők azt is bemutatják, hogy:
- mely szolgáltatások támogatják a vállalati környezet biztonságos felhős üzemeltetését, megfelelve a nemzeti és globális szabályozói elvárásoknak
- milyen automatizmusok segítik a vállalati informatikai fejlesztéseket
- hogyan csökkenthető drasztikusan az SAP rendszerek infrastrukturális és üzemeltetési költsége
- hogyan lehet a felhőben gyorsabban, hatékonyabban üzleti kalkulációkat végezni
- milyen előnyöket biztosít a VMware Cloud on AWS szolgáltatás
- hogyan ötvözhetők a mesterséges intelligencia és Amazon Web Services szolgáltatások a mindennapokban
A konferencián ezen kívül esettanulmányokon keresztül ismerhetjük meg, mit tapasztaltak a felhasználók a gyakorlatban, mindennapi helyzeteket felvázolva kapunk képet a felhőinformatika megvalósíthatóságának példáiról.
Olvassa el a részletes programot, és regisztráljon az ingyenes eseményre!
Kapcsolódó cikkek
- Ahol a napi robot öröm…
- Élő legenda látogat Magyarországra
- Konferencia a pénz jövőjéről és a jövő pénzügyeiről
- A Fujitsu megszünteti a jelszóhasználat kihívásait
- Az YK2-höz hasonló krízishelyzetet is okozhat a nyári-téli időszámítás eltörlése?
- Az Oracle Openworld további újdonságai
- Mark Hurd jóslatai a felhő bevezetéséről
- A Fujitsu 60 millió eurós szerződést írt alá a Lowellel
- Larry Ellison kijelölte a felhő jövőjének útját
- Z-generáció: a sneakerek, a babzsákok és a virtuális valóság a jövő?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.