Mindent a kobotokról és kiegészítőikről – most akár testközelből!

forrás: Prím Online, 2018. november 9. 09:37

Az együttműködő robotok piacán az elmúlt években robbanásszerű fejlődés figyelhető meg. A Nemzetközi Robotikai Szövetség (IFR) tavalyi évről készült riportja alapján a hazai robotizáció mértéke az előző évekhez képest több mint 240%-os növekedést mutat (a Magyarországon telepített ipari robotok darabszáma alapján). A kobotok és azok kiegészítői így egyre fontosabb szereplői lesznek a termeléssel foglalkozó iparágaknak – de vajon mik azok a funkciók, amelyek használata ideális cégünk produktivitásának növeléséhez?

A robotika világában az innováció már nem áttörést jelent, hanem mindennapos folyamattá vált – a gyorsan változó technológiai körülményekhez pedig minden gyártással foglalkozó cégnek alkalmazkodnia kell, ha meg akarja tartani versenyképességét. Az együttműködő robotok (kobotok) éppen ebben jelentenek állandó segítséget – ha pedig a felhasználás lehetőségeit tekintjük, a kobotok felszerelése különböző robot-kiegészítőkkel szinte minden feladatra kiterjedő automatizálást hozhat magával. Az együttműködő robotok és azok kiegészítői a gyártási és szállítmányozási folyamatok legszélesebb skáláján használhatók, hiszen biztonságosabbá, hatékonyabbá és olcsóbbá teszik a munkafolyamatokat. A kobotok az emberekkel közösen dolgozva folyamatos minőséget és termelési növekedést eredményeznek.

 

Robot-kiegészítők (end-of-arm tooling) segítségével az együttműködő robotokkal való termelés gyorsabbá, pontosabbá és ezáltal hatékonyabbá válhat. A robot-kiegészítők további legnagyobb előnye, hogy nem fáradnak el, több órányi előre programozott munka után is ugyanolyan hatékonysággal és minőségben képesek elvégezni ugyanazt a feladatot, ami a humán erőforrás számára nehéz, veszélyes vagy egyszerűen túlzottan monoton és repetitív. Együttműködő robotokkal és kiegészítőivel elérhető, hogy a cég meglévő emberi munkaerő kapacitását magasabb presztízsű feladatokra használja, ezzel növelve a termelékenység mellett a kollégák motiváltságát is. 

 

 

A különböző robot-kiegészítők gyártásában a dán székhelyű OnRobot tölti be a piacvezető szerepet . Ezek az eszközök kompatibilisek a legtöbb, a piacon lévő robotkarral – így az end-of-arm tooling funkciók közötti váltás akár egy robottal és a hozzá kapcsolódó kiegészítőkkel is elérhető. Ezek általában fogók (gripperek) és érzékelők (szenzorok), amelyek gyors telepítés után akár egy óra alatt üzembe helyezhetők.

 

A grippereket és szenzorokat használó iparágak között szerepel az építőipar, autógyártás, élelmiszeripar, logisztika, a gyógyszeripar és egészségügy –a felhasználási területek a termelési folyamat jellegzetességei alapján rugalmasan változtathatók. Az alkalmazásmódok közül a leggyakrabban a pick & place feladatok automatizálása fordul elő – akár csomagoláshoz, cégen belüli logisztikai-, szállítmányozási munkákra, vagy minőségellenőrzésre is tökéletes megoldást jelentenek.

 

 

Most a Universal Robots ingyenes Seminar in the box sorozatának részeként minden érdeklődő vállalkozás megismerkedhet az OnRobot end-of-arm tooling eszköztárával és azok előnyeivel is! Ezek a bemutatók olyan alkalmak, ahol nem csak a kollaboratív robotok új generációjának bemutatására kerül sor, de közvetlenül a gyártóktól kérdezhetnek a résztvevők. Az OnRobot disztribútorai emellett számos „open house” eseményt is tartanak, ahol a partnerek telephelyén, használat közben nyílik lehetőség megismerkedni a robot-kiegészítőkkel.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01