Együttműködő robot-kiegészítőket mutatott be az OnRobot
Magyarországon is bemutatkozott a világ egyik legjelentősebb robotipari vállalkozása, a legmodernebb robotikai technológiát képviselő OnRobot. A vállalat különböző grippereket és szenzorokat, valamint egyéb kobot (együttműködő robot) kiegészítőket integrál annak érdekében, hogy minél könnyebbé tegye a kobot-technológia megvalósítását.
A gyártási folyamatok robotizálása és automatizálása a Kelet és Közép-európai régióra is kiterjed. Az új megoldások új felhasználási területeket nyitnak meg az együttműködő robotika számára, miközben a technológia megvalósítását egyre könnyebbé teszik. Az együttműködő robot-kiegészítők gyorsabbá és hatékonyabbá teszik a kobotokkal való közös munkát.
Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója és a sajtóesemény házigazdája szerint „az együttműködő robotokban megvan a potenciál arra, hogy az ipari automatizáció alapvető alkotóelemeivé váljanak.”
Az együttműködő robot technológia az elmúlt évtized egyik legfontosabb innovációjának számít. Az OnRobot megoldást kínál arra, hogy a kobotokat széleskörű feladatokkal lehessen megbízni, a gépkezeléstől kezdve, a csomagoláson és a minőségellenőrzésen keresztül az összeszerelésig. Ha egy vállalat kobotok segítségével javítja a gyártási folyamatainak minőségét, akkor növelni tudja a termelékenységet, biztonságosabb környezetet képes kialakítani, és gyors megtérülést tapasztal a teljes robot-befektetést érintően. A kobotok bármiféle ismétlődő és veszélyes feladatot el tudnak látni, így az alkalmazottak lehetőséget kapnak arra, hogy jobb, értékesebb és egészségesebb munkákkal foglalkozhassanak.
Termékek – OnRobot gripperek és szenzorok
Az OnRobot kobot-kiegészítői - mint például a szenzorok és gripperek – jelenthetik azt a megoldást, ami áthidalja a komplikált automatizáció problémáját. Ezek a robot-kiegészítők a rendkívüli sokoldalúságuknak és a kompatibilitásuknak köszönhetően számos együttműködő robottípussal könnyedén használhatóak.
A magyar piac most lehetőséget kapott arra, hogy találkozzon a globális és a helyi vezetőséggel is, valamint, hogy szorosabb kapcsolatot építsen ki a dán vállalattal. Az esemény során a résztvevők kipróbálhatták a VG10 vákuum grippert, ami egy speciálisan együttműködő robot alkalmazások számára tervezett end-of-arm-tooling.
A gripper kettős fogó funkcióval rendelkezik, és a csomag egy szerszámcserélőt, valamint többféle tipikus vákuumos tapadókorongot is tartalmaz, így egy igazán plug & produce megoldásról beszélhetünk. Az eszköz dobozból való kivétele után már egyből működőképes is, fél óra sem kell, és már a gyártósoron dolgozik.
CEE forgalmazói hálózat
Az OnRobot a Közép- és Kelet-európai piacon partnerhálózatán keresztül van jelen. A vállalat 28 forgalmazóval és integrátorral rendelkezik a régióban, többek közt Horvátországban, Csehországban, Szlovákiában, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában, Oroszországban és Szlovéniában.
Magyarországon az OnRobot robot-kiegészítőket a B&O Engineering, a Vesz-Mont 2000 Kft. és a Robot-X Hungary Kft. forgalmazza. Az OnRobot forgalmazók teljes listája az alábbi linken érhető el: www.onrobot.com/distributors
Kapcsolódó cikkek
- Ezt kell tudnunk, ha nem akarjuk, hogy minket is leváltson egy robot
- Mindent a kobotokról és kiegészítőikről – most akár testközelből!
- Ahol a napi robot öröm…
- Golden Robot díjat adott át a Universal Robots
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi fel Sanghajban
- Gyárlátogatás Oxfordban a BMW Mini üzemben
- MiR200 növeli a biztonságot, a minőséget és a versenyképességet a Metro Plastics-nél
- A robot kiegészítők dán éllovasa egyedülálló robotikai céget vásárolt
- Hogyan formálja a munkaerőpiacot a technológiai fejlődés?
- Videót vetít, kezet fog, ölel, táncol a robot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.