Már Magyarországon is elérhetők az LG testreszabható, hajlítható kereskedelmi OLED kijelzői
A CES, az ISE és az IFA kiállítások látogatóit is lenyűgözte az LG 246 OLED-kijelzőből épített, több mint 28 méter hosszú kanyoninstallációja, melyben a képernyőket egy természetes sziklakatlan formájára hajlították és rendezték el. Az elképesztő látványt nyújtó LG Open Frame OLED kijelzők már a hazai vállalkozások számára is elérhetők.
A korábbi ívelt, de nem hajlítható kereskedelmi kijelzőkkel ellentétben az LG új készülékei teljes mértékben a felhasználási környezethez illeszthetők. Mivel alkalmasak arra, hogy szokatlan formákat alkossanak belőlük, ideális választást jelentenek a belsőépítészek, lakberendezők és enteriőrtervezők számára. A művészek már elkezdték felfedezni a kijelzőkben rejlő végtelen lehetőségeket, hiszen az olyan ötletek is könnyen megvalósíthatók a hajlítható képernyőkkel, mint amilyen pl. egy hullám formájú kijelzőn megjelenített tengerparti képsorozat, informatív képekből összeállított alagút vagy a nézőt U-alakban körbeölelő panoráma.
A kijelzőgörbület alakíthatósága a formatervezési lehetőségeken túl gyakorlati előnyöket is kínál. A készülékek kisebb terekben is jól használhatók: a panel legrövidebb lehetséges sugara lehetővé teszi, hogy a kijelzőket minden korábbinál karcsúbb oszlopokon alkalmazzák. Az eszközök könnyűek, gyorsan és egyszerűen telepíthetők, ami kifejezetten hasznos a rendezvényhelyszíneken és az eszközök bérbe adása esetén.
Egy változatos kijelző
Az új kijelzők legfontosabb tulajdonsága, hogy jól igazíthatók a különféle igényekhez, mindig újabb felhasználási lehetőséget kínálva. A felhasználók nem csak beállíthatják a panel görbületét, de meg is változtathatják azt a következő installációhoz. Ugyanaz a kijelző számos enteriőrhöz illeszthető, így a tervezőknek nem kell a már berögzült sémák szerint gondolkodniuk, mégis többször, több helyszínen használhatnak egy-egy készüléket. A kijelző opcionális görbületkalibrátorával a készülék gyorsan, helyben átalakítható homorú vagy domború, ívelt megjelenítővé.
Képminőség
Az LG Open Frame OLED kijelzői a végtelen kontrasztarány, a tökéletes fekete, a pontos és stabil színmegjelenítés és a széles betekintési szögek miatt kivételes képminőséget kínálnak. Az OLED-technológia egyedülálló tulajdonsága, hogy nincs szükség külön háttérvilágításra, hiszen a képpontok önálló fénykibocsátásra képesek. Amikor a pixelek kikapcsolnak, a terület teljesen, fényszivárgás nélkül sötétül el, a tökéletesen fekete háttér mellett pedig hihetetlenül élénken, végtelen kontrasztarány mellett jelennek meg a színek. A gyors válaszidőnek köszönhetően az OLED-kijelzők késés nélkül, azonnal képesek megjeleníteni a tartalmakat.
„A szakkiállítások után rengeteg pozitív visszajelzést kaptunk hajlított, testreszabható Open Frame OLED kijelzőinkkel kapcsolatban. Képminőségük lenyűgözte a látogatókat” – mondta João Moreira, az LG üzleti kijelzők európai értékesítés-előkészítésért felelős menedzsere. „Az Open Frame OLED termékek azért innovatívak, mert többféle módon használhatóak, és mert a görbület testreszabhatósága végtelen lehetőségeket kínál.”
Kapcsolódó cikkek
- Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe
- Egyre több on-demand tartalmat fogyasztanak a hazai felhasználók
- Magyarországra is megérkeztek az LG egészségügyi monitorai
- Idén is számos díjat ítéltek az LG-nek a CES bírái
- December elejétől a hazai vásárlókhoz is eljut az LG G7 Fit
- Egy belvárosi villában tart egyedi fesztivált az LG
- Idei legjobb negyedévét zárta az LG
- Az LG Magyarországon is bemutatta legújabb CineBeam 4K projektorát
- Az LG elnöke és technológiai vezetője nyitja meg a 2019-es CES kiállítást
- Többet fényképezünk, kevesebbet telefonálunk a mobilunkkal
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.