A beszerzést is eléri a digitális forradalom
Új megoldás segíti a hazai beszerzési szakma digitalizációját. A felhőalapú rendszerrel a vállalatok mindennapjaihoz szükséges beszerzési folyamatok akár 80%-a is automatizálhatóvá válik.
A hazai piacra lokalizált platform jelentősen csökkenti a vállalati beszerzők adminisztrációs terheit: az SAP Ariba SNAP-ben a dolgozók saját maguk indíthatják el, menedzselhetik a beszerzési folyamatot, amelyet a rendszer automatikusan dolgoz fel, így a beszerzés sebessége nem a beszerzési osztály leterheltségétől függ.
A munkatársak a webáruházokhoz hasonló felületen, a vállalati beszerzők által korábban jóváhagyott katalógusokból, valamint a belső szabályok, egyedi igényeik alapján tudnak rendelni.
A beszerzési eljárásokat számos iparág legjobb gyakorlatai alapján automatizálták, a folyamatok pedig valós időben, akár mobilról, előre konfigurált irányítópultokon, több száz riporton keresztül is nyomon tudják követni a beszerzési szakemberek. Megvalósulhat a papír-és e-mail mentes beszerzés is: az egységes rendszernek köszönhetően nem kell bajlódni például az aláírások, a számlaegyeztetések adminisztrációjával sem.
A megoldás támogatja továbbá a beszállítókkal való együttműködést, és segíti a tendereztetést. A három hónap alatt bevezethető szoftver ugyanazt az SAP Ariba technológiát, rendszert használja, mint a legnagyobb nemzetközi vállalatok. Az Ariba Network, a világ legnagyobb üzleti kereskedelmi hálózata nagyobb forgalmat bonyolít, mint az Amazon, az eBay, az Alibaba együttesen.
„A beszerzés modernizálása a digitális átalakulás következő állomása, amelyben a beszerzők az adminisztratív feladatok helyett a magasabb hozzáadott értékű munkára koncentrálhatnak. Ez a digitális beszerzés ígérete, amelynek megvalósítása már a hazai közép-és nagyméretű vállalatok számára is elérhetővé vált” - hangsúlyozta Bárány Zsolt, az SAP szektorvezetője az SAP Ariba SNAP hazai premierje kapcsán.
A nemzetközi tapasztalatok alapján a vállalatok másfél-két éves megtérülési idővel számolhatnak. A hazai piacra lokalizált szoftver a tervek szerint hamarosan mesterséges intelligencia funkcionalitással is bővül. A felhős megoldás az SAP vállalatirányítási rendszerei mellett jól illeszkedik más üzleti rendszerekhez is.
Kapcsolódó cikkek
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- SUSE Linux Enterprise 15: felkészülés a szoftveresen vezérelt jövőre
- Intelligens kulcsot ad a vállalatok kezébe az SAP
- A Fujitsu SAP-szoftverekhez készült szolgáltatási és infrastruktúra-portfólióval egyszerűsíti a digitális átalakulást
- A Fujitsu az SAP Ariba platformot választotta
- A digitális átállás kulisszatitkai
- Hiányoznak a digitális képességek
- Tanúsított szoftverek már a SUSE felhő- és tárolási megoldására is
- Új korszak jön az állami tulajdonú vállalatoknál
- A Fujitsu optimalizálja az SAP-környezeteket a digitális világ követelményei szerint
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.