Családbarát intézkedések a Morgan Stanley-nél
A Morgan Stanley budapesti irodája számos családbarát intézkedéssel igyekszik elősegíteni a munka és a magánélet közötti egyensúly megteremtését. Gyermek érkezésekor például a vállalat 15 nap extra apasági szabadságot biztosít az édesapáknak vagy második szülőknek, a kismamák pedig a távollétük első 24 hetében a teljes fizetésükre jogosultak.
„Fontos számunkra, hogy olyan körülményeket teremtsünk, ahol a kollégáink mind a szakmai környezetben, mind a magánéletben ki tudnak teljesedni. Persze mindez mást jelenthet egy pályakezdő informatikusnak, egy szenior programozónak vagy egy kétgyermekes szülőnek, aki a kockázatelemző csapatunkban dolgozik. Éppen ezért olyan juttatási csomagokat állítunk össze, amelyre ténylegesen igény van, és amely rugalmasan képes kiszolgálni a nálunk dolgozó sokszínű szakemberállományt. Egyik viszonylag újonnan bevezetett intézkedésünkkel a gyermeket vállaló kollégáink számára szeretnénk biztosítani többek között azt, hogy a gyermek megszületésekor még több időt tölthessenek a kisbabával” – mondta el Fremda Balázs, a Morgan Stanley budapesti irodájának HR igazgatója.
5 nap helyett 20 nap apasági szabadság jár: munka és magánélet nagyobb egyensúlyban
A vállalat tavaly óta a törvényben megszabott 5 napos apasági szabadság mellett további 15 nap extra szabadnapot is biztosít dolgozóinak gyermekük születésekor. A Morgan Stanley által biztosított apasági szabadság a kétszerese az Európai Unió által javasolt 10 napnak, amely a munka és a magánélet közötti egyensúlyról január végén közzétett irányelvtervezetben szerepel.
Emellett az édesanyákat azzal is igyekszik támogatni a vállalat, hogy a szülési szabadságuk első fél éve alatt járó CSED juttatását kiegészíti a fizetésük 100%-ára. Így ebben az időszakban egyáltalán nem kell jövedelemcsökkenéssel számolniuk a családoknak.
Visszatérő szülőket is támogatnak a Return To Work – Lendüljön Újra Munkába programmal
A Morgan Stanley kimondottan nagy hangsúlyt fektet arra is, hogy támogassa a munkapiacról hosszabb időre kieső szakembereket is. A Morgan Stanley különleges programot indított olyan szakembereknek, akik legalább 2 éves kihagyás után szeretnének újra munkába állni: ez a „Return To Work – Lendüljön Újra Munkába”. A programra nagy érdeklődés mutatkozik, a jelentkezők száma tavaly például 100 felett volt. „A 12 hetes, fizetéssel járó program módot ad a munkába való visszarázódásra és a szakmai önbizalom visszaszerzésére. Újrakezdőink megismerhetik a vállalatot, mi pedig őket. A résztvevőket a munka mellett számos fejlesztési lehetőséggel is támogatjuk, ilyen például a munka és a magánélet egyensúlyára, a hatékony időgazdálkodásra vagy a prezentációs készségekre fókuszáló képzés. Ezen felül hetente kétszer angoloktatáson is részt vesznek, amely kiterjed a telefonos és az e-mailes kommunikáció erősítésére is. A résztvevők folyamatos visszajelzést is kapnak személyes mentoraik révén, akik szakmai és személyes jellegű kérdésekben is segítséget nyújtanak” – mondta el a programról Fremda Balázs.
Kapcsolódó cikkek
- Idén az ABB Kft. vezetője kapta “Az év külföldi vállalatvezetője” díjat
- Christopher Mattheisen a Microsoft Magyarország új ügyvezető igazgatója
- Gerald Grace az Invitech új vezérigazgatója
- Tovább terjeszkedik a Huawei Magyarországon
- Továbbra is élvonalban a magyar műszaki áruházlánc
- BILK - újabb raktárbővítés
- Kockázati tőkebefektetéssel romániában terjeszkedik a magyar szoftvergazdálkodási szakértő
- Új ügyvezető igazgató az LG Electronics Magyar Kft. élén
- Tovább növekszik a kereslet a BILK logisztikai kapacitásai iránt
- A View20 globális megjelenésével kapcsolna új sebességre a Honor
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.