Egy újabb sikeres együttműködés Kelet-Európában!
Az autonóm mobil robotok úttörője, a Mobile Industrial Robots bejelentette, hogy a Visteon Electronics Slovakia - a vezetőtéri kijelzők egyik elsődleges beszállítója vezető OEM márkák számára – sikeresen telepített négy MiR200 robotot, hogy optimalizálja logisztikai tevékenységeit. A MiR technológia növelte a gyártási folyamatok rugalmasságát, laboratóriumi termelékenységét, és ergonómiáját.
A Visteon Electronics Slovakia vezetőtéri kijelzőket gyárt számos autóipari OEM gyártó számára, beleértve a Volkswagent, a Skoda Autot, a BMW-t, a Fordot, a Citroent, és még sok mást. A vállalat naponta 10 ezer vezetőtéri kijelzőt gyárt és évente 2 millió terméket szállít le, miközben 700 alkalmazottat foglalkoztat, akik három műszakban dolgoznak.
A vállalat négy MiR200-at használ három különböző feladatra: két MiR200 robot óránként üres, nyomtatott áramköri lapokat szállít kilenc automata felületszerelő gyártósorra; egy robot eltávolítja a hulladék anyagokat; a negyedik robot pedig a fröccsöntő üzemben dolgozik, ahol három gépet szolgál ki. A MiR autonóm mobil robotjai teljesen önállóan dolgoznak a gyárterületen, egy wi-fi modul segítségével tolóajtókat nyitnak ki, folyosókon haladnak át, kikerülik az akadályokat, megállnak a meghatározott pontokon, és automatikusan feltöltik magukat. Képesek megvizsgálni az elérhető útvonalakat, és mindig a legoptimálisabbat választják ki anélkül, hogy bármiféle emberi beavatkozásra lenne szükségük.
„Mint minden sikeres vállalat, mi is folyamatosan értékeljük a gyártási hatékonyságunkat és laboratóriumi termelékenységünket. A MiR technológiája jelentősen hozzájárul a törekvéseinkhez, mivel ennek köszönhetően nincs szükség manuális szállításra az anyag A pontból B-be történő eljuttatása során. A MiR számunkra az ideális megoldást jelenti, a Visteon számára globálisan pedig a belső logisztika alapelemévé vált a technológia.” – mondta Richard Čiernik, a Visteon Electronics Slovakia ipari mérnökségének vezetője.
A MiR logisztikai megoldása három nagy előnnyel rendelkezik a gyártási folyamatok területén. Rugalmasságának köszönhetően a Visteon ugyanazt a típusú robotot használhatja különböző alkalmazásokhoz az üzem különböző részlegein, így csak minimális szinten kellett módosítani a gyárterületet. A második előny a gyors telepítésben rejlik, ami a könnyen használható funkciók segítségével egyszerű programozást tesz lehetővé, amelyhez nincs szükség előzetes programozási ismeretekre. A programozás tényleg pofonegyszerű, a robot feladatait egy sokfunkciós, látványos grafikus felhasználói interfészen keresztül lehet programozni és finomhangolni. Végül, a robotok felhasználóbarátok és intuitívak, a gyártási feladatban résztvevő, működtető személy mindössze egy gomb megnyomásával magához hívhatja őket.
Azonban van, ami még ennél is fontosabb volt a Visteon számára az új technológiákba való befektetéskor. „Vállalatunknál alapszabály, hogy minden gyártási befektetésnek legkésőbb egy év alatt be kell hoznia az árát, a MiR robotok pedig megfeleltek ennek a követelménynek. Biztosak vagyunk benne, hogy a jövőben további MiR alkalmazásokkal fogunk együtt dolgozni.” – jelentette ki Richard Čiernik.
A Visteon Electronics Slovakia a közeljövőben bővíteni tervezi a mobil robotflottáját még több eszközzel, különös tekintettel a hulladékgyűjtésre, az anyagellátásra, és az elkészült termékek szállítására. Ezek a tervek a MiR robotok által a Visteonnál nyújtott sikeres és bizonyított tapasztalatok hatására születtek meg.
Kapcsolódó cikkek
- Megállíthatatlanul terjeszkedik a dán robotikai cég a kelet-európai régióban
- A Gyermelyi Zrt. is ABB technológiát használ
- Globális együttműködés kezdődik a Mobile Industrial Robots és a Faurecia közt
- A MiR sorozatban másodszor is csaknem megtriplázta éves eladásait
- Robotok egy budapesti kávézóban
- Az innovatív NIDEC GMP mobil robotokkal növeli kapacitását
- Látványos növekedés az önvezető és autonóm mobil robotok értékesítése terén
- Ahol a napi robot öröm…
- Gyárlátogatás Oxfordban a BMW Mini üzemben
- MiR200 növeli a biztonságot, a minőséget és a versenyképességet a Metro Plastics-nél
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.