A lítium-ion akkumulátorok környezetbarát újrafeldolgozása világszínvonalon
Megkezdte működését Szigetszentmiklóson a SungEel Hitech Hungary Kft. üzeme, ami a lemerült lítium-ion akkumulátorokat, valamint a gyártásukból keletkezett hulladékokat környezetbarát módon dolgozza fel. Dél-Korea, Kína, Malajzia, USA, valamint India után Európában elsőként, Magyarországon létesült az akkumulátor újrahasznosításban globális piacvezető társaságnak leányvállalata.
A „Reduce, Reuse & Recycle” koncepció alkalmazásával, korszerű és környezetbarát megoldásokat alkalmaz az akkumulátorok újrahasznosításával foglalkozó, szigetszentmiklósi székhelyű vállalat. Ez azt jelenti, hogy összegyűjti, újra feldolgozza, majd alapanyagként újraértékesíti a Samsung SDI gödi Li-ion akkumulátor gyárából származó akkumulátor hulladéktermékeket. Az anód/katód (elektróda-tekercs), cella, valamint modulelemek mellett az akkumulátorgyártásból származó NMP tartalmú iszapot is a telephelyen kezelik.
Az 5 millió eurós beruházás keretében létrejött üzemben 8200 m2-en folyik a termelés, idén 50 munkavállaló alkalmazásával. A cég további beruházásokat is tervez Magyarországon. 2020-ban várhatóan Komáromban és Debrecenben nyílik új feldolgozóüzem.
Kapcsolódó cikkek
- A Huawei bejelentette a világ első grafénnel továbbfejlesztett lítium-ionos akkumulátorát
- A lítiumion-akkumulátorok meghódítják az adatközpontokat
- Nikki Reed és a Dell újrahasznosított aranyból készült ékszerkollekciója elektronikai hulladékból
- A mophie bemutatta legújabb akkumulátorát
- Az ABB és a Northvolt együttműködik Európa legnagyobb akkumulátorgyárának felépítésében
- #szigetrecycling: zöldnek lenni menő
- A Schneider Electric már lítium-ion akkumulátorokkal is szállítja háromfázisú UPS-eit
- Különleges külső akkumulátort dob piacra a Coolpad
- A Facebook leszívhatja az iPhone-ok aksiját
- A tojás alakú elektróda meghosszabbítja az elemek működését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.