Negyedjére díjazta a közeljövő szakembereit az NMHH Médiatudományi Intézete
A média- és hírközlési jog aktuális kérdéseit kutató tehetséges hallgatókat és konzulenseiket díjazta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatudományi Intézete (MTMI) az Országos Tudományos Diákköri Konferenciához (OTDK) kapcsolódó pályázatán. A díjakat Karas Monika, az NMHH elnöke adta át március 21-én az NMHH Ostrom utcai székházában. A beérkező pályázatokban a legnépszerűbb témák egyre inkább az internethez kötődnek.
Az elismeréssel járó oklevelet és fejenként százezer forintos pénzjutalmat tíz hallgató nyerte el, konzulenseik között pedig félmillió forintot osztott szét a hatóság. További négy különdíjas pályázó könyvjutalmat kapott. Az MTMI negyedik alkalommal írt ki pályázatot a kétévente megrendezett OTDK állam- és jogtudományi szekciójához kötődő, média- és hírközlési kérdéseket feldolgozó tudományos munkákra. A díjazott hallgatók hét egyetemről adták be dolgozataikat.
Karas Monika, az NMHH elnöke az ünnepélyes átadón hangsúlyozta a nyertes művek problémaérzékenységét. „Dolgozataikban olyan égetően aktuális kérdéseket vizsgálnak szakértői szemmel, mint a személyes adatok tulajdoni kérdései, az online gyűlöletbeszéd, a tárhelyszolgáltatók felelőssége vagy a Big Data és a demokrácia viszonya” – mondta a hatóság vezetője. Hozzátette: a hatóság fontos feladatának tekinti, hogy felkutassa és motiválja a következő nemzedék tehetségeit, hiszen közülük kerülnek ki a jövő szakemberei.
„A kutatásban különösen fontos a visszajelzés, hiszen ez alapvetően magányos tevékenység. Az intézet díjfelajánlásaival az eredményes munkát kívánja bátorítani, elismerni” – hangzott el Nyakas Leventének, az NMHH Médiatudományi Intézet vezetőjének köszöntőjében, aki kiemelte: az elmúlt nyolc évben, alkalomról alkalomra nőtt az internettel kapcsolatos témákat feldolgozó pályaművek aránya – ez a trend most is folytatódott.
Az intézet célja a motiváció mellett az is, hogy a díjazott hallgatók kutatási eredményeit szélesebb körben is megismertesse, ezért a verseny után felajánlja a nyertes pályaművek publikációját az MTMI weboldalán – ezek néhány napon belül olvashatók a http://nmhh.hu/mtmi/kiadvany-tanulmany linken.
A díjazott dolgozatok:
Különdíjasok:
Rövidítésmagyarázat:
- ELTE ÁJK: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Kar
- KRE ÁJK: Károli Gáspár Református Egyetem, Állam- és Jogtudományi Kar
- ME ÁJK: Miskolci Egyetem, Állam- és Jogtudományi Kar
- NKE ÁKK: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Államtudományi és Közigazgatási Kar
- PPKE JÁK: Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Jog- és Államtudományi Kar
- SZIE ÁJK: Széchenyi István Egyetem, Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar
- SZTE ÁJTK: Szegedi Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Kar
Kapcsolódó cikkek
- Rádiós döntések a Médiatanács ülésén
- NMHH-s oktatóanyagok készültek az álhírekről
- Médiatanács: félmilliárd forint pályázható idén helyi és körzeti televíziós műsorok gyártására
- NMHH: 110,1 milliárd forintból készültek filmek Magyarországon 2018-ban
- A piaci szereplők véleményezhetik az NMHH pályáztatási elképzeléseit
- Médiatanács: hibás korhatár-besorolású volt egy Balázsék-műsor
- NMHH: Nagy lendületet vett tavaly a 4G-s mobilinternet
- Helytelen korhatári besorolás miatt szabott ki bírságot a Médiatanács
- A neten jogtalanul megosztott képek és videók ellen lép fel az NMHH Internet Hotline szolgálata
- Médiatanács: hét új animációs sorozatrész és nyolc online alkotás készülhet
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.