Ismét egyetemisták gyűjtik össze a mérnöki szakma nagyjait
Az informatikai és a villamosmérnöki pálya meghatározó ipari szereplői gyűlnek össze, hogy előadjanak a szakma legújabb fejlesztéseiről, a gépi tanulásra optimalizált, 16 videokártyát tartalmazó hardverektől kezdve az intelligens parkolásig. A XVI. Simonyi Konferencia április 16-án kerül megrendezésre a BME I épületében, ahol idén is ingyenesen várja a jövő technológiái iránt érdeklődőket.
Április 16-án déltől kezdve a hagyományos tanítás helyett többek közt a Vodafone, az NVIDIA és a Google szakmai vezetőinek és kutatóinak előadásait hallgathatják a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának hallgatói valamint mindenki, aki ellátogat az eseményre. A szervező Simonyi Károly Szakkollégium célja az, hogy mindenki betekintést nyerhessen egy-egy szakterületbe, és arra lelkesítse a látogatókat, hogy folytassák a témában való elmélyülést.
A konferenciára Münchenből érkezik Ralph Hinsche, az NVIDIA Business Development Managere, aki a RAPIDS és DGX-2 mesterséges intelligencia rendszerek segítségével mutatja be, hogyan tudjuk a mai technológiákkal a leggyorsabb gépi tanulási rendszereket létrehozni. Az AI hazai szakértője, Gáspár Csaba, a DMLab vezető partnere, pedig a népszerű data science megoldások kiaknázásáról, az ezekre építhető alkalmazásokról tart előadást.
Dr. Pete Gábor, a Vodafone IoT & Business Development magyarországi és csehországi vezetője, gyakorlati példákon keresztül mutatja be, milyen új lehetőségeket jelentenek a Narrowband-IoT technológiák. A prezentációja az okos parkolás világába vezet minket, és ezt kiegészítve más előadóktól az intelligens járművek szenzoradatainak feldolgozásáról, valamint az ezekhez kapcsolódó biztonsági kérdésekről is hallhatunk.
A Simonyi Konferencia Magyarország legnagyobb kizárólag egyetemi hallgatók által rendezett éves szakmai eseménye, ahol a XVI. alkalomra sok előadó már úgy tér vissza mint korábbi Szakkollégiumi tag: vannak, akik két éve még maguk is szervezők voltak, most viszont a startupok világáról tartanak előadást, és van, aki a UX fejlesztéseivel New York-tól Shanghai-ig milliók életét teszi könnyebbé. Mellettük hagyományosan a Szakkollégium jelenlegi tagjai is kipróbálhatják magukat a közönség előtt: idén Sgánetz Bence tart előadást a modern térhangzás hardveres és szoftveres kialakításáról.
Mivel a mérnöki szakma nem áll meg a technológiák ismereténél, a két előadóteremben párhuzamosan futó előadások közt helyet fognak kapni a projektmenedzserek szerepéről, az okos oktatásról és az adatvizualizációról szóló előadások is. Berki Lukács, a Google szoftverfejlesztő-menedzsere, a Bazel teljes, egy évtizedes életciklusáról mesél a szoftver születésétől nyílt forráskódúvá válásáig, és a várható jövőjéről.
Az előadások részletes leírásai és a pontos program elérhető az esemény honlapján, ahol az ingyenes regisztrációra is lehetőség nyílik.
A konferencia részeként egy expo is megtekinthető lesz, ahol a támogató cégek és a Simonyi Károly Szakkollégium szakmai körei mutatják be munkájukat. Az érdeklődők az egyetemisták szemén keresztül betekintést nyerhetnek a kar kollégiumában folyó informatikai és elektronikai fejlesztésekbe, stúdiótechnikai, dizájn és arculattervezési munkákba.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- think.BDPST: a negyedik ipari forradalom okos, zöld és emberi
- Az IVSZ hívására több, mint ezer ember ünnepli ma az innovációt
- Először belül tegyünk rendet!
- Konferencia a mesterséges intelligenciáról
- Miként veszélyeztetheti a digitalizáció a demokráciát?
- A mesterséges intelligencia kutatásának legnagyobb ászai jönnek Budapestre
- A digitális reklámköltés alakulása
- Több ezer milliárd forintra lehet még idén pályázni
- Öt megatrend, ami a munka világát befolyásolja
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.