Cikkíró pályázatot hirdet a Vodafone Magyarország Alapítvány a Digitális Témahét alkalmából
Cikkíró pályázatot hirdet a Vodafone Magyarország Alapítvány az április 8-12. között negyedik alkalommal megrendezett Digitális Témahét alkalmából. Az Alapítvány és az országos program célja közös: ösztönözni az okos eszközök kreatív és minél sokoldalúbb használatát az iskolai oktatásban, ezáltal fejlesztve a digitális kompetenciát alkotó készségeket, képességeket.
Április 8-tól egy hétig országszerte a digitális írástudásé a főszerep az iskolákban: negyedik alkalommal rendezik meg a Digitális Témahetet, amelynek fő célja a digitális pedagógia módszertanának népszerűsítése és elterjesztése a köznevelésben, valamint a digitális kompetenciafejlesztés informatika órán túli kiterjesztése.
Eddig 930 iskola csatlakozott a 2019-es Digitális Témahéthez, amelynek alkalmából a Vodafone Magyarország Alapítvány cikkíró pályázatot hirdet általános iskolák 7–8. osztályos tanulói, illetve középiskolások számára. A pályázók kreatív megoldásokon keresztül oszthatják meg a digitális világgal kapcsolatos meglátásaikat, a legjobbak pedig értékes élményekkel és nyereményekkel gazdagodhatnak.
A cikkíró pályázat témája „A digitalizáció és a családon belüli generációs különbségek kapcsolata”. A szervezők minimum 2500 karakter terjedelmű, címmel és alcímmel ellátott írásokat várnak a megadott témában, öt-hat mondatos bemutatkozással. A pályaművekkel kapcsolatos elvárás, hogy bemutassák a technológia hatását a mindennapi életre, különös tekintettel a családokon belül tapasztalható generációs különbségekre. A tíz legjobb pályamű írója elnyeri a Digitális Család online magazin szerkesztőségének mentorálását, akik személyesen vagy Skype-on keresztül veszik fel a kapcsolatot a pályázókkal, véleményezik az elkészült munkát és javaslatot tesznek a további kidolgozandó részletekkel kapcsolatban.
Az átdolgozott munkák közül a legjobb három anyagot publikálják a Digitális Család online magazin felületén, a nyertes pályázók pedig egy-egy Vodafone Smart TAB N8 típusú tablettel gazdagodhatnak a Vodafone Magyarország Alapítvány jóvoltából.
A pályaműveket a foundation.hu@vodafone.com címre kell beküldeni a pályázóknak május 3-ig.
Kapcsolódó cikkek
- ÉletMentő applikációt vezet be az OMSZ a Vodafone Alapítvánnyal együttműködésben
- HONOR kabalaállatot terveztek a MOME hallgatói
- Elindult a jelentkezés a Nagy Digitális Kalandra
- Meghosszabbítja regionális újságírói pályázatának nevezési határidejét a Siemens
- Hamarosan a Debreceni Kórház kis lakóit is látogatják az Amigók
- Negyedjére díjazta a közeljövő szakembereit az NMHH Médiatudományi Intézete
- Egy jó ötlettel most feltuningolhatjuk vállalkozásunkat
- „Milyen kérdést intéznék a miniszterekhez, ha képviselő lennék?”
- Újabb bevetésen az Instant Network a hurrikán sújtotta Mozambikban
- Kihirdették a MŰKÖDJ! Pályázat győzteseit
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.