Közel 50 millió forint EU-s támogatást kapott a MIDI Mobil ID Innovációs KFT.
A Széchenyi 2020 programban meghirdetett GINOP-2.1.7-15 – Prototípus, termék, technológia és szolgáltatásfejlesztés pályázati kiíráson a MIDI Mobil ID Innovációs Kft. 49,95 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert kutatás-fejlesztési projektjének megvalósítására.
A projektben, mely a Széchényi 2020 program keretében valósul meg, egy újfajta, számos területen hasznosítható, QR kódon alapuló technológiát fejlesztettek ki a Midi Kft. mérnökei, és kidolgozták a termék piacra viteléhez szükséges szolgáltatási környezetet. A motionQR technológia adatok optikai átvitelét valósítja meg digitális eszközök között, anélkül, hogy a fogadó és a küldő eszköz bármilyen rádiótechnikai, vagy fizikai kapcsolatba kerülne egymással, így a technológia teljesen platformfüggetlen. Az adatok átvitelét a küldő eszköz kijelzőjén megjelenő folyamatos jelsorozat biztosítja, melyet a fogadó eszköz kamerája detektál és feldolgoz. A kódot így bármilyen, kamerát tartalmazó eszközzel - akár okostelefonnal, tablettel, vagy egy direkt erre a célra fejlesztett eszközzel is - be lehet olvasni.
A motionQR használatának előnyei:
- Nincs szükség speciális eszközökre: a motionQR technológia teljesen platformfüggetlen. A bemutatáshoz mindössze egy digitális képernyőre (például telefon, tablet, okosóra), a leolvasáshoz pedig csak egy kamerával rendelkező eszközre van szükség.
- Biometrikus azonosítás: a kódokban bármilyen biometrikus információ tárolható, melyek segítségével a felhasználó azonosítható, például fénykép, ujjlenyomat, aláírás, vagy akár hangminta alapján is.
- Teljes körű biztonság: A motionQR a titkosítást és digitális aláírást aszimmetrikus kriptográfiai algoritmussal valósítja meg
A gyakorlati problémára megoldást kínáló, újszerű, QR kódon alapuló technológia fejlesztése 49 956 800 forint összegű uniós támogatás segítségével, kutatás-fejlesztési projekt keretében valósult meg.
A projektről bővebb információt a http://mobilid.hu/ oldalon olvashatnak.
Kapcsolódó cikkek
- Nőnapra jön az új Honor
- A felhasználók egészségére figyelnek a Watch GT és a Band sorozat legfrissebb tagjai
- Előrendelhető a Samsung Galaxy Watch Active
- A Mate X hajlítható kijelzővel, a Huawei 5G CPE Pro szupergyors letöltési sebességgel érkezik
- Megérkezett a Samsung Galaxy Tab S5e
- Aktivitást mérő okoseszközök használati szokásai Magyarországon
- Mától Magyarországon is kapható a Honor Watch Magic okosóra
- Videotelefonálásra is alkalmas gyerek okosóra a Telekom kínálatában
- GDPR és adatvédelem: meglátni és eltörölni (vagy megvédeni)
- Forradalmasítja a repülőtéri utasforgalmat az Emirates
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.