Ismerje meg személyesen is a MiR robot flottáját!
Az autonóm mobil robotok (AMR-ek) piaca egyre nagyobb mértékben növekszik, miközben a technológiai fejlődés is villámsebességgel száguld. Mi sem mutatja ezt jobban, mint a MiR legújabb innovációi, az új MiR1000 és az AI Camerával felszerelt robotok. A MiR robotflottáját az érdeklődők most testközelből is megtekinthetik és kipróbálhatják a MACH-TECH és Ipar Napjai kiállításon, május 14-17 között!
A Mobile Industrial Robots április elején mutatta be a MiR1000-et, a piacvezető vállalat legnagyobb autonóm mobil robotját (AMR). A MiR egy további iparági újítást is bevezet: mesterséges intelligenciával (MI) látja el összes AMR-jét a még fejlettebb tájékozódás érdekében. Az idei MACH TECH és Ipar Napjai kiállításon május 14-17 között számos érdekesség mellett a MiR legújabb fejlesztéseiről is széles körő információkat kaphatnak és megtekinthetik az új fejlesztés testvérét, az 500 kg teherbírású MiR500 robotot a fővárosi HUNGEXPO-n.
Forradalmi újítások az intralogisztikában
Az autonóm mobil robotok könnyű- és nehéz súlyok szállításával optimalizálják a belső logisztikát a teljes gyártási láncban, a raktártól az áru leszállításáig. A MiR a MiR500 robotot, valamint a belső szállítás automatizálását támogató megoldásait fogja bemutatni az Ipar Napjain. A MiR robotok képesek hatalmas tömegű raklapokat és egyéb nehéz súlyokat dinamikus körülmények között is probléma mentesen kezelni. A MiR500 teherbírása 500 kg, lábnyoma pedig 1350x920 mm.
Többek közt a munkaerőpiaci helyzetből fakadóan, egyre több vállalat kezd el az automatizációs lehetőségeken gondolkozni. Az autonóm mobil robotok (AMR) iránt nagy az érdeklődés, hiszen őket önálló áruszállításra tervezték, így tökéletesen illeszkednek a mai nagyvállalatokra és raktárakra jellemző mozgalmas munkakörnyezetbe. A fővárosi HUNGEXPO-n most bárki megnézheti, hogyan tájékozódnak.
Amennyiben kíváncsi a Mobile Industrial Robots robotflottájára, megtekintheti őket testközelből a MACH-TECH és Ipar Napjai kiállításon az A pavilon, 306E standjánál, illetve az egyik disztribútor standjánál!
A ROBOTCENTER Kft. -nél (A pavilon, 113D) élőben, munka közben lesznek láthatóak a Mobile Industrial Robots MiR100, MiR200 és MiR500 polcos építménnyel felszerelt autonóm robotjai.
Kapcsolódó cikkek
- A gépi tanulás lesz a legfontosabb technológia az internet indulása óta
- Mesterséges intelligencia írt dalt az Eurovíziós Dalfesztivál alkalmából
- Kreatív videózási lehetőségeket kínál a Huawei P30 legújabb frissítése
- Ismerje meg személyesen is a legújabb robottechnológiát
- Az AI sokkal több, mint néhány képjavító algoritmus
- Az okos gyártókörnyezet mindenki számára elérhető
- Megérkezett a MIR legnagyobb teherbírású robotja
- Családi vállalkozások a digitalizáció és az ipar 4.0 kihívásaival szemben
- Erőművészektől az intelligens megoldásokig – a belső logisztika fejlődése
- Egy újabb sikeres együttműködés Kelet-Európában!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.