Több éves kihagyás után is van visszaút a munkához
A Morgan Stanley idén már 3. alkalommal szervezi meg „Return to Work” „újrakezdő” programját, amelynek célja, hogy olyan álláskeresőknek segítsen, akik legalább 2 év kihagyás után szeretnének visszatérni a munkaerőpiacra.
„Az elmúlt évek tapasztalatai alapján elmondható, hogy kimondottan nagy igény van a munkához való visszatértést támogató programra. Legtöbben a szülési, anyasági szabadság után jelentkeznek hozzánk, ők általában egy, két, három vagy több gyerekes anyukák, azonban több olyan résztvevő is van, aki nyugdíjazás után vagy tartósabb betegségből felgyógyulva keres új munkalehetőséget. Emellett a program jó lehetőség karrierváltóknak is, akik például egy programozó iskola vagy más felnőttképzési program elvégzését követően próbálhatják ki magukat nálunk” – mondta el Fremda Balázs, a Morgan Stanley budapesti irodájának HR igazgatója. „A program újdonsága és legfőbb vonzereje éppen az, hogy időt hagy a visszarázódásra, segít a résztvevőknek a szakmai tudásuk frissítésére ugyanúgy, mint az esetlegesen passzívvá váló nyelvtudás újraaktiválására.” – összegezte a szakember. A 2016-os indulás óta összesen 29-en végeztek és sokan közülük azóta is a Morgan Stanley budapesti irodájában dolgoznak.
______________________
12 hét a visszarázódásra és a szakmai önbizalom visszaszerzésére
A fizetéssel járó „Return to Work” programban a résztvevők fokozatosan térhetnek vissza a „szakmai mélyvízbe”. A munka mellett számos képzést is kapnak. Ilyenek például a munka és a magánélet egyensúlyára vagy időmenedzsmentre fókuszáló tréningek, emellett hetente kétszer angol oktatást is biztosítanak a szervezők, amely kiterjed a telefonos és e-mail kommunikáció erősítésére, ezen túl pedig a résztvevők prezentációs és kommunikációs képzésben is részesülnek. A képzés során a mentorok folyamatos visszajelzést adnak a munkaerőpiacra frissen visszatért szakembereknek, akik szakmai és magánjellegű kérdésekben is folyamatosan számíthatnak segítségre. A program így egyaránt jó lehetőséget ad a munkába való visszarázódásra és a szakmai önbizalom visszaszerzésére.
______________________
Karrierváltás önbizalommal
“Én nem csak mint egy újrakezdő, hanem mint karrierváltó kerültem a programba. Az igazat megvallva az itt kapott képzés komplexitása az elején sokkoló volt, ugyanis nagyon sok új információt kellett feldolgozni és megérteni, de a kollégáim mindvégig folyamatosan segítettek eligazodni ezen a számomra még új területen. Összességében nagyon sokat profitáltam a 12 hetes programból, amellett, hogy betekintést nyújtott a szakterület kulisszái mögé, tréningek révén biztosította nélkülözhetetlen soft skillek elsajátítását és a beilleszkedéshez is sok segítséget adott a kapcsolatépítés terén” – ismertette tapasztalatait Kincsei Attila, aki kutatószociológusként és fordítóként dolgozott, majd 3 év kihagyás után tért vissza a munkaerőpiacra, egy felnőtt átképzési programot követően, immár az IT területén. Jelenleg egy adattárház fejlesztéséért és működtetéséért felelős csapat tagja a Morgan Stanley budapesti irodájában, amely a globális vállalatcsoport egyik technológiai központjaként is működik.
Egy felnőttképzési program elvégzése után csatlakozott a vállalathoz Kovács Alíz is, aki 7 éves tanácsadó karrierjét cserélte fel a szoftverfejlesztésre. „Két éves kihagyás után ez a program különleges esélyt biztosított számomra, hogy új terepen indítsam be a karrieremet. A program előtt sok kérdésem volt az új munkámmal kapcsolatban, de a csoport sokat segített. Beszélhettünk kérdéseinkről és hatékonyan tudtunk segíteni egymásnak, hiszen helyzetünk hasonló: rövidebb vagy hosszabb idő után kezdtünk újra dolgozni.”
Munka és magánélet egyensúlya: karrier családdal
„A Return to Work programot azoknak a szülőknek ajánlom, akik nyugodt és kiszámítható környezetben szeretnék újraindítani karrierjüket. Időt kapva önbizalmuk újraépítésére és új családi rutinok kidolgozására” - foglalta össze a program előnyeit Jeszták Márta is, aki 6 év beszerzői karriert majd 2,5 év szülési szabadságot követően szoftverfejlesztőként folytatta karrierjét.
A Morgan Stanley budapesti irodája a munkába való visszatérés támogatása mellett számos más családbarát intézkedéssel segíti a munka és a magánélet közötti egyensúly megteremtését. A cég több speciális juttatási csomagja és intézkedése biztosítja, hogy a szülők több időt tölthessenek gyermekükkel, például a gyermek születésekor biztosított extra szabadságok révén.
Kapcsolódó cikkek
- A pénzügyi informatikában is élen a Corvinus hallgatói
- A Z és az Y generáció számára a Facebook a munkaerőpiaci iránytű
- Sárkányokkal hajóztak a Heim Pál Gyermekkórházért
- Új készségfejlesztési programot tesztel az IBS
- Átlagosan nettó 1200 Ft körül kereshetnek a diákok, de nagy a szórás
- Fight- IT – IT Harcosok összecsapása
- Vissza a chaplini Modern időkhöz
- Az informatika lehet az új női sikerszakma Magyarországon?
- Technológia és modellezés: újabb díjat kapott a budapesti Morgan Stanley
- Családbarát intézkedések a Morgan Stanley-nél
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.