Az HBO új sorozata bemutatja a 2014-es gázai háború előzményeit
A megtörtént eseményeken alapuló A mi fiaink (Our Boys) című tízrészes minisorozat augusztus 13-án, kedden debütál az HBO GO-n. Hagai Levi (Terápia, A viszony), Joseph Cedar és Tawfik Abu-Wael sorozata dupla epizóddal indul, amelyet keddenként követ majd egy-egy újabb epizód.
Az Izraelben forgatott A mi fiaink azokon a megtörtént eseményeken alapul, amelyek a gázai háború kitöréséhez vezettek. A sorozat feldolgozza Mohammed Abu Khdeir meggyilkolását, és elmeséli mindazoknak a zsidóknak és araboknak a történetét, akiknek az életét mindörökre megváltoztatták ezek az események.
2014 nyarán a Hamász tagjai elrabolnak és megölnek három zsidó tizenévest. Izrael népe megdöbben, megrendül és haragra gerjed. Két nappal később megtalálják egy kelet-jeruzsálemi palesztin tizenéves összeégett holttestét a város nyugati határánál fekvő erdőben. A következő napokban a Shin Bet titkosszolgálat egyik terrorelhárítással foglalkozó ügynöke nyomozásba fog a gyilkosság ügyében, miközben a lemészárolt tinédzser szülei elindulnak az igazsághoz és vigaszhoz vezető hosszú és fájdalmas úton.
A mi fiaink a Keshet Studios és az HBO koprodukciójában készült, a Movie Plus gyártásában. Alkotók: Hagai Levi, Joseph Cedar és Tawfik Abu-Wael, executive producerek: Hagai Levi, Joseph Cedar, Avi Nir (Keshet Media Group), Alon Shtruzman (Keshet International), Karni Ziv (Keshet Broadcasting), Peter Traugott és Rachel Kaplan (Keshet Studios), Noah Stollman, valamint Michael Lombardo. A nemzetközi forgalmazásért a Keshet International felel.
A széria különlegessége (amellett, hogy realisztikusan mutatja be a valós eseményeket, csak úgy, mint az HBO idei sikersorozata, a Csernobil), hogy eredeti héber és arab nyelveken lesz látható, magyar felirattal. Mivel a nyelv fontos szerepet játszik a történetben, emiatt nem lesz szinkronizálva. A sorozat TV premierje szeptember 5-én lesz az HBO3-on.
Feliratos előzetes:
Kapcsolódó cikkek
- Augusztus 21-én debütál az HBO Nordic nagyszabású új sorozata
- Sírnak a színészek a Toxikoma forgatásán
- Olyan film készült a budapesti éjszakáról, amilyen még soha
- Magyar rendező a nyertesek között a fiatal filmesek európai versenyén
- Négyrészes dokumentum sorozat indul az HBO GO-n az Athletico Madrid volt tulajdonosáról
- Az HBO is megemlékezik az Apollo Holdra szállásának 50. évfordulójáról
- Forog a TOXIKOMA
- Július 1-én érkezik az HBO Nordic első sajátgyártású sorozata az HBO GO-ra
- Az HBO saját gyártású vígjátékkal ijesztgeti a nézőket
- Képregénysorozatok érkeznek az HBO GO-ra
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.