A MiR100 robotok jelentősen növelik a termelékenységet

forrás: Prím Online, 2019. augusztus 13. 12:11

A Mobile Industrial Robots (MiR) hét autonóm mobil robotjából (AMR) álló flotta napi 24 órában azon dolgozik, hogy optimalizálja a nyersanyagok szállítását a gyártástól a raktárig, és mindeközben egy jobb munkakörnyezetet is teremtenek. 

Mivel a Visteon az egyetlen 1. osztályú beszállító, amelyik kizárólag az autóipari vezetőfülke-elektronikára szakosodott, és a legszélesebb termékportfólióval rendelkezik ezen a területen, a vállalat kiváló pozícióban van ahhoz, hogy kielégítse az autóipari gyártó cégek igényeit az elektromos és automatikus járművek okos digitális műszerfalait érintően. A cég küldetése az, hogy garantálja a sofőrök és utasok egyszerű, hatékony és biztonságos interakcióját a jármű kifinomult technológiájával. Annak érdekében, hogy versenyképes tudjon maradni a gyorsan változó piacon, a Visteon folyamatosan munkafolyamatainak automatizálásán dolgozik. A vállalat például számos kihívással szembesült a belső logisztikája során, mivel alkalmazottai manuálisan szállították a nyersanyagokat a raktárból a gyártósorra, majd onnan az elkészült termékeket vissza a raktárba. Ez nem volt jó hatással a termelékenységre, növelte a testi sérülések kockázatát, és lassította a szállítás idejét is. Ahhoz, hogy legyőzze ezeket az akadályokat, a vállalat egy olyan automata, követhető, önálló, rugalmas, és skálázható megoldást keresett, amely egymás után három műszakot is le tud dolgozni és automatikus összeköttetést tud létesíteni a raktár és a gyártótér között. Emellett a Visteonnak arra is szüksége volt, hogy a rendszer támogatni tudja az üzemben dolgozó személyzetet. A manuális folyamatok, amik a nehéz kocsik kezeléséből eredően hosszú szállítási időkkel, valamint a balesetek kockázatával jártak, a dolgozók munkáját is hátráltatta.

 

 

Komoly időmegtakarítás önálló tájékozódással

A Visteon úgy döntött, hogy egy, az AMR-ek piacvezetőjétől, a Mobile Industrial Robots-tól érkező, hét MiR100 robotjából álló flottát telepít. Ezekkel az együttműködő robotokkal a Visteon azt célozta meg, hogy javítsa és kiterjessze a vállalat intralogisztikájának önállóságát, megoldja a robotok távolról való irányítását, úgy, hogy eközben nyomon követhessék az anyagok szállítását, valamint általánosságban véve növelje a személyzet termelékenységét.

 

Jelenleg hat mobil robot folyamatosan úton van a raktár és a gyártótér között, egy pedig automatikusan veszi fel és szállítja le az elektronikai alkatrészeket az SMT gépek számára, majd pedig onnan tovább. A Visteon folyamatosan figyelemmel tudja követni az AMR-eket, ami növeli a belső anyagmozgatás hatékonyságát.

 

„Az innovatív MiR technológiák hozzáadásával képesek voltunk javítani a gyártóüzem működését és üzemeltethetőségét azzal, hogy össze tudtuk kötni a gyártó- és raktárterületeinket a termékeink és nyersanyagaink szállításával.” – mondta Arturo Robledo Ulloa, a Visteon Reynosa-i gyárának vezetője. „Emellett ezek a robotok lehetővé teszik az alkalmazottaink számára azt, hogy produktívabbak lehessenek, mivel olyan feladatokra fókuszálhatnak, amelyek nagyobb értéket teremtenek a vállalat számára.”

 

Egy MiR100 robot egyedül három gyártósort képes kiszolgálni anyagokkal, és ez az önálló és automata szállítás jelentősen megnövelte az üzem termelékenységét. „Mindegyik robotunk három műszakot végez el egy nap, így a robotok nagymértékben növelték a kapacitásainkat.” – tette hozzá Ulloa.

 

 

A felhasználóbarát flottakezelés lehetővé teszi a nyomon követhetőséget és leegyszerűsíti a folyamatokat

A Visteon üzemeltetői csapata felelős a gyári tevékenységek kialakításáért és ellenőrzéséért. Felülvizsgálják az elkészült termékeket és összehangolják a szállítást. A teljes műveletet a megfigyelő központból koordinálják, ahol a MiRFleet felhasználóbarát flottakezelő szoftveren keresztül követik nyomon a mobil robotokat. 

 

„A robotok által használt kommunikáció nagyon egyszerű.” – mondja Julián Méndez Guerrero, a Visteon automatizálási mérnöke. „A MiRFleet segítségével egy képernyőn folyamatosan és pontosan le tudjuk követni, hogy hol járnak a robotok, és mivel foglalatoskodnak éppen. A robotok még egymással is tudnak kommunikálni, hogy megtalálják a lehető leghatékonyabb szállítási útvonalakat.”

 

A MiRFleet egy rendszerbe összesíti a robotoktól érkező információkat, ami leegyszerűsíti a belső szállítást, és a robotokkal való munkát is. A valós időben történő monitoring lehetővé teszi a Visteon számára, hogy nyomon követhesse termékeit és biztosíthassa azt, hogy a megfelelő anyagok időben érkeznek a raktárból a gyártósorra. 

 

 

Az együttműködő és biztonságos működés jobb munkakörnyezetet teremt

A Visteonnál a mobil robotok egy jobb munkakörnyezetet segítenek megteremteni azzal, hogy átveszik az alkalmazottaktól a nehéz súlyok emelésének feladatát, valamint jó pár megtett lépéstől – és az ezzel járó elpazarolt időtől – is megszabadítják őket. A robotok teljesen önállóan közlekednek, és kikerülik az útjukba kerülő akadályokat, beleértve az embereket és más robotokat is. Így tehát a robotok képesek ugyanazon a munkaterületen mozogni, ahol az emberek is dolgoznak. Mivel a robotok boldogan átvették a nemkívánatos feladatokat, a Visteon alkalmazottai mára kollégáiknak tekintik őket.

 

A MiR egy nyitott forráskódú rendszer, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy saját szükségleteikre szabott megoldásokat fejlesszenek ki. Ebből következően a Visteon egy saját kezelői felületet alakított ki robotjai számára, melynek segítségével az alkalmazottak gombnyomásra a gyártósorhoz tudják hívni a robotokat, ami még könnyebbé teszi a velük történő közös munkát.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01