Energiamegtakarítással törhetne Budapest az élre
Az EIU idén 140 várost összehasonlító vizsgálatában ismét Bécs lett a legélhetőbb város, Budapest pedig a kelet-európai régió listavezetője. Kutatók szerint azonban az energiamegtakarítási lehetőségek kihasználása tovább javítana az élhetőségi kritériumokon, és - lehetőségeivel - Budapest akár az élre is törhetne.
Az idei első Bécs rendkívül magas pontszámot ért el, hiszen a maximális 100-ból 99,1-et kapott, de nem sokkal maradt le a második Melbourne és a harmadik Sydney sem. Ez utóbbi város egyébként két pozíciót lépett előre a múlt évhez képest és a rangsor készítői kiemelték, hogy ebben jelentős szerepet játszottak a klímaváltozás hatásainak csökkentésére tett erőfeszítések, köztük „Sustainable Sydnes 2030” (Fenntartható Sydney 2030) stratégia meghirdetése.
Kapcsolódó cikkek
- Felkapcsoltak: A DeepInsight a Schneider Electric Magyarország kommunikációs ügynöksége
- Az épületek a fő felelősei a minden eddiginél nagyobb energia-túlfogyasztásnak
- Munkaerő-kisokos nagyvállalatoknak 7 lépésben
- Adatközpont-bővítés a nulláról 7 hónap alatt
- Sláger a hibrid, de nehéz kezelni
- A kávéfőzés ideje leáldozott
- Az LG 2030-ig megvalósítja a teljes karbonsemlegességet
- Egyre forróbbak az adatközpontok!
- A vállalatoknak nem kell egy kis áramszünet
- Intelligens eszközök a túlélés zálogai
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.