Nemzeti Kiberverseny 2019
2019 őszén ismét megrendezésre kerül a Nemzeti Kiberverseny - melynek döntőjében november 19-20-án a tíz legrátermettebb csapat mérheti össze tudását kiberbiztonsági incidensek kezelésében a magyar kiberbiztonsági szakma jeles képviselői előtt.
A verseny során négyfős csapatok mentoruk támogatásával október és november során három fordulóban olyan feladatokat oldanak meg, amelyek egy valós kiberbiztonsági válsághelyzetben is felmerülhetnek, így nem csupán sokoldalú szakmai felkészültségüket, hanem stratégiai, rendszerszintű gondolkodásukat és kreatív készségeiket is bizonyíthatják.
Miért éri meg?
- A nyertes csapat 2020-ban utazhat Genfbe, a nemzetközi versenyre!
- A Nemzeti Kiberversenyen való részvétel INGYENES.
- A szakma jeles képviselői a legjobbaknak állásajánlatokat tesznek.
- Szakmai kapcsolatépítés.
- Megismerkedhetsz a kiberbiztonság komplexitásával, különböző területeivel.
- Olyan feladatokat gyakorolhatsz verseny körülmények között, melyekre az iskolapadból kilépve nagy szükséged lesz.
- Egész napos catering.
Határidők:
- Csapatok jelentkezési határideje: 2019. október 13. (Csapat regisztráció)
- A 10 döntős csapat kihirdetése: 2019. november 4.
- Elődöntő és döntő (válságkezelési szimuláció): 2019. november 19-20. (MEMO BUDAPEST, Wesselényi utca 73.)
Fontos tudnivalók:
- Egy csapat 4 főből és a szakmai mentorukból áll.
- A versenyzőknek felsőoktatási jogviszonnyal kell rendelkezniük.
- Nem szükséges, hogy a csapatok tagjai azonos intézmény hallgatói legyenek - sőt, javasoljuk a "vegyes" csapatok indulását!
- A mentornak nem szükséges oktatónak lennie vagy valamely intézményhez kötődnie.
- A csapatok összetétele a tagok szakterülete tekintetében kötetlen, azonban a verseny változatos és több területet érintő kihívásainak megoldására különböző szakismeretekre lehet szükség (technikai, jogi, adatvédelmi, kommunikációs, biztonságpolitikai, média stb.).
Kapcsolódó cikkek
- Az IT menedzserek nehezen birkóznak meg a digitális támadásokkal
- Ez a három legégetőbb probléma a kibervédelemben
- Itt a megoldás az IT-biztonsági szakemberhiányra
- Rekord árbevételt ért el a QUADRON Kibervédelmi Kft. az Arab-öbölben
- Ne csak védekezzünk, az elhárításra is készüljünk!
- WITSEC IT-Biztonsági Konferencia nem kizárólag hölgyeknek
- Hogyan védjük meg céges értékeinket a kiberbűnözőktől?
- Az IT biztonság és a futball közelebb állnak, mint amennyire látszik
- A világ vezető kiberbiztonsági jamboree-ja
- Magyar csapat esélyes a Cyber 9/12 versenyen való részvételre
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.