Ausztria történetének eddigi legnagyobb hálózatbővítésében vesz részt az ABB
Az ABB ötéves, várhatóan 100 millió dollárnál is nagyobb értékű keretszerződést írt alá az ausztriai villamosenergia-rendszer üzemeltetőjével, az Austrian Power Griddel (APG) gázszigetelésű kapcsolóberendezések (GIS) szállításáról. E projekt lesz Ausztria történetének eddigi legnagyobb villamosenergia-hálózati bővítése. Az ABB a GIS kapcsolóberendezéseket egy olyan villamosenergia-hálózat kiépítéséhez biztosítja, ami segít felkészíteni az infrastruktúrát a fokozatosan növekvő mennyiségű, megújuló forrásból származó villamos energia fogadására.
A megújuló energia esetében nehéz feladat az előrejelzés, ami terhelésingadozásokhoz vezethet. Ahhoz, hogy a villamosenergia-hálózat meg tudjon ezzel birkózni, erős, rugalmas áramátviteli infrastruktúra szükséges. A hálózat a kelet-ausztriai szélerőműveket összeköti az ország nyugati részén működő szivattyús energiatározókkal, emellett a fölös nap- és szélenergiát is az Alpok szivattyús energiatározóihoz szállítja, amelyek így „zöld akkumulátor” -ként működve tárolhatják az energiát mindaddig, amíg a magasabb fogyasztású időszakokban szükség nem lesz rá.
A #mission2030 terv keretében Ausztria 2030-ig energiafogyasztásának 100 százalékát megújuló energiából tervezi fedezni, és teljesen szénmentes országgá kíván válni. Ez a célkitűzés jól illeszkedik az Európai Unió megújuló energia részarányára vonatkozó célszámaihoz* is, amelyek 2030-ra 32 százalékot, 2050-re pedig 75 százalékot tesznek ki. Az ABB technológiai megoldásai katalizátorként működnek az intelligensebb, biztonságosabb és zöldebb villamosenergia-hálózat megvalósításában.
„Fenntartható energiagazdálkodást lehetővé tevő innovatív technológiáinak köszönhetően az ABB Power Grids úttörő szerepet vállal a megújuló energiák integrálásában és szállításában” – jelentette ki Claudio Facchin, az ABB Power Grids üzletágának elnöke.
„Az ABB már régóta jó kapcsolatot ápol az APG-vel, megbízható GIS technológiánk pedig kulcsszerepet játszik majd ebben az áramátviteli infrastruktúra bővítésére irányuló fontos projektben” – mondta Markus Heimbach, az ABB Power Grids nagyfeszültségű üzletágának ügyvezető igazgatója. „Az ABB kompakt GIS kapcsolóberendezései elősegítik a megújuló energiák integrálását, hozzájárulva ezzel ahhoz, hogy Ausztria megvalósíthassa ambiciózus energia- és klímacéljait.”
„A #mission2030 terv a megújuló energia előállításának, valamint a szükséges hálózati infrastruktúra kialakításának koordinált megvalósítását jelenti” – nyilatkozta Gerhard Christiner, az APG igazgatója.
2019 végétől 2024-ig az ABB GIS rendszereit országszerte számos alállomáson fogják telepíteni. A GIS kompakt, fém-tokozású kapcsolóberendezés, melynek nyomás alatti gázból álló szigetelése zárt térben is lehetővé teszi a biztonságos üzemeltetést. Ez a megoldás jelentősen lecsökkenti a technológia helyigényét, ugyanis a légszigetelésű alállomási kapcsolóberendezések helyigényének csak 10 százalékát foglalja el. Ennek köszönhetően városi telepítése is jelentősen egyszerűbb.
_____________
* Európai Bizottság, 2030 climate & energy framework
Kapcsolódó cikkek
- Díjat nyert az E.ON EnergiaKaland programja
- Immár ötödik éve hirdeti meg az ABB egyetemi női mentorprogramját
- Néhány másodperc alatt feltölthető e-buszt fejleszt az ABB és a King Long Group
- Fintech megoldások a villamosenergia-kereskedelemben
- Az ABB úszó apartmanból alakított ki űrkorszaki kabint
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi Sanghajban
- A tiszta energia, valamint a hálózati és digitális transzformáció a jövő kulcsa
- Az ABB technológiája segít az olasz jégkrémtárolásban
- Fenntarthatóság a tengerhajózásban
- Az első nagyfeszültségű egyenáramú kapcsolat Nagy-Britannia és Dánia között
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.