Kiterjesztett valóság teszi hatékonyabbá és biztonságosabbá a gyógyszerek csomagolását
A GEFCO, a komplex ellátási lánc megoldások globális vezetője az ArtiShock-kal partnerségben egy innovatív kiterjesztett valóság (augmented reality, AR) applikációt fejlesztett ki, amelynek segítségével fokozható az ellátási lánc termelékenysége. A „GEFCO Enterprise AR”-nek nevezett új megoldást a GEFCO a minőség-ellenőrzés javítására és a hideg lánc csomagolási folyamat esetében a teljesítmény növelése érdekében fogja alkalmazni, mivel itt a pontosság és hatékonyság a legfontosabb tényezők.
A GEFCO Enterprise AR, a GEFCO raktári dolgozói számára lehetővé teszi – a Microsoft HoloLens headset használatával –, hogy digitális információkhoz kapcsolódjanak, például felhasználói kézikönyvekhez és munkavégzési protokollokhoz férhessenek hozzá. Az alkalmazás egyedi fejlesztésű, annak érdekében, hogy javítsa a minőség-ellenőrzést és értékes időt takarítson meg a csomagolási folyamatban, különösen a kritikus gyógyszerek esetében.
Az alkalmazást az ArtiShockkal, a Hollandiában működő teljes körű AR szolgáltatást nyújtó partnervállalattal, kevesebb mint egy év alatt fejlesztették ki. A projektet a GEFCO oldaláról Omar van Geest, a cég logisztikai fejlesztési igazgatója vezette.
A GEFCO Enterprise AR ötlete a GEFCO Ötletgyárban született, a logisztikai szolgáltató cég belső inkubátorában, amely az üzleti növekedés érdekében megoldásokká alakítható innovatív dolgozói ötletek felfedezésére és ösztönzésére jött létre.
A GEFCO Enterprise AR már túl van egy sikeres tesztprojekten, amelyet a cég schiphol-i raktárában végeztek. Több esetben a termelékenységet 50 százalékkal sikerült növelni és számos közvetett előny is jelentkezett, mint például a munkavállalók betanítási idejének lerövidítése. A kísérleti időszakot a koncepció igazolása (POC, Proof of Concept) fázis követi, amely szakaszban a GEFCO az alkalmazást a globális hálózatában és üzletágaiban kívánja bevezetni, annak érdekében, hogy tovább vizsgálja a technológia felhasználásának lehetőségeit, hogy az iparágakon átívelően elősegítse a hatékonyságot és a minőségi kívánalmak érvényesülését a vásárlók számára, különös tekintettel az autóipari ügyfelekre.
Karin van den Brekel, a GEFCO élettudományi és egészségügyi vezetője szerint: „A csomagolási folyamat létfontosságú a GEFCO számára, különös tekintettel a kritikus gyógyszerekre, amelyeket légi úton szállítunk ügyfeleink megbízásából világszerte.
Ehhez speciális csomagolásra van szükség, amelyet az utasításoknak megfelelően szigorúan be kell tartani a termék sértetlenségének megőrzése érdekében. A GEFCO Enterprise AR fontos szerepet játszik e folyamat produktívabbá tételében, a hibák minimalizálásában és képzési folyamataink fejlesztésében. Várjuk, hogy feltárhassuk a termék további felhasználási lehetőségeit, és folytathassuk az Artishock-kal fennálló szoros együttműködést.”
Cristian Vorstius Kruijff, az ArtiShock vezérigazgatója: „A kiterjesztett valóság forradalmasítja azt, ahogy a környezetünkhöz viszonyulunk, és ahogy szakmai tevékenységeinket alakítjuk. A térbeli számítástechnika (spatial computing) jelentőségét az okostelefon elterjedéséhez hasonlíthatjuk, a technológia fokozatosan lép be mindenki életébe, és 5-10 éven belül árucikké válik. Mindaddig a szervezetek dönthetnek úgy, hogy felszabadítják a technológiai kínálta lehetőséget, és ezzel előnyre tehetnek szert.
Partnerünkkel, a GEFCO-val közös projektünk bizonyítja, hogy mennyire reális elvárni és elérni a kiterjesztett valóság esetén a befektetés pozitív megtérülését. A pénzügyi előnyök lehetnek közvetlenek és könnyen kiszámíthatók, mint például a termelékenység növekedése és a minőség javítása. Vagy járhatnak közvetett előnyökkel is, úgy mint a növekvő munkavállalói elégedettség és az új alkalmazottak gyors készségfejlesztésének lehetősége” - összegezte az ArtiShock vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Bevált az átnevezés - sikeres volt a MÁV app nyári kampánya
- 5G-s technológiákat mutat be az Ericsson a Kutatók Éjszakáján
- Digitális szövegértésfejlesztő iskolai program indul
- A Bosch és a Daimler megvalósítja a vezető nélküli, automatizált parkolást
- Online HÉV-jeggyel lehet utazni a Hungaroringre
- A L’Oréal Magyarországra is elhozza a jövő szépségét
- Zöld oázis a Balaton Sound-on
- Se készpénz, se jegy, de még mobil sem kell az új parkolási rendszerhez
- Életet menthetett a magyar egészségügyi startup
- A készenléti szervek sem maradnak ki a digitalizációból
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.