A Fujitsu és az Ericsson gyorsabb vezeték nélküli csatlakozást tesznek lehetővé az Ipar 4.0 világában
A gyártószektornak szánt vezeték nélküli csatlakozási megoldások létrehozását és gyorsítását célzó, új közös kezdeményezésükkel a Fujitsu és az Ericsson* segítenek kiaknázni az Ipar 4.0-ban rejlő értéket.
A két vállalat globális szándéknyilatkozatot írt alá az Ericsson vezeték nélküli csatlakozási szakértelmének és a Fujitsu rendszerintegráció, digitális szolgáltatások és gyártási folyamatok digitalizálása terén szerzett tapasztalatainak közös hasznosításáról.** Az együttműködés Skandináviában, Németországban és az USA-ban indul, és az Ericsson Industry Connect és az Ericsson Private Networks megoldásokra összpontosít.
A megállapodás célja az Ipar 4.0 projektek megtérülésének gyorsítása a tetszőleges típusú és mennyiségű hálózatperemi eszközzel működő okosgyárak létrehozásával. A megoldás a Fujitsu komplex, sokrétű infrastruktúrák integrálása terén szerzett páratlan szakértelmét ötvözi a dedikált és privát vezeték nélküli hálózatot nyújtó, kulcsrakész Ericsson Industry Connect megoldással, amelyet a felhasználó vállalat üzemeltet és felügyel. A kiterjedt ökoszisztéma által támogatott rendszer a bevált 4G mobiltechnológiára épül és 5G-re frissíthető.
„Egyedül a vezeték nélküli csatlakozás segíthet maradéktalanul kiaknázni az ipari digitalizációban rejlő lehetőségeket. Mobiltechnológiáinkat a Fujitsu rendszerintegrációs szakértelmével ötvözve megszüntethetjük a gyárakban a kábelrengeteget és segíthetünk beteljesíteni az Ipar 4.0 ígéretét” – mutatott rá Erik Joseffson, az Ericsson fejlett iparágakért felelős vezetője.
„Az IoT és az 5G a hipercsatlakoztatott gyárak és ellátási láncok működését támogató, alapvető fontosságú technológiák. A gyártás valamennyi aspektusát a végfelhasználóhoz kapcsoló technológiák értékes felismerésekkel gazdagítják a globális ökoszisztémákat, és lehetővé teszik, hogy az így szerzett intelligenciát az értéklánc egészében hasznosítsák. A Fujitsu szerint így lehet új értéket és új piaci lehetőségeket teremteni a gyártóvállalatok számára. Az Ericsson vezeték nélküli hálózatok kiépítésében szerzett páratlan szakértelmét a Fujitsu egyedülálló ‘co-creation’ módszertanával ötvözve a vállalatok gördülékenyen előkészíthetik, megtervezhetik és megvalósíthatják a digitális átalakulást” – tette hozzá Jonas Brandén, a Fujitsu Sweden ügyvezető igazgatója.
_____________
* Az Ericsson segítségével a kommunikációs szolgáltatók kiaknázhatják a csatlakozásban rejlő teljes értéket. Az ügyfeleket a digitalizáció ösztönzésében, a hatékonyság növelésében és az új árbevételi források felkutatásában segítő vállalat portfóliója hálózati megoldásokból, digitális szolgáltatásokból, menedzselt szolgáltatásokból és az új üzleti területek fejlődését támogató megoldásokból áll. Az Ericsson innovációi világszerte emberek milliárdjai számára tették elérhetővé a telefónia és a mobil szélessáv előnyeit. A vállalat részvényeit a Nasdaq Stockholm és Nasdaq New York értéktőzsdéken jegyzik. www.ericsson.com
** A szándéknyilatkozat tovább erősíti és Japánon kívül más országokra is kiterjeszti a Fujitsu és az Ericsson 2018 októberében megkötött stratégiai partnerkapcsolatát az 5G hálózati megoldások és kapcsolódó szolgáltatások terén.
Kapcsolódó cikkek
- Az európai gyártóvállalatok nem tudják eredményesen alkalmazni az okostechnológiákat
- 5G-s technológiákat mutat be az Ericsson a Kutatók Éjszakáján
- A budapesti ITU Telecom World kulcsszava az 5G
- A Fujitsu RunMyProcess védi az IoT-eszközök adatbiztonságát
- A várakozásokat túlszárnyalva terjed az 5G
- Mit hoz nekünk az 5G? - Átfogó fogyasztói kutatás az Ericssontól
- Az Ericsson és a Swisscom elindította az első európai kereskedelmi 5G hálózatot
- Az ABB és az Ericsson tovább erősíti kapcsolatát
- Az Ericsson Ipar 4.0 technológiákat támogató megoldást vezet be
- Az AT&T és a Vodafone Business új partnerséget jelentett be
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.